Autor Wątek: DOBRY EKSPRES KOLBOWY  (Przeczytany 3190 razy)

Offline Tommy

  • Wiadomości: 4
DOBRY EKSPRES KOLBOWY
« dnia: 24 Listopad 2016, 22:21:34 »
Witam,

Od dłuższego czasu śledzę forum w poszukiwaniu upragnionej maszyny. Do poszukiwań pchnęło mnie esspreso, zaserwowane u zajomego zrobione na Bezzerze. Myślałem że mój DeLonghi robi dobrą kawe... jak ja mogłem tak żyć :)
zaczynałem poszukiwania do 4500zl, jednak zgłębiając sie bardziej w temat przedział cenowy zamyka sie w granicy 6500.
Na celowniku mam maszyny :
1. Bezzera Mitica Top
2. ECM Technika IV Profi
3. Quick Mill QM67 EVO
4. Quick Mill ANDREJA PREMIUM EVO
 Szukam sprzętu na lata, także chciałbym kupić raz a dobrze. Obecnie nie mam możliwości podłączenia do ujęcia wody.
 Dwa pierwsze modele maja ROTA, czy pompa w quickmill'u ULKA jest równie wydajna jak Rota? Czy warto dopłacać do Quick Mill'a mimo tego ze jest to pompa wibracyjna? czy wykonanie i podzespoły QuickMila są lepsze od podanych maszyn? Biorę także pod uwagę ROCKET Cellini Evoluzione V2, mogę go mieć za lekko ponad 6000 zł jednak najmniej mi się podoba. Myslałem jeszcze o Lelit Mara 62.
Czy warto doplacać do PID w Hx?
 Dziennie jak jestem w kraju, robimy ok 6 espresso i 4 kawy mleczne. Młyn który na ten moment wybrałem yo F4 Nano.

Za wszelkie sugestie będę ogromnie wdzięczny

Pozdrawiam

 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10664
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: DOBRY EKSPRES KOLBOWY
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2016, 08:29:20 »
Czy nie mógłbyś tego wpisu umieścić w istniejącym już, odpowiednim wątku?
Wszystkie te maszyny są ok, zaprojektowane do Twoich celów i wymagań.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2016, 08:32:36 wysłana przez Antonio »

Offline pawelele

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus V3 PID
  • Młynek: Fiorenzato F64 evo/macap m2m do alternatyw
Odp: DOBRY EKSPRES KOLBOWY
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2016, 14:30:01 »
kup tę maszynę, która się najbardziej podoba z pompą w zależności czy istnieje możliwość przyłączenia wody w przyszłości :) Pid w HX to lenistwo, bo zamiast jakimś narzędziem pod maszyną zmieniać ciśnienie w bojlerze robisz to na wyświetlaczu, nic innego się nie zmienia. do tej listy możesz jeszcze dorzucić Profitec, Vibiemme, moze jakis Alex Duetto tanszy.

Offline Tommy

  • Wiadomości: 4
Odp: DOBRY EKSPRES KOLBOWY
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2016, 02:32:42 »
Antonio miałem taki zamiar, ale pisze z drugiego końca świata, gdzie internet nie powala swoją prędkością, jak w końcu udało się wejść nie chciałem marnować okazji i szukać podobnych wątków tylko jak najszybciej zadać pytanie.
Dzięki Pawelele, z racji sałabego łącza nie sprawdze reszty moedli które podesłałeś, chciałbym wybrać pomiędzy modelami które wyszczególniłem. Interesuje mnie czy quick Mill'e sa warte wydania tyle kasy, gdzie mamy pompe wibracyjną. Czy pompa rotacyjna poza kulturą pracy ma"lepszy'' wpływ na uzyskany napar.
Narazie nie mam możliwości podpięcia pod ujecie wody ale w przyszłości ekspres bedzie miał swój kącik gdzie bedzie taka możliwość

Offline pawelele

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket Cellini Plus V3 PID
  • Młynek: Fiorenzato F64 evo/macap m2m do alternatyw
Odp: DOBRY EKSPRES KOLBOWY
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2016, 12:46:07 »
Pompa rota to glownie lepsze wrazenia akustyczne bo wibracyjna calkiem mocno halasuje (jak i mlynek podczas mielenia) ale bez podlaczenia to jest marnowanie potencjalu i szkody na to pieniedzy jak dla mnie. Co do Quick milla obstawiam, ze placisz glownie za marke i jakosc i wyglad wykonania ekspresu, nie wiem jak zrobiono go w srodku, wiem na pewno, ze Profitec jest rewelacyjnie wykonany w srodku i na zewnatrz (tyle co widzialem na filmikach), tyle ze niemiecki a nie wloski (nalezy do ECM ktory kiedys z Rocket byli jedna firma). Ja gdybym kupował drugi raz to bym kupił Profiteca 500/700 albo rocketa V3 PID w zaleznosci od budzetu ale to dlatego, ze najbardziej mi sie z wygladu podobaja bo ekspres ma oswiecac kuchnie a nie ja szpecic.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4979
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: DOBRY EKSPRES KOLBOWY
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2016, 17:00:38 »
Pompa rotacyjna szybko nabija ciśnienie i podaje je w sposób stały, a nie cyklicznie, jak pompa wibracyjna. Przez to ekstrakcja może być bardziej równomierna i spokojniejsza, co może się przełożyć na jakość espresso.

Offline Tommy

  • Wiadomości: 4
Odp: DOBRY EKSPRES KOLBOWY
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopad 2016, 22:25:43 »
Dziękuje za odpowiedzi, profiteca nie brałem pod uwage ze wzgledu na wyglad właśnie, jednak liczy sie dla mnie wykonie przede wszystkim. rozważę jego zakup również. Pro 700 jest już po za budżetem, wiec jesli miła być to rota to bardziej skłaniam sie ku ECM.
Co do pre infuzji w grupie E 61, występuje przy każdej ekstrakcji czy tylko w momencie podłączenia do sieci?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi