Autor Wątek: Siemens EQ.6 TE603501DE  (Przeczytany 12482 razy)

Offline CamelXP

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Chwilowo przelewowy
  • Młynek: DE LONGHI KG 79
Siemens EQ.6 TE603501DE
« dnia: 13 Kwiecień 2015, 13:21:56 »
Witam serdecznie.

Czy ktoś z szanownych współforumowiczów potrafi coś powiedzieć na temat ekspresów Siemens EQ.6 seria 300? Mam możliwość okazyjnie kupić ekspres nowy, bez opakowania, z dwuletnią gwarancją za mniej więcej połowę ceny sklepowej. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, szczególnie szybką, bo jak wiadomo, okazja dziś jest, a jutro może jej już nie być.

PS. Czy duża jest różnica w smaku kawy z ekspresu o ciśnieniu 15 bar, a 19 bar?

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam,
CamelXP

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2015, 13:34:05 »
EQ6 to nowy model i raczej mało kto może ci coś więcej o nim napisać. O ile pamiętam ma zastąpić sprawdzony dobry EQ5.
Za pół ceny z firmową gwarancją byłbym skłonny zaryzykować. No chyba, ze to sprzęt poserwisowy/z angielską wtyczką/itp.

Czy duża jest różnica w smaku kawy z ekspresu o ciśnieniu 15 bar, a 19 bar?
Różnica jest ogromna :D bo i tak kawę robisz przy około 9-10bar. Te wartości to maksymalna wydajność pompy i ni jak ma się do tego jakie ciśnienie daje pompa podczas zaparzania kawy - to zależeć będzie od stopnia przemiału.
LMWDP #469

Offline CamelXP

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Chwilowo przelewowy
  • Młynek: DE LONGHI KG 79
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2015, 14:06:27 »
Za pół ceny z firmową gwarancją byłbym skłonny zaryzykować. No chyba, ze to sprzęt poserwisowy/z angielską wtyczką/itp.
Dziękuję za odpowiedź.
Ekspres jest nowy, nieużywany ze sklepu dla pracowników Siemens'a w Niemczech. Jedyna różnica, według sprzedawczyni, to brak opakowania i możliwe zarysowania na obudowie, ale oglądałem na żywo i nic mi się w oczy nie rzuciło.

PS. Wiem, że Amazon to średnie źródło informacji, ale wygląda na to, że cała seria EQ ma te same moduły zaparzacza, zgadza się? (dałbym link, ale nie mogę)

Offline Katarzyna

  • Wiadomości: 6
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2016, 00:56:19 »
Witam, czy dziś ktoś z Was może powiedzieć jak sprawdza się ekspress Siemens EQ 6 seria 700?
Mam już na oku dwa zupełnie różne modele Primadonna XS ze względu na gabaryty choć nie ukrywam że skłaniam się ku EQ6.
Z góry dziękuję za informację i pomoc.

Offline Szarki87

  • Wiadomości: 2
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2016, 18:43:30 »
Witam serdecznie, pozwolę się przyłączyć do wątku odnośnie Siemensa eq6 series 700, czy ktoś z forumowiczów jest mi w stanie odpowiedzieć czy kupno takiego ekspresu który zaparzył około 1300 kaw jest opłacalne? Chodzi mi o jego dalszą żywotność, czy długo jeszcze posłuży? Czy to dużo na taki ekspres?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź ponieważ na sprzęt jest już kilku klientów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrzesień 2016, 00:05:40 »
Chyba w automatach bym się w używki nie bawił... jest jakiś sensowny powód sprzedaży jak np... zakup kolby? :)
Miałem trzy eq7 w rodzinie, dziś chodzi jedna, a z dwóch kolejnych spróbuję zrobić jedną...

Offline Szarki87

  • Wiadomości: 2
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrzesień 2016, 09:31:17 »
Jest to osoba zajmująca się sprowadzaniem z Niemiec agd powystawowego.  Sprzęt wygląda jak nowy tyle że ma przebieg około 1300 kaw.  Stąd moje pytanie jaka jest żywotność takich ekspresów.  Co prawda w rodzinie mają niższy model od tego i ten ekspres ma już zrobione ponad 3000 kaw i działa bez zarzutu.  Ktoś ma doświadczenia ile kaw realnie taki ekspres jest w stanie zrobić?  Producent podaje że około 15 000, tylko czy to jest realne bez poważnych napraw?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień 2016, 09:45:07 »
Nie wiem jak eq6 i wyższe ale eq5 nie ma licznika kaw.  Sprawdź w instrukcji czy eq6 taki ma. Poproś o zdjęcie tabliczki znamionowej - eq6 to nowy model,  spodziewałem się że przy tym przebiegu będzie on z 2015 roku lub młodszy.
Sprawdź ile kosztuje nowy blok zaparzający.  Jeśli nadal ekspres plus blok jest taniej i to z 20-30% niż sztuka z gwarancją w sklepie to można ryzykować. Zapewnij sobie tylko pisemną gwarancję zwrotu gdyby coś na dzień dobry było nie tak - wyciek,  brak grzania. 2 tyg powinny być rozsądnym okresem. Jeśli sprzedający nie mija się z prawdą to nie powinien to być problem.

Osobiście w sprzęt powystawowy nie wierzę i podchodzę jak pies do jeża.
LMWDP #469

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Siemens EQ.6 TE603501DE
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Wrzesień 2016, 12:46:42 »


Osobiście w sprzęt powystawowy nie wierzę i podchodzę jak pies do jeża.

Patrząc ile tego jest wystawy musiałyby się odbywać wszędzie i non stop. No ale kto by kupił sprzęt poreklamacyjny albo ustawowo odesłany bez powodu po zakupie na odległość?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi