Autor Wątek: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?  (Przeczytany 6969 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4958
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Maj 2016, 21:17:41 »
Dokładnie. Sam także przecież sprowadzam i sprzedaję MACAPY. A propos "nie dajmy się zwariować" to może przestańmy sugerować młynki gastro osobom mającym zamiar zakupić ekspres klasy BASIC czy GAGGIA....
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10672
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maj 2016, 22:19:07 »
W sumie tak, ale większy młynek może być trampoliną do skoku na większy ekspres ;).

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4958
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Maj 2016, 22:36:36 »
Tyle tylko że po pierwsze nie każda osoba zaglądająca na Forum ma takie zamiary i ambicje. Zdecydowana większość kończy zakupy na wiele lat na tym pierwszym zestawie. A po drugie ta trampolina powoduje skurczenie się budżetu na ekspres. Dochodzi do paranoi - młynek gastro a ekspres Saeco czy DeLonghi. I ciułanie na ekspres zamiast od razu cieszyć się przyzwoitą kawą.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Victoria Aurduino
  • Młynek: Pk100
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Maj 2016, 10:08:51 »
 :ok:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10672
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Maj 2016, 12:02:38 »
Takiej akurat sytuacji nie widziałem: żeby ktoś miał super młyn za 3 tysiące i plastikowy ekspresik Saeco lub DeLonghi. Nie sądzę, by była to jakaś norma. Zwykle ludzie kupują sprzęty w parze, tego samego producenta, np. u Ciebie Ascaso. Czemu nie? Jeśli ktoś jednak chce mieć młyn z żarnami 80mm, to czemu nie? Nie ma to większego sensu w parze z jakimś niezbyt wydarzonym ekspresem, ale trudno tego zabronić.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Maj 2016, 12:57:52 »
Ja na przykład bym wolał 80mm bez ekspresu [emoji38]

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Maj 2016, 17:44:14 »
no donkiszot jak to mówią sportowcy-poszedłeś po bandzie :) Rozpocząłem tę dyskusję więc coś dorzucę od siebie.Trochę zgadzam się z Januszem-nie wszyscy potrzebują HX-a za 10 patoli i młyna gastro.Lubię kawę ale to wcale nie oznacza wydawanie nieograniczonych kwot na sprzęt.Oczywiście zawsze może być lepiej i ta zabawa nigdy nie ma końca.Jako miłośnik muzy w dobrym wydaniu i jakości zawsze mam dylemat,czy kupić jakiś nowy kabel głośnikowy czy cinch za powiedzmy 2000 zł,czy może w to miejsce kupić 50 płyt.Znajdą sie tacy,którzy wyżej ocenią poprawę w brzmieniu o 1% niż przyjemność w posłuchaniu nowych płyt.Teraz co do tematu-ciągle mnie kręcą fajne ekspresy i młynki ale muszę jakiś pułap sobie wyznaczyć/.Do tego jeszcze do niedawna pijałem sporo latte a teraz mnie odrzuciło i pijam "czarnulę",zatem dobór ekspresu pod latte (np 2 bojlerowce) z uwagi na wymagania temperaturowo-parowe w tym momencie nie są tak ważne.Stąd mam wątpliwości co do Rancilio Silvii.Może jednak Isomac Maverick?No i młyn-ciągłe starcia opinii,płaskie kontra stożkowe.2 moich kolegów,w tym jeden z Bezzerą za 10 patoili przekonuje mnie do stożków,inny ze Steelem tylko płaskie,bez argumentu o trwałości żaren -tylko jakość przemiału.Miotam się tak pół roku,katując stary ekspres i kawiarkę Bialetti.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Maj 2016, 18:09:04 »
To ja bym kupił szybko i zaczął się cieszyć. Sprzęt zawsze można zmienić, nie ważne czy to kable czy płyty ;)

Wybierz młynek z płynną regulacją, zaczniesz używać,  cieszyć się.  Porównasz sobie sprzęt u kogoś,  zobaczysz czy inny młynek zmienia smak kawy czy tylko mieli szybciej, czyściej, dokładniej, ciszej,  itp.

LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Maj 2016, 18:21:52 »
A tam po bandzie, po prostu uważam, że maszynka do espresso w domu sprawdza się tylko w skrajnych przypadkach. Nie mam ekspresu i nie zamierzam mieć. Za to młyn z 80mm żarnami chętnie bym przygarnął (jeśli znów się trafi okazja ~500zł).

Zdecydowanie wolę cieszyć się nowymi płytami, yyy, kawami, niż marnować pieniądze i czas, i miejsce, i prąd (trochę przesadzam :) wiem) na espresso w domu dla mnie jednego, niekoniecznie każdego dnia. Jeśli mam ochotę na mocniejsze doznania, mam gdzie chodzić na koncerty, yyy, shoty ;)


Trochę wiedzy, dobra kawa (na którą można wydać cały ten budżet) i młynek za 250zł, i coś do parzenia za mniej niż 50zł. Takie jest moje podejście do Bazzer, Silvi, Isomaków, Steelów i podobnych wynalazków. Ale zdaję sobie sprawę, że jestem w mniejszości, więc: miłego wybierania. :szampan:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4958
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Maj 2016, 21:34:56 »
audiofil, skąd żeś Ty ?
Jeśli nie nastręcza to problemu to podjedź do centrum Polski i na miejscu popróbuj kaw z różnych młynków i ekspresów. Jeśli nie do nas to do innych. Ominąłeś pewnie Festiwal Kawy. A szkoda - troszkę maszynek i kaw było do popróbowania.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline audiofil Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: ECM Casa IV
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Maj 2016, 22:38:14 »
jam ze wschodniej Polski a tu posucha z dystrybutorami i królują automaty Nivony,z którch można wypić kawy-to nie dla mnie,bo lubię mieć wpływ na to co i jak piję.Ani Rancilio ani Steela nikt nie ma-jedynie La Pavoni-prawie bliżniak Isomaca Giada.U kolegii pijam ze wspomnianej Bezzery,ale to nie moja liga

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4958
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Maj 2016, 22:40:00 »
Zgłoś się do Poe - on jest z Lublina.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Rancilio Silvia z Macap M2 czy Rocket SD?
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Czerwiec 2016, 10:19:58 »
A tam po bandzie, po prostu uważam, że maszynka do espresso w domu sprawdza się tylko w skrajnych przypadkach.

W sumie to nawet się z Tobą zgadzam. Tylko u mnie ekspres ma dwa duże plusy: żona bez problemu się obsłuży kiedy mnie nie ma (a często pracuję po 36-48h) i rano mam kawę poniżej minuty, no dobrze -- z cappucino dla żony w 68s.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi