Autor Wątek: schemat montażu manometru w sekcji zaparzania  (Przeczytany 1923 razy)

Offline culas

  • Wiadomości: 3
schemat montażu manometru w sekcji zaparzania
« dnia: 10 Listopad 2015, 08:16:15 »
Witam wszystkich forumowiczów.  Przepraszam jeżeli watek juz byl ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie odnośnie tego jaki manometr oraz w jaki sposób powinien być przyłączony w   ekstrakcji kawy, żeby kontrolować te magiczne 9 bar. Pytanie kolejne 9 bar to ciśnienie statyczne całkowite a może dynamiczne?  Gdyby ktos miał jakiś schemat, który pomoże mi rozwiać wątpliwości będę wdzięczny.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: schemat montażu manometru w sekcji zaparzania
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2015, 09:38:10 »
Pytanie kolejne 9 bar to ciśnienie statyczne całkowite a może dynamiczne? 

Jedno i drugie, pompa wymusza ciśnienie statyczne natomiast kawa wprowadza ciśnienie dynamiczne poprzez nierównomierny opływ drobinek - tampowanie odpowiednie i dystrybucja to zmniejszają. I to kawa + sitko decyduje jakie ciśnienie masz w układzie, o ile nie masz OPV  (over pressure valve) podłączonego zazwyczaj przy zasilaniu pompy, który w przypadku przekroczenia zadanego mechanicznie ciśnienia otwiera dodatkowe ujście wody utrzymuje to ciśnienie na stałe podczas pompowania.

Tutaj masz zdjęcia otwartych maszyn, powinno pomóc.

http://www.home-barista.com/espresso-machines/how-can-i-adjust-brew-pressure-of-vibe-pump-espresso-machine-t420.html

PS Przepraszam za gigantycznie długie zdanie.... :doh:

Offline culas

  • Wiadomości: 3
Odp: schemat montażu manometru w sekcji zaparzania
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopad 2015, 16:08:32 »
Dziękuję za odpowiedź, gdyby ktoś jeszcze miał jakieś przemyślenia zachęcam do dyskusji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi