Autor Wątek: Upgrade ekspresu i młynka  (Przeczytany 300 razy)

Offline M SQUARE

  • Wiadomości: 2
Upgrade ekspresu i młynka
« dnia: 12 Czerwiec 2024, 10:42:47 »
Dzień dobry, zastanawiam się nad upgradem mojego zestawu Lelit Anna + Eureka Mignon. Byl to mój pierwszy zestaw i po kilku latach bezproblemowego użytkowania nabralem apetytu na więcej. Pijam kilka espresso dziennie, kawy mleczne sporadycznie więc na spieniania mleka mi nie zależy. Budżet to 6-8k za cały zestaw. Z góry dziekuje za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5503
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Upgrade ekspresu i młynka
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwiec 2024, 15:20:42 »
Na Twoim miejscu zrobił bym tak:
¹ poczekał na opinie Forumowiczów i po zachwytach,  kupiłbym Mazzera Philosa i sprzedał Eurekę.
² zostało by 3k plus za Mignon ok. 1k, więc jedyny sensowny wybór do espresso to QM Carola, jak się uda kupić za 4k.
³ albo dalej bym pił kawkę z Anny i zbierał kasę,  tylko na co?  Cóż, każdy ma inne preferencje i indywidualnie dobieramy pasujący nam sprzęt.
》tertium non datur《

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 705
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Upgrade ekspresu i młynka
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Czerwiec 2024, 18:46:07 »
Co ty tak z tym Philosem? Nie widziałeś tego na oczy, nie używałeś i polecasz ludziom? Dałbyś po prostu spokój, bo twoja aktywność na tym forum jest co najmniej irytująca, a może być i szkodliwa jak w tym przypadku.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2024, 19:10:20 wysłana przez kafcio »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5503
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Upgrade ekspresu i młynka
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwiec 2024, 18:50:11 »
Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem w kwestii zakupu Philosa, a jak nie zrozumiesz, to czytaj do skutku, aż zrozumiesz.
》tertium non datur《

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 705
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Upgrade ekspresu i młynka
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwiec 2024, 18:56:09 »
Na Twoim miejscu zrobił bym tak:
¹ poczekał na opinie Forumowiczów i po zachwytach,  kupiłbym Mazzera Philosa i sprzedał Eurekę.
² zostało by 3k plus za Mignon ok. 1k, więc jedyny sensowny wybór do espresso to QM Carola, jak się uda kupić za 4k.
³ albo dalej bym pił kawkę z Anny i zbierał kasę,  tylko na co?  Cóż, każdy ma inne preferencje i indywidualnie dobieramy pasujący nam sprzęt.
I popracuj nad ortografią

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5503
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Upgrade ekspresu i młynka
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2024, 19:21:29 »
Najważniejsze, że dość szybko zrozumiałeś mój wpis dotyczący warunkowego zakupu Philosa, a co do oddzielnych: "by" "bym" wyprzedziłem czas => ma tak być w najnowszej ortografii.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi