Autor Wątek: Ethiopia Mormora- Doubleshot  (Przeczytany 1812 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Ethiopia Mormora- Doubleshot
« dnia: 05 Październik 2017, 08:52:34 »
Dostałem od @Drinker próbkę 14 gramową na spróbowanie. Ziarenka ładne i pachnące bardzo owocowo. Nie chciałem się bawić w jakieś czary, więc po prostu zaparzyłem ją tak jak to robię najczęściej. Ceramiczny Hario V60.02 razem z fitrem przelałem wrzątkiem i zasypałem porcją kawy zmieloną na 25 kliku Comandante. Najpierw 30 g wody a po 30 sek. zacząłem polewać konewką. Nie zmieściłem się w czasie 2:30-przelew trwał ponad 3 minuty, czyli mogłem zmielić grubiej. Ale ten zapach i smak był niesamowity. Niesamowicie owocowa i słodka. Kojarzy mi się z bukietem róż w kwiaciarni. Oto, co napisałem na PW:

Dziękuję-przesyłka dotarła. Dziękuję też za gratisową próbkę. Niesamowicie owocowa, podejrzewam że to jakiś natural, choć zapach ładniejszy niż z tych dotychczas mi znanych. Może honey ? Zmieliłem na 25 kliku Comandante i trochę mogłoby być grubiej bo przelewało się ponad 3 minuty. Obawiam się, że to kawa z górnej półki cenowej, ale jest niesamowita. Co to za kawa była w próbce ? ;)

Pozdrawiam

Dominik

Okazało się że to tytułowa Ethiopia Mormora z Doubleshota. Należę do tego niewielkiego odsetka populacji co nie lubią zapachu naturali. Wiem, że to dziwne ale tak mam- kawa może być pyszna- jednak na dłuższą metę ten zapach zaczyna mnie męczyć. Tym razem jest jednak inaczej- zachwyciła mnie ta kawa, tym bardziej po poznaniu ceny, że nie kosztuje 300zł/kg.



Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Ethiopia Mormora- Doubleshot
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2017, 09:22:19 »
... Należę do tego niewielkiego odsetka populacji co nie lubią zapachu naturali. Wiem, że to dziwne ale tak mam- kawa może być pyszna- jednak na dłuższą metę ten zapach zaczyna mnie męczyć...

O, witaj w klubie :) U mnie podobnie, też nie przepadam za posmakiem typowego naturala, ale niektóre naturalne etiopie zaparzone w dosyć wysokiej temperaturze ~ 97C mają tyle ciekawych smaczków że ten posmak jest 'przykrywany'.

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2379
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Ethiopia Mormora- Doubleshot
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Październik 2017, 09:40:38 »
Naturale uwielbiam, ale "obiektywnie niuchając" wyczuwam w ziarnach kwaśno-fermentacyjne nuty aromatyczne wspólne z napojami energetycznymi i... wymiocinami. Swoją drogą ciekawe, jaka chemia za tym stoi i co jest za to odpowiedzialne...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ethiopia Mormora- Doubleshot
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Październik 2017, 10:12:43 »
Fermentacja alkoholowo-octowa?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6330
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Ethiopia Mormora- Doubleshot
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik 2017, 11:37:09 »
raczej nie mam negatywnych skojarzeń z naturalami. Na pewno zdarzają się jakieś ostrzejsze nuty. Jednak generalnie są to zapachy raczej kojarzące mi się z kwiatami, dojrzałymi i przejrzałymi owocami i produkcją alkoholu :) 

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2379
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Ethiopia Mormora- Doubleshot
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik 2017, 14:07:58 »
Fermentacja alkoholowo-octowa?
W energetykach? ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ethiopia Mormora- Doubleshot
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Październik 2017, 15:36:39 »
W kawie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi