Autor Wątek: Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł  (Przeczytany 2206 razy)

Offline Kawiarnik5

  • Wiadomości: 22
Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł
« dnia: 23 Marzec 2017, 17:55:13 »
Dzień Dobry :) !

Zwięzła historia: od zawsze pijałem kawy rozpuszczalne bo strasznie nie lubiłem fusów w kawie, ale z tym koniec postanowiłem nauczyć się parzyć dobrą kawę :)

Kupiłem aeropressa, kawa na początek Ariadna od Mastro Antonio, tylko teraz młynek, mam jakiś żarnowy z bazarku ale z niego otrzymuje "pył z gruzem" i z tego co widziałem to chyba nie tak powinna być kawa zmielona ?

Znalazłem w szafie coś takiego jak ekspres kolbowy Philips Espresso Duo, może da się z tego otrzymać jakąś sensowną kawę ?

Jaką kawę chce otrzymać ? Lubię mocno "kawową" z mleczną pianką, kupiłem raz na dniach kawy "wyśmienitą kawę z etiopii" ale to był taki kwas, że tego nie dałem rady wypić, dopiero zaczynam z prawdziwą kawą zatem nie znam się na tyle by ją docenić, chciałbym zacząć od czegoś co mi bardzo smakuje i pochodne a na inne rarytasy przyjdzie czas :D

Chciałbym zatem kupić elektryczny młynek (nowy) za te 300zł chyba że warto coś dołożyć i w cenie powiedzmy 500-600zł jest coś o niebo lepszego :D Znajdzie się coś wartego zakupu ?

Szukam i czytam cały czas o młynkach i natknąłem się na takie modele:

Nivona Cafe Grano 130 - mało opinii, że ogólnie spoko
Severin KM 3873 - następca Tchibo, mieli w całym zakresie ale trzeba podkładki mu wsadzić aby tak było
Graef cm702 - droższy niż w/w ale lubi zjadać kawę (trzeba wytrząsać z maszyny)
Graef cm800 - lepsza wersja ?
Wilfa Svart WSCG-2

Ale z racji mojego braku doświadczenia nie mam pojęcia co będzie odpowiednie pod moje potrzeby :/

Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2017, 18:30:28 wysłana przez Kawiarnik5 »

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2017, 19:39:49 »
Od kilku miesięcy używam młynka Wilfa Svart do metod alternatywnych i mogę Ci go polecić, nie ma z nim żadnych problemów i w Twoim przypadku zacząłbym właśnie od kupna młynka. Na początek "kawowych" kaw szukaj wśród ziaren z Brazylii, póżniej spróbujesz pozostałych. Proponuję też kupić phin i przeczytać o nim temat znajdujący się na forum.

Offline Kawiarnik5

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2017, 19:48:47 »
Będzie w sam raz pod Aeropress oraz do "prawie" espresso (tzn. całkiem dobre) ?

Chodzi o ten Wilfa Svart WSCG-2 ? na coffedesk jest teraz za niecałe 400zł, brzmi dobrze.

Offline Martin Eden Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Wilfa Svart Classic, FP Bodum, V60, Phin, Bialetti Kitty 6tz, Tygielek
  • Młynek: Wilfa SVART CGWS-130B, Rhinowares
Odp: Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marzec 2017, 20:06:14 »
Będzie wystarczająco do metod alternatywnych, ja mam nowszą wersję tego młynka i jest ok.

Offline Kawiarnik5

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marzec 2017, 21:04:11 »
A jak się ma ten lepszy model (130B) do Severin KM 3873 ? Co da mi ta dopłata 200zł ?
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2017, 21:09:17 wysłana przez Kawiarnik5 »

Offline pistolero

  • Wiadomości: 161
  • Ekspres: Mr.Clever, Aeropress, Phin, V60, Moka, FP.
  • Młynek: Comandante MK3 IRONHEART, Wilfa 130B, Rhinowares
Odp: Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2017, 23:35:55 »
Tańszy model potrafił się zablokować mieląc twarde ziarna.
Nowy model ma inne przełożenie co powoduje, że jest "mocniejszy". U mnie ten nowy sprawuje się idealnie. I jest ładniejszy. Ale to już rzecz gustu.

Offline Kawiarnik5

  • Wiadomości: 22
Odp: Młynek elektryczny do aeropess 300-500zł
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marzec 2017, 23:55:44 »
Przeczytałem prawie cały wątek o młynkach do metod alternatywnych i pare innych i na podstawie tego wszystkiego, wynika, że te wszystkie młynki są bardzo podobne do siebie a dopiero Baratza Virtuoso pokazuje różnicę w jakości, tak więc postawie na Nivona Cafe Grano 130, z tego co piszą bardziej doświadczeni użytkownicy, ma szeroki zakres mielenia od drobnicy po gruby piasek, jest najcichsza, no i ogólnie jest spoko a resztę funduszy przeznaczę na nowe kawy :) !

A jak wkręcę się bardziej, przyjdzie pora na coś o wiele porządniejszego, myślę, że to najlepsze rozwiązanie.

Ta Wilfa Svart jest na prawdę bardzo kusząca bo świetnie wygląda tylko, że nikt się u mnie zbytni młynkiem zachwycać nie będzie, ma dobrze zmielić kawę i to ona ma przyciągać zmysły :D.

Dziękuję za posty !

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi