Autor Wątek: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.  (Przeczytany 1769 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« dnia: 15 Grudzień 2018, 16:20:24 »
Niektóre ekspresy (mój nie miał) mają tacki przyczepiane na magnesy. Właśnie mnie oświeciło i ze starego dysku wyjąłem magnesiki. W kilku miejscach narażonych na wibracje przyłożyłem i jest cisza :). Polecam.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1504
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2018, 20:17:14 »
Interesujące. U Ciebie wibrowało cała tacka czy tylko kratka tacki?

Rad5

  • Gość
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudzień 2018, 02:42:33 »
Pewnie chodzi o to, żeby trzymało.Tacka zawsze kolebie, bo to nie komora spalania silnika, tylko zestaw do zbierania wody. Po jakiś czasie okaże się, że decyzja o zdjęciu magnesów była błędna.

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudzień 2018, 04:26:12 »
Pewnie chodzi o to, żeby trzymało.Tacka zawsze kolebie, bo to nie komora spalania silnika, tylko zestaw do zbierania wody. Po jakiś czasie okaże się, że decyzja o zdjęciu magnesów była błędna.
Nie zawsze, tylko zwykle i to tylko przy pompie wibracyjnej, a posty polecam czytać dokładniej.
Magnesy zostały DOŁOŻONE, a nie zdjęte...

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 444
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2018, 08:26:15 »
tom517 - pokaż jak to zrobiłeś bo jakoś tego sobie nie mogę wyobrazić w Basicu. Może wystarczy dociążyć tą tackę.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2018, 09:02:45 »
W 5 miejscach 2 po bokach, 2 przy górnej kratce. 1 na ekspresie trzyma szufladę.
Myślę że dobry sposób na wyciszanie nic nie drga, magnesy dobrze trzymają i łatwo rozdzielić (kwestia dobrania wielkości magnesu)
Przy basicu (gdzie pompa hałasuje najwięcej) nie wiem czy coś to da. U siebiu słyszę różnicę.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2018, 09:17:02 wysłana przez tom517 »

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 444
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień 2018, 10:12:39 »
Jeśli kiedyś znajdę chwilę i się za to wezmę to pewnie trzeba będzie jakoś unieruchomić tackę i zbiornik z wodą bo to wszystko razem rezonuje. Cięższy Dream pewnie mniej drga (i hałasuje).

Offline Mireksm

  • Wiadomości: 222
  • Ekspres: Lelit pl91t, kremina, florina 6tz
  • Młynek: i1 mini, mym54, mym55
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Grudzień 2018, 10:32:27 »
Polecono mi tez blu tack ale jeszcze nie próbowałem

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 3010
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudzień 2018, 10:38:28 »
Na krawędź nakleić kawałek srebrnej taśmy.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Rad5

  • Gość
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Grudzień 2018, 02:06:17 »
Pewnie chodzi o to, żeby trzymało.Tacka zawsze kolebie, bo to nie komora spalania silnika, tylko zestaw do zbierania wody. Po jakiś czasie okaże się, że decyzja o zdjęciu magnesów była błędna.
Nie zawsze, tylko zwykle i to tylko przy pompie wibracyjnej, a posty polecam czytać dokładniej.
Magnesy zostały DOŁOŻONE, a nie zdjęte...


A to przepraszam. Zasugerowałem się innym sprzętem. W moim, mimo wibracyjnej nie ma ruchu (co nawet mnie zaskakuje, bo z filmików wynikało, że powinno bardziej trząść).

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Sposób na wibrującą tackę/kratkę ociekową.
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Grudzień 2018, 09:05:59 »
Interesujące. U Ciebie wibrowało cała tacka czy tylko kratka tacki?
Coś gdzieś przy tacy też, ale nie wiem dokładnie gdzie. Dodatkowo wcześniej w środku, tam gdzie stykają się metalowe przykręcane części powkładałem podkładki filcowe, pod tacą na filiżanki i pod filiżankami też są :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi