Autor Wątek: Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić  (Przeczytany 10612 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10643
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Sierpień 2018, 06:57:06 »
Jeszcze grzałki w grupach, chyba 3 x PID tylko w układzie jednej grupy. Mam podobny elektroniczny ekspres, ale chyba cieplej myślę o opisanym wcześniej małym, "zimnym" HX...

Do czego nam taki elektroniczny system? Czy tylko po to, by ustalić temperaturę zaparzania? Gdy ją już ustalimy, czy wciąż tego będziemy potrzebować? W moim multibojlerze w zasadzie nie zmieniam ustawień temperatury. Jedną widzę tylko korzyść: wyłączyłem bojler parowy.

Twierdzę, że prosta maszyna HX z grupą E61 (dźwigienka) podłączona do sieci wodnej (koniecznie) daje nam bardzo dużo radości i możliwości. Dowolnie długa, prawdziwa preinfuzja i dowolna w zasadzie temperatura zaparzania ad hoc. Tego nie da się zrobić w maszynie 2B tak prosto, banalnie, tanio a zarazem skutecznie.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2018, 08:19:02 wysłana przez Antonio »

Offline multifan4 Mężczyzna

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Astoria CKE, Expobar Office Leva HX
  • Młynek: Fiorenzato F4E nano, Eureka Mignon
Odp: Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Sierpień 2018, 13:37:46 »
Pomęczyłem dziś Astorię, kawa rano o 10tej po lekkim nagrzaniu ekspresu była super, jak z dobrej kawiarni, gdyby taka kawa była robiona, to zmiana ekspresu by mnie przez myśl nie przeszła, obniżyłem ciśnienie do 0.8, choć trudno to dokładnie uzyskać, gdyż presostat Astorii nie grzeszy precyzją. Po trzech godzinach postoju po lekkim flushu - kawa jest cierpka mimo, że jest z mlekiem, oczywiście nie słodzona, właśnie ją męczę...
Jakie jeszcze dane podać, aby łatwiej było podpowiedzieć, gdzie błąd robię, albo gdzie jest problem?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Sierpień 2018, 13:50:00 »
Po trzech godzinach postoju po lekkim flushu
To może zrób mniej lekffi flush.

A może młynek za mocno skręcony. Rano na resztkach lekko zwietrzałej kawy przechodzi gładko a potem na świeżej za duże ciśnienie.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Sierpień 2018, 15:28:47 »
Spróbuj zmierzyć temperaturę wody wypływającą z prysznica. Dobrze byłoby zmierzyć temperaturę jak najbliżej wylotu. Teraz wystarczy, że włożysz końcówkę termometru w strumień wody z prysznica.

W grupie Astorii jest wkręt https://images90.fotosik.pl/27/ef0d19c69c3fb69c.jpg
Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić


Jest to imbus. Można to miejsce wykorzystać do pomiaru temperatury. Trzeba nawiercić taki sam wkręt prawie do końca i włożyć tam sondę K z pastą termoprzewodzącą do mierzenia temperatury tuż przed wylotem wody z grupy. Dobrze byłoby gdyby ten wkręt był mosiężny, będzie lepiej przenosił temperaturę. W podobnym miejscu niektórzy wkładają termometr w grupę E61. Kiedyś coś takiego zrobiłem, dość dawno i nie pamiętam jaki długi jest ten wkręt. Otwór był chyba Ø 2mm. Głębokość musi być mniejsza od wkrętu o jakieś 2-3mm. Mierzyło się temperaturę multimetrem z sondą K. Taki też by się nadał:


https://images92.fotosik.pl/27/47f9ca88770364ec.jpg
Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2018, 16:09:53 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Porównanie Astoria CKE na Rocket R58 PID czy warto zmienić
« Odpowiedź #94 dnia: 03 Wrzesień 2018, 10:10:31 »
Tak, pisałem o tym w cytowanym wątku -- 2.5 mm.

Ukradzione rozwiązanie  do siebie :) Dziekue Antonio za inspiracje :) trochę wiercenia trochę gwintowania i kryza 2,5 zamontowana :) Teraz to świat a ludzie :) Kawa zupełnie inaczej smakuje :) Kolejny etap chciałbym założyć dodatkowy bojler przed grupa montowany był taki w NS Micro bar Czyli na wyjściu z HX drugi boiler sterowany PID, Presostat zmniejszony na 0,8 i wejście do zaworu grupy :)  Efekt powinien być taki że temperatura zaparzania powinna być bardziej stabilna na minus na liczniku od prądu będzie można ostrzyć noże ;) grzałka w tym boilerku  ma 1000v ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi