Autor Wątek: Sette 270W - pierwsze wrażenia itd....  (Przeczytany 16897 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Sette 270W - pierwsze wrażenia itd....
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Luty 2017, 21:49:25 »
Podoba mi się ta kitowa terminologia :).
K30 jest super.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1336
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Sette 270W - pierwsze wrażenia itd....
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Luty 2017, 21:54:55 »
Podoba mi się ta kitowa terminologia :).
K30 jest super.
No niestety K 30 jest super (choć ma też swoje wady ).


ps. a tak w ogóle to miał być wątek o Sette :)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2017, 22:37:23 wysłana przez PiotrekBM »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Sette 270W - pierwsze wrażenia itd....
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Luty 2017, 22:42:14 »
zjawisko powinno ustępować w miarę, jak młynek zmieli coraz większą partię kawy
Ale, że niby dlaczego?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Sette 270W - pierwsze wrażenia itd....
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Luty 2017, 00:42:30 »
Pewnie wtedy będzie mniej ostrych krawędzi i kątów ;).

Offline Tirno

  • Wiadomości: 10
Odp: Sette 270W - pierwsze wrażenia itd....
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Marzec 2017, 16:20:45 »
Na stronie Baratzy pojawiły się uaktualnione "Pytania i odpowiedzi", niektóre chyba jeszcze w opracowaniu, bo nie da się ich rozwinąć i przeczytać. Główna nowość, to że są dostępne zmodyfikowane nóżki z bardziej miękkiej mieszanki (prawie jak w Formule 1), które mają lepiej tłumić wibracje wpływające negatywnie na pracę wagi. Jeśli ktoś ma notoryczne problemy z niedoważaniem lub przeważaniem, bez wyraźnego trendu albo jeśli zdarza się, że silnik staje po odważeniu zaledwie części zadanej porcji, to te nowe nóżki mogą pomóc. W Stanach i Kanadzie pozyskuje się je pisząc do supportu Baratzy, w Polsce nie wiem, nie mam doświadczenia, może trzeba napisać do support desku w... Coffeedesku (wiem, wiem, w grobach przewracają się zarówno Kochanowski, jak i Shakespeare).

U mnie czasem występuje to drugie zjawisko (tzn. zatrzymanie silnika, a nie przewracanie w grobie - na to przyjdzie jeszcze czas), zwykle kiedy próbuję mieląc przestawić pierścień regulacji - pewnie ruszam przy okazji wagą i ta głupieje, więc młynek staje.

Jeśli ktoś nie doczytał instrukcji, to powyższe objawy należy odróżnić od konsekwentnego niedoważania lub przeważania, zawsze o podobną wartość (zwykle poniżej grama). Ten problem usuwa się za pomocą wprowadzenia korekty z panelu - należy młynek wyłączyć z sieci, włączyć ponownie i  podczas startu systemu wcisnąć równocześnie przyciski Góra i Dół. Wyświetli się wartość korekty (do espresso zalecana około 1.1, u mnie to róźnie bywa, czasem dana kawa domaga się lekko innych ustawień), którą można skorygować przyciskami góra/dół, a następnie zatwierdzić przyciskiem start.

Wracając jeszcze na moment do retencji: nie ma takiej opcji, żeby młynek gromadził w czeluściach jakieś mierzalne ilości starszej kawy, które nie zostaną przepchane przez kolejny przemiał. To, co zostaje w dyszy wylotowej, musi z niej wylecieć przy kolejnym mieleniu, bo inaczej młynek by się zatkał. Od żaren w dół jest już tylko ta dysza, bez żadnych zakamarków czy miejsc, w których kawa mogłaby zalegać dłużej, a to że w tej dyszy cokolwiek zostaje i nie spada za sprawą pana Newtona, to już cud, wynikający z "odrzutowej" zasady pracy tych żaren. Czyli z jednej strony retencja jest zawsze, po każdym przemiale, ale z drugiej każdy kolejny przemiał grama lub dwóch powoduje, że dalej leci już tylko świeża kawa.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Sette 270W - pierwsze wrażenia itd....
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Marzec 2017, 09:49:07 »
Tak jest, Baratza wymienia element wspomniany przez Tirno. :)
My będziemy go mieli przy kolejnej dostawie, może się uda że w kwietniu już będą. :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 464
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi