Autor Wątek: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie  (Przeczytany 9160 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Luty 2019, 14:27:11 »
Dyskusja z trollem @foremke nie ma sensu, niech pisze sam ze sobą. Teraz, jak widać, zaczął ludzi do forum zniechęcać.

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Luty 2019, 14:36:38 »
Jeżeli napisałem gdzieś nieprawdę to udowodnij, a jeżeli nie potrafisz to skończ za mną łazić po forum i komentować ad personam. Do autora tematu też zresztą zaraz się doczepiłeś ad personam :D
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2019, 14:42:13 wysłana przez foremke »
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6331
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Luty 2019, 14:49:16 »
Jesteś zbyt mało wyrafinowany, aby kogoś ze stałych bywalców zmylić. Po kilku wiadomościach widać z kim ma się do czynienia.
Chcesz zniechęcać ludzi do forum swoimi zachowaniami ? Myślę, że wkrótce już nikt nie będzie po prostu reagował na Twoje wybryki.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2019, 14:52:23 wysłana przez krystians »

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Luty 2019, 15:00:08 »
@laszlo

Jeszcze wracając do tematu samych ekspresów, w zasadzie na tym forum ciężko będzie o jakąś konstruktywną opinię dot. ekspresów automatycznych, bo w zasadzie mało kto tutaj takie posiada. W zasadzie jedynymi kompetentnymi osobami u których można się więcej dowiedzieć są sami sprzedawcy, jak np. właśnie @Michał z Konesso. Tym bardziej, że mają na sklepie nie tylko Melittę ale tez inne marki. Masz też np @roger z AkcesoriaBaristy oraz kilku innych przedstawicieli sklepów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Luty 2019, 18:56:35 »
Ja się ostatnio bawię delongiem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6331
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Luty 2019, 21:51:44 »
Praktycznie każde  narzędzie można jakoś oswoić. Co to za Delong, automat czy jakaś prosta kolba ? Jakie brew ratio z tego wychodzi smacznie ?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Luty 2019, 22:19:40 »
Automat. Klasyczne 1:2.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1068
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Luty 2019, 08:32:52 »
@donkiszot możesz powiedzieć jaki model? Jeśli tajemnica to proszę priv
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Luty 2019, 08:51:42 »
Nie tajemnica, brak wiedzy, bo wszystkie one takie same. Ponoć wszystkie mają ten sam młynek i tłok. Różnią się możliwościami menu, czyli ile receptur możesz zapisać, co jest bzdurą (marketing), bo przecież tłok ma stałą średnicę. Niemniej łatwość i moc ustawień oraz wyciągany do mycia tłok, bardzo mi się podobają, efekty w filiżance też.

Przejrzałem obrazki w sklepach i to był chyba 23.460.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2019, 08:58:27 wysłana przez donkiszot »

Offline laszlo

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Luty 2019, 12:12:43 »
W moim otoczeniu DeLonghi są chyba najbardziej znane i najczęściej kupowane.

Co do wcześniejszych kwestii dotyczących automatu, a kolby... Jak słusznie zauważył @Evanduril - należę do grupy osób, która chce po prostu sprawnie i wygodnie zrobić kawę względnie lepszą niż z kapsułek i lepszą niż fusiastą w czerwonym kubku. Nie potrzebuję magicznego eliksiru, naprawdę. Inna rzecz jest taka, że jeśli z urządzenia korzysta więcej niż jedna osoba, to nawet gdybym wolał "młynek i kolbę", nie starałbym się wymuszać na innych korzystania z tego samego rozwiązania, które jest zwyczajnie mniej wygodne dla potencjalnego wypijacza kawy o 7:00 i 17:00 + w weekendy.

A co do tych "ilości przepisów", "przysmaków kawowych", itp. to chwila zapoznania się z menu jakiegoś poglądowego ekspresu - przykładowa ilość "8" robi wrażenie... Sprawdzam, a tam m.in. espresso, gorąca woda, gorące mleko, ciepłe mleko, yyy… Cóż.

Wspominaliśmy wcześniej o negatywnych komentarzach dotyczących m.in. omawianego modelu SOLO i pamiętam, że czytałem o problemach z ponownym włożeniem zaparzacza do urządzenia. Innym problemem było niezadowolenie z braku możliwości korzystania z kawy specjalnego rodzaju - jakaś słodzona, czy pokryta olejami smakowymi (?). Okazuje się, że zapoznanie się z instrukcją obsługi wcale tak bardzo nie boli i obie kwestie są wyraźnie poruszone... To wcale nie jest tak, że tylko Polacy nie czytają instrukcji obsługi nowego sprzętu.

Żeby przekonać się, że faktycznie niewielu z Was korzysta z automatów, musiałem stworzyć nowy wątek i wdać się z Wami w dyskusję :ok: Teraz już wiem na czym stoimy. W ramach uzupełnienia tego wątku, w którym najprawdopodobniej niewiele się zmieni względem informacji o omawianym ekspresie, postaram się podzielić swoją opinią - o ile kupię wspomniany sprzęt.

Offline laszlo

  • Wiadomości: 14
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Luty 2019, 08:09:28 »
Zrobiłem kilka kaw w nowej maszynie.
@Michał, miasz absolutną rację co do obsługi.

myślę że warto by się było bliżej przyjrzeć Nivona 660, cena taka sama, a masz tam system Aroma Balance oraz moim zdaniem trochę czytelniejszą obsługę.

SOLO jest trochę jak zegarek z 10 funkcjami i dwoma przyciskami - przytrzymaj 3 sekundy, puść, poczekaj aż pojawi się dioda, naciśnij 4 razy przycisk, wysuń, potwierdź przyciskiem, przekręć, naciśnij 2 razy, dioda znika. Gotowe - zmieniłeś moc kawy. Nie no, żartuję, aż tak nie jest, ale wiecie o co chodzi. Byłem świadomy tego rozwiązania podejmując decyzję o zakupie. Na plus będzie potencjalnie mniejsza szansa na nieoczekiwane wydatki po okresie gwarancyjnym, a czytałem nieco o cenach takich ekranów z pełnym menu w ekspresach.

Na chwilę obecną mam następujące spostrzeżenia:
0. Jakość wykonania nie pozostawia niczego do życzenia. Obawiałem się trochę o spasowanie plastików i ich twardość, ale wszystko stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie.
1. Ekspres mimo niewielkiej szerokości nie należy chyba jednak do grupy urządzeń kompaktowych. Według mnie 45 cm głębokości, to sporo i widać to na blacie. Nowsze Krupsy są jednak szersze 2-3 cm, przy zmniejszeniu głębokości urządzenie o około 6-8 cm względem modelu SOLO, więc zależy komu na czym zależy.
2. Młynek wydaje mi się ultra głośny... Nawet porównuję go do maszyny DeLonghi Magnifica S ECAM, która jest 1000 zł tańsza. Zweryfikuję to jeszcze podczas dalszego użytkowania.
3. To co martwi mnie najbardziej: złączka Cappuccinatore wykonana jest z miękkiego, giętkiego tworzywa. Nie jest gwintowana, więc łączenie elementów jest szybkie, ale przy zmianie programu na pokrętle, złączka wygina się na boki. Swoją drogą widać wtedy ruch nawet przewodu parowego przy korpusie ekspresu. Nie wiem jak to rozwiązanie będzie się zachowywało po kilkuset białych kaw.

Kawa, jak kawa. Nie do końca wiem dlaczego mówi się, że "ekspres robi pyszną kawę". Rzekome 15 bar, jakaś temperatura, jakaś moc kawy ustawiona, ale wydaje mi się, że większą robotę robi jakość ziaren. Może dlatego, że się nie znam i to przyczyna wyboru automatu, a nie młynka i kolby :P Na razie piję kawę z polskiej manufaktury, więc nie mogę się wypowiedzieć - nie mam porównania.

@Michał, czy jesteś w stanie sprawdzić rok produkcji mojego ekspresu, jeśli przekażę Ci numer serwisowy?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1068
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Melitta Solo & Perfect Milk - użytkowanie, opinie, serwisowanie
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Luty 2019, 18:14:13 »
@laszlo myślę, że tak :) na priv albo mailem wyślij mi numer i postaram się to ogarnąć
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi