Autor Wątek: Serwis La Cimbali Junior  (Przeczytany 1991 razy)

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Serwis La Cimbali Junior
« dnia: 25 Listopad 2018, 22:31:05 »
Cześć czołem! Zabieram się właśnie do ożywiania mojego "nowego" juniora i tak się zastanawiam co to za zbiornik? W żadnym wcześniejszym ekspresie nie miałem takiego cuda. Macie jakieś pomysły? Z góry dzięki :)

Offline Biff

  • Wiadomości: 334
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2018, 22:46:47 »
Ekspres ma pompę wibracyjną, która nie jest podłączona bezpośrednio do sieci wodnej, więc to jest jakby zbiornik wyrównawczy. Pompka bierze wodę właśnie z niego. Sam zbiornik uzupełniany jest tylko poprzez elektrozawór i ciśnienie w sieci.
Natomiast pełni on też inną ciekawą funkcję - te kilka sond poziomu wody to taki swoisty przepływomierz. Poprzez głębokość zanurzenia ustawia się kilka objętości wody jakie ekspres może podać. Rozwiązanie ciekawe, ale raczej mało praktyczne, bo o ile pamiętam to nie można tego podawania wody zatrzymać. Przełącznikiem wielopozycyjnym ustawia się wybraną porcję a przyciskiem chwilowym uruchamia parzenie i musi to przejść do końca, czyli do momentu kiedy dana sonda nie zostanie odkryta. Jak kiedyś pokuszę się o remont mojego egzemplarza to na pewno to usunę i zrobię zwykłe start-stop.

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2018, 23:05:10 »
Dzięki za szybką odpowiedź! faktycznie ciekawy wynalazek. Też będę kiedyś chciał zmienić na zwykły start stop bo nigdy nie używałem w żadnym ekspresie tych zaprogramowanych czasówek.  Jeśli dobrze rozumiem to jedyna możliwość "zaprogramowania" ekspresu to wepchnięcie sondy głębiej albo skrócenie jej? :D

Jest to pierwszy ekspres, który na poważniej rozgrzebuje więc pewnie jeszcze niejedno pytanie będę miał:)

Offline Biff

  • Wiadomości: 334
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2018, 06:22:23 »
Dokładnie tak, programuje się go poprzez wepchnięcie bądź wysunięcie sond.

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2018, 21:20:09 »
a czy orientujesz się może gdzie znajdę jakiś fajny schemat żeby ogarnąć co jest co? :D a może masz coś takiego?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2018, 21:26:57 »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień 2018, 21:17:10 »
Kolejne pytanie - jak po odkamienieniu i złożeniu do kupy mam zalać bojler i cały układ wodą? Czy wodę mam wlać do bojlera przez otwór grupy zanim ją dokręcę? Jak odpalę ekspres na sucho żeby sobie naciągnął wody to się grzałka sfajczy. Eny pomysły? :)

Offline Biff

  • Wiadomości: 334
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień 2018, 23:22:22 »
Wystarczy grzałkę odpiąć... ekspres będzie działać.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2018, 11:05:29 »
Jeśli ma automatyczne uzupełnianie to się grzałka NIE sfajczy.

Offline Eryk

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Nuova simonelli premier maxi, italcrem nera, drip, chemex, aeropress, frenchpress
  • Młynek: nuova simonelli, graef cm 702, rhinowares
Odp: Serwis La Cimbali Junior
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień 2018, 14:28:08 »
Wystarczy grzałkę odpiąć... ekspres będzie działać.

no proste... :D dzięki!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi