Autor Wątek: osad z kawy - czym usunąć  (Przeczytany 5117 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
osad z kawy - czym usunąć
« dnia: 29 Marzec 2017, 00:06:53 »
Wyjaśniła sie trochę przyczyna potwornego smaku :)   kawy z astorii perełki, kawa  z kawiarni - w kawiarni smakuje a  z perełki nie smakuje,możliwe że przyczyną jedną z kilku -no poza złym zmieleniem kawy  dla teg ekspresu  , są pakuły:) tak pakułami uszczelniono czy raczej ustabilizowano wylewkę w PF w odpowiednim położeniu , kolejna sprawa osad,  tak 0,5mm osadu pod sitkiem,trzeba skrobać paznokciem by zobaczyć metal, a na dodatek tak zawalona sama wylewka że z wyjściowej pierwotnej średnicy  zostało tak z 50% prześwitu.
 Wydrapałem ten syf, wyskrobałem tyle ile sie dało, podpowiedzcie czym to czyścić? czym czyścić wnętrze PF pod sitkiem?? soda? chemia do naczyń? jakieś proszki? płyny?
mechanicznie? wełna stalowa 000?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5100
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: osad z kawy - czym usunąć
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2017, 00:19:00 »
Cafiza czy pokrewne? Środek do czyszczenia grup, używany ze ślepym sitkiem... Ja mam odpowiednik Ascaso i bardzo fajnie mi pościągało osady z elementów grupy, kolby, sitka...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: osad z kawy - czym usunąć
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2017, 22:15:46 »
Żeby nie zakładać nowego tematu.
Cafiza pomogła, Pf wymoczone , wyszorowane, w jednym widać nawet srebrny kolor  metalu:) , drugi Pf jeszcze sie moczy. Sitka poczyszczone.
Ślepe sitko dojechało... i zaczyna sie zabawa, czyszczenie zgodnie ze wszystkimi opisami z forum, czyszczenie z cafizą, przepłukanie i od nowa, wziąłem nawet taką pastę z pieniącej się cafizy i szczotką wyszorowałem od dołu tam gdzie uszczelka, przepłukałem. Jak zaczynałem to czyszczenie to szczoteczka po chwili była czarna a woda jaka przy płukaniu leciała to jakby delikatna herbata- no poznaniak byłby zadowolony bo miało to kolor jakby z 1 torebeczki zrobić 3 kubki herbaty.
2H czyszczenia i woda już prawie prawi klarowna,nie widać koloru, więc chyba jakoś to doczyszczę.
Mam za to dalej zagwozdkę....zapach...gotowaną-paloną gumą śmierdzi zarówno  para z dyszy do spieniania jak i woda z wylewki wrzątku.
jakieś pomysły??
Przepuściłem dzisiaj przez ekspres ze 2baniaki 5L wody i smierdzi dalej....
Spuścić wodę z bojlera do zera i napełnić od nowa? nie zaciągnie powietrza? albo jak zaciągnie to czy to coś szkodzi? jakiś sposób odpowietrzenia.jak kaloryfer:)?






Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5100
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: osad z kawy - czym usunąć
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2017, 22:40:18 »
Bojler się sam odpowietrza, jest zaworek na nim, który syczy do momentu nagrzania wody - zamyka się i ciśnienie w bojlerze zaczyna rosnąć. A co do wymiany wody... Mówią, że nie wolno zapowietrzyć rota pompy, ja tak zrobiłem i się nic nie stało - chociaż ja w bojler w takiej sytuacji zaciągnąłbym 5 l wody ale z kwaskiem cytrynowym - jakieś 200 g na taką ilość wody, ja na litr sypałem raz 20 g, raz 40 g i nic się nie uszkodziło.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: osad z kawy - czym usunąć
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2017, 23:32:03 »
ok...z zaworem mnie uspokoiłeś,dzięki.
co do kwasku spróbuje....zastawiam sie tylko nad przyczyną smrodu, bo wygonić to zmianą, podmianą wody i kwaskiem to łatwo ale muszę  wykombinować dlaczego tak sie stało.
 Jutro jak będzie chwila to zdejmę to sitko zakładane na prysznic i je przeczyszczę i to co pod nim również.
Nim nie dojdę do porządku z ekspresem to nie ma co nawet kawy mielić bo to strata kasy,czasu i dobrej kawy:)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi