Autor Wątek: Włączam ekspres i po chwili strzela bezpiecznik  (Przeczytany 17956 razy)

Offline ghostline

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: de longhi traviso
  • Młynek: jakis z kauflanda
Odp: Włączam ekspres i po chwili strzela bezpiecznik
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopad 2018, 10:59:25 »
cześć,

mógłbyś proszę napisać jak skończyła się ta historia? Mam podpobny problem z Rancilio Silivia, włączam eskpres i momentalnie wywala róznicówke. Został jeszcze miesiąc gwarancji, chciałem zapytać jak się uporałeś z naprawą i co było przyczyną. Nie wiem czy pakować i wysyłać czy próbować naprawić w jakimś lokalnym serwisie.

pzdr
T

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Włączam ekspres i po chwili strzela bezpiecznik
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopad 2018, 11:24:46 »
Miałem tak kiedyś z ARCem.
Wysłałem do chłopaków do Łodzi. Co się okazało puszczał jakiś wężyk i kropla idealnie trafiała w elektrykę.
Sprawa załatwiona od ręki (pozdrawiam Grzegorz). Sam nigdy bym na to nie wpadł, ale ja jestem mało "techniczny".

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Włączam ekspres i po chwili strzela bezpiecznik
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Listopad 2018, 11:34:40 »
Nie wiem czy pakować i wysyłać czy próbować naprawić w jakimś lokalnym serwisie.
To może być drobiazg, a może być poważne i kosztowne w naprawie uszkodzenie. Jeśli jest jeszcze na gwarancji, skorzystaj z serwisu, który uzna gwarancję o ile takowa jest. Gdyby "gwarancja" nie obejmowała tego, skorzystaj z rękojmi i odeślij do sprzedawcy, niech on to naprawi. W ciągu 2 lat ma taki obowiązek. Czasem jest tak, że producent czy sklep nie udziela gwarancji w ogóle lub na okres krótszy niż 2 lata. Wówczas korzystasz z rękojmi. Radziłby m Ci odesłać ekspres tam, gdzie kupiłeś lub skontaktuj się ze sprzedawcą telefonicznie. Tylko nie mów, że korzystasz z gwarancji, bo możesz się nieprzyjemnie zdziwić.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1500
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Włączam ekspres i po chwili strzela bezpiecznik
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Listopad 2018, 14:42:50 »
U mnie zdarzało się to przy uszkodzonej grzałce lub kiedy krople wody trafiały na gołe przewody.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Włączam ekspres i po chwili strzela bezpiecznik
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Grudzień 2018, 10:13:45 »
Sposobów na wywalenie różnicowoprądowego jest mnóstwo.
U mnie kable się lekko przetarły (bo nie miały osłonki) i powodowały zwarcie z obudową. Nie było to nic wielkiego bo tylko sterowanie do panelu, więc ani napięcia, ani natężenia, ale zabezpieczenie wywali.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi