Autor Wątek: La Cimbali M30 Dosatron  (Przeczytany 4509 razy)

Offline Kornel193

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Kawiarka, Frenchpress, Dripper
  • Młynek: Brak.
La Cimbali M30 Dosatron
« dnia: 21 Lipiec 2014, 01:38:44 »
Witajcie :)

Moje marzenie się spełniło. Pracuję z ekspresem i już zaczynam doceniać to, jak ważną rzeczą jest dobre ubicie kawy. Mam taki ekspres jak w temacie. Nie jest pierwszej nowości, ale podoba mi się i chętnie się nim zajmę.
Na początek, mam pytanie. Szukałem w internecie, ale nie znalazłem informacji dot. średnicy portafiltra. Nie mam dostępu do porządnego tampera, a przy kupnie nie chciałbym nie trafić ze średnicą, więc czy ktoś mógłby mi tej informacji udzielić w miarę możliwości ?
Następna sprawa, to czy istnieje w internecie instrukcja obsługi tego ekspresu ? Chciałbym go zaprogramować do odmierzania ilości wody.
 To moje pierwsze szlify w zawodzie baristy, ale staram się i chcę brnąć w to coraz dalej.
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)


Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: La Cimbali M30 Dosatron
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2014, 01:42:48 »
Cześć,

Instrukcje masz tu - są do dosatrona i do bistro, nie wiem czym konkretnie się różnią ale większość powinna być wspólna.
Tamper potrzebujesz 58mm

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4831
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: La Cimbali M30 Dosatron
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2014, 06:43:33 »
Co do tampera - najlepiej zmierz suwmiarką średnicę sitka jakieś 5 mm od rantu, po odjęciu ułamka milimetra otrzymasz średnicę tampera.

Offline Kornel193

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Kawiarka, Frenchpress, Dripper
  • Młynek: Brak.
Odp: La Cimbali M30 Dosatron
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2014, 23:40:04 »
Macieju,

Dzięki za link. Mimo że to diagram części, o który niezbyt mi chodziło, to i tak się przyda. Będe jeszcze próbował znaleźć typowy manual w którym są opisane funkcje programowania i dołączonego PIDa. A jeżeli chodzi o Tamper, to także dziękuje za podanie średnicy. Ułatwi mi to szukanie odpowiedniego.

Dziękuje wam :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi