Autor Wątek: Który automat wybrać  (Przeczytany 18116 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2413
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Luty 2019, 12:31:15 »
Czyli okrężną drogą kolejny raz doszliśmy do wniosku że jakość ziarna i sposób zmielenia determinuję efekt w filiżance.
Mój osobisty wniosek z tego co powyżej był by też że nowy automat daje jakość kawy na poziomie jak to mówisz leciwej kolby  :mhh:

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Luty 2019, 15:36:56 »
Hmm, to że leciwa nie ma większego znaczenia. Znalazłem jesteś rozbierane fotki na googlach i wygląda to na jakiś bojler, wydaje mi się, że bezpośrednio połączony z grupą, hydraulika na miedzianych rurkach, powinno robić przyzwoite espresso.



Jaką kawę przyrządzałeś? W sensie espresso, czy cappuccino lub inne latte? No i jakim młynkiem mieliłeś kawę?



Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2413
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Luty 2019, 15:56:39 »
 W środku lepiej niż z zewnątrz to wygląda, kolba plastikowa itd

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Luty 2019, 16:42:55 »
Miklas- Jak dobrze pamiętam to właśnie tak wygląda w środku.
Robiłem espresso i cappucino. Młynek to Severin 3874, niegdyś polecany na tym forum.
W żadnym wypadku nie mówię, że espresso z Faemy było złe, wręcz przeciwnie.

mlopus- Kolba plastikowa?? Coś Ci się pomyliło. Plastik jest tylko na rączce ale i to niezłej jakości, bo się nie rysuje, a reszta metal i to ciężki. Chyba piszesz aby pisać. Wygląda nieźle, jak na czasy jego świetności. Złego słowa nie powiem na ten ekspres, bo zrobił setki, jeśli nie tysiące kaw.
Teraz chyba zmienię mu uszczelki i sprzedam dalej, albo przekażę w rodzinie.
« Ostatnia zmiana: 27 Luty 2019, 16:45:24 wysłana przez ziomiwan »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Luty 2019, 16:44:12 »
No właśnie to jest dziwne, może malowana proszkowo, aż mi się nie chce wierzyć, że taka lipa.

Tu filmik z całkiem ładną ekstrakcją. Strumyki tańczą, bo te wylewki są do niczego. W mojej też takie są, tylko kolba i grupa metalowa.



Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Luty 2019, 16:46:13 »
To nawet mój filmik po zakupie ;) oczywiście jeszcze kratka jest, ale szklanka nie wchodziła to zrobiłem do filmu tak.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Luty 2019, 16:51:38 »
No to jeszcze zostaje kwestia kawy. Zdaje się, że ta o której pisałeś to jakiś mocno palony blend z bliżej nieokreślonej kawy. Ciekawe jak by to było przy jasnych singlach. Ja na swojej Erice robię całkiem smaczne shoty z jasnych singli. Obawiam się, że automat już może nie podołać z temperaturą.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2413
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Luty 2019, 17:19:40 »
@ziomiwan nawet jeżeli zmyliło mnie oksydowanie na czarno kolby oraz jej dość nietypowe wylewki to masz rację odechciewa mi się pisać jak czytam takie komentarze, szkoda czasu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6339
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Luty 2019, 17:45:49 »
Młynek to Severin 3874, niegdyś polecany na tym forum.
Polecany był Severin 3873 posiadający inne żarna, ale nie do espresso, tylko do przelewów.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Luty 2019, 18:20:40 »
Na twoim miejscu nie oddawał bym nikomu ekspresu, tylko dokupił porządny młynek i dobrą kawę. Dasz ekspresowi drugą młodość i będziesz bardzo pozytywnie zaskoczony co potrafi.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Luty 2019, 19:07:17 »
Faema zostaw. Postaraj się dokupić młynek normalny, (można w dobrej cenie upolować)  Gdy założysz zestaw, to będziesz mógł robić porównania z Siemensem i dzielić się spostrzeżeniami. Dziś miałem okazję pić jakąś marketową kawę z jakiejś taniej kolby marketowej i kawa nie zachwyciła, smakowała jak z automatu. Ale czasem ja podrzucę swojej kawy, to efekt jest znacznie lepszy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Marzec 2019, 14:53:11 »
Skoro tak mówicie, to zostawię Faeme, narazie trafi do piwnicy, a po przeprowadzce zacznę kombinować.
Narazie miejsca mało w kuchni to dwóch urządzeń na blacie trzymać nie mogę. Zauważyłem, że w tej Faemie wyrobiła się mocno uszczelka na którą naciska kolba. Ktoś może kojarzy na jaką należałoby ją wymienić?

mlopus- może tak będzie lepiej. Pozdrawiam

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Marzec 2019, 20:10:59 »
Skoro tak mówicie, to zostawię Faeme, narazie trafi do piwnicy, a po przeprowadzce zacznę kombinować.
Narazie miejsca mało w kuchni to dwóch urządzeń na blacie trzymać nie mogę. Zauważyłem, że w tej Faemie wyrobiła się mocno uszczelka na którą naciska kolba. Ktoś może kojarzy na jaką należałoby ją wymienić?

mlopus- może tak będzie lepiej. Pozdrawiam
Jak znajdziesz, to się podziel, w mojej też już czasem leci bokiem. Masz grupę 53 mm?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Który automat wybrać
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Marzec 2019, 12:02:01 »
53mm jeśli dobrze mierzę. Już jakiś czas temu zaczęło mi trochę sikać bokiem ale dopiero teraz zauważyłem, że to wina uszczelki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi