Autor Wątek: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki  (Przeczytany 5663 razy)

Offline Filip.S

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Przelewy
  • Młynek: Ręczny
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Kwiecień 2017, 07:56:06 »
Wypięcie pinów z grzałki pod boilerem i nic korków nie wywala. Mieliście rację - najprawdopodobniej przepalona grzałka dawała przebicie do wody. BTW: niezły fail co? Kupiłem choć używany to w pełni sprawny ekspres, a grzałka "dopaliła" się przy pierwszym włączeniu  >:(

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 3006
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Kwiecień 2017, 08:02:50 »
Za gęsty prąd masz.
 :lol2:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Kwiecień 2017, 12:26:42 »
Jak dla mnie nic dziwnego. W tej cenie spodziewał bym się  albo sprzętu uszkodzonego albo takiego który "spadł z przyczepy". Aż takie okazje nie istnieją.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwiecień 2017, 12:27:30 »
Za gęsty prąd masz.
No chyba że to wersja do US na 110V :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwiecień 2017, 13:28:02 »
Wypięcie pinów z grzałki pod boilerem i nic korków nie wywala
Poprzedni właściciel mógł nie wiedzieć o tym, że jest przebicie na grzałce. Przy starego typu instalacji (bez różnicówki) mogł mu nic nie wybijać bezpieczników. Jeśli grzałka miała nawet metaliczne zwarcie do obudowy to mógł trafić z zasilaniem akurat na neutralny przewód połączony w gnieździe z uziemieniem. A Tobie dopaliło do reszty. Tragedii nie ma, grzałka to nie majątek spróbuj poszukać tu: http://www.atp-czesci.pl/160-Grzalki
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Filip.S

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Przelewy
  • Młynek: Ręczny
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Kwiecień 2017, 10:11:59 »
Oryginalna grzałka w Inspiracje Kawowe 420 zł :o Na szczęście udało się dobrać zamiennik z ATP - pasuje grzałka 1200W od Expobara, jedyny minus że słabsza i potrzebuje więcej czasu. Ale cena bezkonkurencyjna - 160 zł z uszczelką.
W tak zwanym międzyczasie wyszło co innego. Ekspres wyczyszczony, odkamieniony i podokręcany (po odkamienieniu wyszły nieszczelności na wyjściu do gorącej wody i wyjściu do grupy). Andreja bywa jednak chimeryczna w kwestii autouzupełniania wody w boilerze. Na ogół robi to natychmiast, ale czasem (w szczególności po upuszczeniu z boilera gorącej wody na americano) nie uzupełni wody w boilerze od razu lub zrobi to w niewystarczającym stopniu. O co chodzi? Czujnik próbowałem wyciągnąć żeby przeczyścić, ale nie chce wyleźć nie wiem czemu  :mhh:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Kwiecień 2017, 10:19:08 »
Andreja bywa jednak chimeryczna w kwestii autouzupełniania wody w boilerze. Na ogół robi to natychmiast, ale czasem (w szczególności po upuszczeniu z boilera gorącej wody na americano) nie uzupełni wody w boilerze od razu lub zrobi to w niewystarczającym stopniu.

A jesteś pewien, że gorącą wodę bierze z bojlera, a nie z HX-a?

Offline Filip.S

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: Przelewy
  • Młynek: Ręczny
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:58:25 »
Też byłem bardzo zdziwiony :o Myślałem że we wszystkich hx-ach gorąca woda idzie przez wymiennik a tu zdziwko ???

Offline _ADAM_ Mężczyzna

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Bezzera Mitica TOP (na sprzedaż); Gaggia Baby Class D, Jura F90
  • Młynek: Gaggia/Macap M5D Plus; Wilfa
Odp: Quick Mill Andreja wywala bezpieczniki
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Czerwiec 2017, 22:16:40 »
W
Też byłem bardzo zdziwiony :o Myślałem że we wszystkich hx-ach gorąca woda idzie przez wymiennik a tu zdziwko ???

W 90% HX'ów gorąca woda "idzie" z dużego bojlera, a w 10% (m.in. NS Musica) z wymiennika. Oczywiście mówimy tu o wyjściu na dyszę/wylewkę gorącej wody, a nie na grupę, bo na grupę woda zawsze idzie przez wymiennik.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi