Autor Wątek: Ascaso Dream One Electronic - ustawianie temperatury  (Przeczytany 849 razy)

Offline pawel_s

  • Wiadomości: 2
Ascaso Dream One Electronic - ustawianie temperatury
« dnia: 23 Październik 2022, 08:54:44 »
Cześć,

Jestem stosunkowo nowym użytkownikiem ekspresu Ascaso Dream One. Ostatnio chciałem podkręcić trochę temperaturę, bo wydawało mi się, że odrobinę by się przydało i otworzyłem ekspres, żeby dostać się do przełącznika. Przełącznik jest umieszczony w takim miejscu, żeby maksymalnie do tego zniechęcić, ale to inny temat :-). Zauważyłem, że fabrycznie przełącznik był ustawiony na 100 st. co wydało mi się dość dużo i raczej spodziewałem się czegoś niżej.

W związku z tym mam dwa pytania:
1. Czy macie jakieś doświadczenia z ustawianiem temperatury w takim ekspresie? Faktycznie z defaultu ustawiana jest na 100 st.?
2. Do czego, tak na prawdę, odnosi się ta temperatura, bo raczej nie jest to temperatura wody (od 90 do 106 st. C)? To jest temperatura grzałki?


Podniosłem temperaturę tego czegoś do 102 st. i wydaje mi się, że jest trochę lepiej, o ile to nie autosugestia.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4941
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso Dream One Electronic - ustawianie temperatury
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2022, 11:33:54 »
Spodziewałeś się czegoś niżej a podniosłeś ???
Skąd wiedziałeś jakie ustawienie mikroprzełączników odpowiada danej temperaturze ?
Mikroprzełączniki (a nie przełącznik) są umieszczone na płycie sterującej. Bardzo łatwo jest zmienić ich ustawienia - wystarczy wypiąć płytę z plastikowych zaczepów. Prześlij mi wiadomość mailem a w drugą stronę wyślę Ci tabelę ustawień mikroprzełączników w zależności od temperatury. Można ustawić temperaturę w zakresie od 90 do 106 st. C co 2 st. C.
To jest temperatura mierzona na termobloku.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline pawel_s

  • Wiadomości: 2
Odp: Ascaso Dream One Electronic - ustawianie temperatury
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2022, 14:58:14 »
Spodziewałeś się czegoś niżej a podniosłeś ???
Dokładnie tak. Spodziewałem się, że będzie jakieś 95 i podniosę do 97, a było 100 i podniosłem do 102.

Cytuj (zaznaczone)
Skąd wiedziałeś jakie ustawienie mikroprzełączników odpowiada danej temperaturze ?
Dostałem schemat od producenta.

Cytuj (zaznaczone)
Mikroprzełączniki (a nie przełącznik) są umieszczone na płycie sterującej. Bardzo łatwo jest zmienić ich ustawienia - wystarczy wypiąć płytę z plastikowych zaczepów.
No właśnie. Są umieszczone na dole płyty, dlatego trzeba ją wyjąć. A wcześnie wypiąć wężyk. Może jak ktoś ma odpowiednie narzędzia i wprawę to jest "bardzo łatwo", ja się trochę namęczyłem. A wystarczyło umiejscowić je w dostępnym miejscu na płycie.

Cytuj (zaznaczone)
Można ustawić temperaturę w zakresie od 90 do 106 st. C co 2 st. C.
Właśnie o tym pisałem.

Cytuj (zaznaczone)
To jest temperatura mierzona na termobloku.
O, i tu dochodzimy do sedna. Czyli pozostaje metoda prób i błędów, żeby stwierdzić jak to się przekłada na temperaturę ekstrakcji, a wartości >100 st. nie powinny dziwić. Prawda?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 811
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ascaso Dream One Electronic - ustawianie temperatury
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2022, 19:51:59 »
No jasne, że prawda





 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi