Autor Wątek: ESPRESSO - jedna filiżanka - co najlepsze?  (Przeczytany 1651 razy)

Offline hektorrr

  • Wiadomości: 4
ESPRESSO - jedna filiżanka - co najlepsze?
« dnia: 07 Marzec 2017, 12:51:15 »
Witam,
szukam urzadzenia (kawiarka, ekspress), ktore zrobi mi dobre espresso.
Zastanawiam sie nad kawiarka na 1 espresso ze stali (zdrowsza od aluminium)
Ale nie moge znalezc odpowiedniej na 1 espresso (robia przewaznie filizanke duza)
Mozecie mi doradzic co kupic najlepiej do 1 espresso? - czy lepiej kawiarke (jesli tak to jaka) czy ekspress? (jesli tak to jaki)



p.s. Pije kawe illy i lavazze zmielona.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ESPRESSO - jedna filiżanka - co najlepsze?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec 2017, 12:57:34 »
Espresso = młynek + ekspres + kawa + człowiek

Dywagacje o dozach, temperaturach i objętościach zostawmy. Jeden istotny tu fakt - ciśnienie wody przechodzącej przez ciastko = 9bar.

Z tego co piszesz jest tylko człowiek. Z metod które podałeś espresso nie będzie. Będzie mała czarna.

Może jednak zacznij od poczytania forum przez kilka dni... :ups:
LMWDP #469

Offline hektorrr

  • Wiadomości: 4
Odp: ESPRESSO - jedna filiżanka - co najlepsze?
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec 2017, 12:59:24 »
ok czyli po prostu kawiarka odpada? jesli tak to jaki jest sensowny ekspress nie torpedujacy mojego portfela aby uzyskac dobra espresso?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: ESPRESSO - jedna filiżanka - co najlepsze?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2017, 13:06:55 »
Wybacz, ale zrobimy tak - na mocy nadanych uprawnień wątek zamykam, bo nie ma sensu go kontynuować bo to kolejny z cyklu. Zakupy zaczynasz od młynka, potem ekspres.

A na razie masz na forum mnóstwo lektury. I to nie tylko o sprzęcie ale i o metodach przygotowania kawy.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi