Autor Wątek: Metalowy filtr do syfonu  (Przeczytany 1678 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Metalowy filtr do syfonu
« dnia: 29 Czerwiec 2017, 11:59:29 »
Jak w temacie. Korzysta ktoś z metalowego filtra do syfonu:http://www.hario.co.uk/hario-coffee-syphon-stainless-filter.html. Jakie wrażenia z użytkowania w porównaniu do filtrów materiałowych lub papierowych? Chcę zmienić "szmatkę" w syfonie Hellem na coś kłopotliwego.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Metalowy filtr do syfonu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2017, 12:04:50 »
u mnie w aeropressie filtr metalowy generalnie spowodował wzmocnienie intensywności smaku kawy, szczególnie w zakresie smaku czekoladowo-słodkiego. Myślę, że przy syfonie powinno być podobnie.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Metalowy filtr do syfonu
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2017, 12:34:12 »
Z metalowego filtra do aeropressu również jestem zadowolony. A przy syfonie zastanawia mnie klarowność naparu, przy użyciu takiego filtra. W sumie to najchętniej bym kupił szklany filtr od Cony, ale nie wiem, czy do Hellema będzie pasował.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Metalowy filtr do syfonu
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec 2017, 13:36:46 »
Ja używam podobnego, niestety głównie do herbaty i cascary. Kaw wypiłem z niego tyle co nic wiec opinia jest niemiarodajna ale może link ci pomoże.
 https://www.aliexpress.com/item/Best-Price-F-103K-Metal-Filter-For-Syphon-Coffee-Maker-TCA-2-3-5-NXA-5/32795019551.html  wygląda dokładnie tak samo jak oryginał i ma na opakowaniu miał napis hario - źle ma tylko uszczelkę założona tak jak widać na zdjęciu bo te rowki powinny szkła dotykać (przełożenie to 5 s).

Co do czyszczenia to bajka wkładasz pod kran i czyste, od czasu do czasu do kwasku bez gumy by nalot usunąć.  No i da się do rozłożyć na części pierwsze wiec nic starego nie zostaje w zakamarkach podczas mycia.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Metalowy filtr do syfonu
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec 2017, 16:54:31 »
Dzięki za info.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi