Autor Wątek: SAGE BES980BSS  (Przeczytany 3168 razy)

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
SAGE BES980BSS
« dnia: 18 Kwiecień 2020, 14:49:44 »
Podoba mi się ta maszyna (zainspirowany filmami na YT Crew Review). W szczególności automatyczne spienianie kawy. Potrzebuję oceny najważniejszego - czy ten wbudowany młynek do kawy jest dobrej klasy? Co do kolby raczej nie może być zastrzeżeń?

skansen

  • Gość
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2020, 15:01:26 »
Młynek jest najsłabszą częścią tego ekspresu. Podzespoły ekspresu są zbliżone do modelu Sage Dual Boiler a podzespoły młynka do Sage Pro Grinder. Nie jest to jednak proste połączenie obu tych urządzeń, dołożono kilka dodatków jak np, automatyczne pienienie mleka... Jeśli masz mało miejsca na blacie warto ten model rozważyć. Jest to wg mnie najlepszy na rynku domowy ekspres z wbudowanym młynkiem. Nie oceniam tutaj samej koncepcji ekspresu z wbudowanym młynkiem, o której pisano wielokrotnie na forum, a ja napisałem we wpisie: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8655 .

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2020, 15:44:57 »
W takim razie co sądzisz o takim połączeniu:
1. Ekspres Sage bambino
2. Młynek ręczny 1zpresso JE

Będzie lepsze?

skansen

  • Gość
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień 2020, 16:10:17 »
W środku SAGE BES980BSS (The Oracle) są podzespoły jak w ekspresie Sage Dual Boiler (BES920), nie Bambino.
SAGE BES980BSS (The Oracle) kosztuje 8499zł. Sage Dual Boiler (BES920), kosztuje 5099zł. To 3400zł różnicy. Nie ma co prawda automatycznego spieniania ani ubijania, ale za 3400zł możemy kupić bardzo dobry młynek.

Jeśli by zestawić 1zpresso JE z Sage Dual Boiler to sądze, że można by uzyskać lepsze efekty w filiżance... Ale obsługa byłaby oczywiście dużo mniej wygodna.

PS
Mam wrażenie, że chciałeś nas zapytać o któryś z modeli Sage Barista (SES880 / SES878 / BES875 / BES870) a nie Oracle (BES980 / SES990).
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2020, 21:37:20 wysłana przez skansen »

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień 2020, 17:21:13 »
Masz zle wrażenie - tak jak w tytule pytalem o model BES 980. Nie pytam też o ceny. Pytam o to "co w filiżance".
Przeczytałem twój wpis z linku.A skoro młynek jest najważniejszy to chciałem się dowiedzieć czy połączenie Sage bambino i młynka ręcznego 1zpresso JE da lepsze espresso niż półautomat BES980. Na tak postawione pytanie chciałbym uzyskać odpowiedź.

skansen

  • Gość
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwiecień 2020, 17:25:57 »
O różnicach cenowych pisałem po to, by pokazać ile możemy przeznaczyć na młynek kupując podobny ekspres bez młynka. Ciężko porównywać te dwa ekspresy (Bambino i Oracle), nawet ich części "kawowe". Jak dla mnie EOT.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2020, 17:52:04 wysłana przez skansen »

Offline KamilD

  • Wiadomości: 31
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwiecień 2020, 20:33:11 »
Dlaczego ciężko? Może ktoś wie w której opcji podwójne espresso wyjdzie lepsze?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwiecień 2020, 22:16:44 »
A co tu porównywać. Mały termoblok w stosunku do dual bojler na hx z aktywnym grzaniem grupy na dwóch PIDach.
Można Chinquechento w sumie do Audi porównywać jak ktoś się uprze.

Ale i tak wybrał bym 920 z dobrym młynkiem.

Offline Andzo

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Sage SES980BTR
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Maj 2022, 16:10:01 »
Cześć
od roku jestem (szczęśliwym?) użytkownikiem SES980BTR. Parzę przede wszystkim espresso. Przygotowując dwie, jedna po drugiej, zawsze są inne. Pierwsza zdecydowanie mocniejsza i mniejsza objętościowo (i ta zdecydowanie bardziej mi odpowiada ale nie nie jestem w stanie jej powtórzyć).
Co robię źle?

skansen

  • Gość
Odp: SAGE BES980BSS
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Maj 2022, 23:04:42 »
Przygotowując dwie, jedna po drugiej, zawsze są inne. Pierwsza zdecydowanie mocniejsza i mniejsza objętościowo (i ta zdecydowanie bardziej mi odpowiada ale nie nie jestem w stanie jej powtórzyć).
Możliwości jest kilka.
Na taki efekt może mieć wpływ zalegająca w młynku zwietrzała zmielona kawa z poprzedniego mielenia.
Z kolejnym kawą maszyna powinna też być bardziej wygrzana...
Teoretycznie druga kawa powinna być lepsza niż pierwsza...

Spróbuj zrobić taki eksperyment:
Przed zrobieniem pierwszej kawy przepuść trochę wrzątku przez grupę z zapiętą kolbą żeby ją porządnie wygrzać.
Zmiel trochę kawy i wyrzuć ją.
Następnie zrób dwie kawy jedna po drugiej i porównaj... Powinny być bardziej zbliżone do siebie...
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2022, 23:08:05 wysłana przez skansen »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi