Autor Wątek: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)  (Przeczytany 87813 razy)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #255 dnia: 07 Marzec 2016, 22:30:24 »
Ja się nie zgadzam. Biegam z Garminem, a nie z cegłą przypiętą do ramienia :-(
100 tyś kcal, to wg. obliczeń dla mnie, niecałe 1200 przebiegniętych kilometrów. Wychodzi 100 km miesięcznie. Trochę mało.
Może tak wynik w maratonie lub w połówce ?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #256 dnia: 07 Marzec 2016, 22:43:27 »
Moja stara nokia z klawiaturką się raczej nie nada
Na e52 działa bez problemów a to stary symbian jest.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #257 dnia: 07 Marzec 2016, 22:46:24 »
Może tak wynik w maratonie
wynik w maratonie? a ilu tu masz maratończyków? To nie ma być wyzwanie dla sportowców tylko zabawa, coś co każdy aktywny fizycznie i  systematycznie ćwiczący człowiek da radę ukończyć. Nagrody też nie dla mistrzów na podium, ale dla wszystkich którzy ukończą zadanie.
Wyzwanie ma być zabawą i reklamą forum, więc kryteria muszą być realistyczne i nie przesadnie wysokie.

Co do garmina - nie znam się na tym, może da się jakoś uwzględniać albo przesłać do endomondo wyniki zbierane w tamtym urządzeniu. Albo utworzyć równoległy konkurs również na stronach garmina.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2016, 22:49:22 wysłana przez grex »

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #258 dnia: 07 Marzec 2016, 22:51:23 »
wynik w maratonie? a ilu tu masz maratończyków? To nie ma być wyzwanie dla sportowców tylko coś co każdy aktywny fizycznie,  systematycznie ćwiczący człowiek da radę ukończyć. Nagrody też nie dla mistrzów na podium, ale dla wszystkich którzy ukończą zadanie.
Wyzwanie ma być reklamą forum, więc kryteria muszą być realistyczne i nie przesadnie wysokie.

Co do garmina - nie znam się na tym, może da się jakoś uwzględniać albo przesłać do endomondo wyniki zbierane w tamtym urządzeniu

Oj... przepraszam, wątek jest o sporcie, więc myślałem :mhh: Wiesz, 100 tyś kcal w rok, to 3 km dziennie biegu. Nie za mało ?
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2016, 22:53:32 wysłana przez lubusz »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #259 dnia: 07 Marzec 2016, 23:05:42 »
a co ty z tym bieganiem tylko, bieganie akurat jest jednym z najbardziej wysiłkowych dyscyplin. A co z innymi dziedzinami? Przy marszach czy rowerze masz już 8-9km codziennie, albo kilkanaście km co drugi dzień, bo chyba mało komu będzie się chciało codziennie przez okrągły rok coś robić. Dajże szansę ludziom którzy robią coś innego poza bieganiem i nie trenują dzień w dzień, niezależnie od pogody, przez okrągły rok. Uwzględnij też płeć piękną, która jest z natury słabsza fizycznie. Albo to, że ktoś może mieć kontucję lub zachoruje, albo pojedzie na urlop i będzie miał przerwę w treningu.

100tys. kcal to okrągła liczba, jeśli za mało to może być 120 czy ileś, nie wiem. Tylko wątpię czy to kogoś przyciągnie, sądzę że wręcz przeciwnie - na endomondo wyzwanie pt. 1000km/rok ma dziesięciokrotnie więcej uczestników niż wyzwanie 2000km/rok. Wniosek jest oczywisty: za duże wymagania już na wstępie zniechęcają ludzi do brania w ogóle udziału w takiej rywalizacji, i to zniechęcają dramatycznie, bo mało kto jest w stanie spełnić jej warunki.

Ja rzuciłem pomysł, niech admini dalej pociągną temat.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2016, 23:38:33 wysłana przez grex »

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #260 dnia: 07 Marzec 2016, 23:13:53 »
a co ty z tym bieganiem tylko, bieganie akurat jest jednym z najbardziej wysiłkowych dyscyplin
@grex daj się wykazać. Dla mnie najbardziej wysiłkowe jest wejście po schodach do sypialni, ale nie uważam tego za aktywność fizyczną [emoji12]

Offline cennik82

  • Wiadomości: 1
    • architekt wnętrz katowice
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #261 dnia: 12 Marzec 2016, 17:54:44 »
Ja biegam i gram w piłkę! :P od trzech lat już tak bez przerw prawie. :P  :Bicz:
*Link Removed*

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #262 dnia: 12 Marzec 2016, 18:48:27 »
No popatrz to prawie tak jak Forest Gump. Z tym, że on chba 4 lata bez przerwy biegał  ;)

Offline filemopek22

  • Wiadomości: 1
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #263 dnia: 13 Marzec 2016, 18:01:07 »
Ja ćwiczę sporty zimowe. :) skoki narciarskie, łyżwiarstwo.. :) nie jest to zawsze łatwe u Nas w Polsce, ale dajemy radę! :D

Offline kaciaa

  • Wiadomości: 0
    • www.kwiaty24.com
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #264 dnia: 13 Marzec 2016, 21:22:02 »
fitness- tabata <3 i bieganie :)

Offline Krocek

  • Wiadomości: 11
    • Ekspresy do kawy
  • Ekspres: Krups EA 850B
  • Młynek: Krups
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #265 dnia: 11 Kwiecień 2016, 12:34:48 »
No popatrz to prawie tak jak Forest Gump. Z tym, że on chba 4 lata bez przerwy biegał  ;)

Ha ha odpowiedź rewelacyjna:-D

Offline kawoszka

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Chemex
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #266 dnia: 09 Październik 2016, 12:48:51 »
Sport to mój sposób na relaks od komputera, którego w tygodniu oglądam zbyt często !

Gram w tenisa i koszykówkę, czasami też biegam.
W wakacje lubię sporty wodne - wakeboard ! :) - polecam

Offline mynisha

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: De'longhi Magnifica S Ecam 22.360.b
  • Młynek: De'longhi Kg 89
Odp: Sport, czyli co kto "uprawia" , bądź jakie preferuje formy aktywności :)
« Odpowiedź #267 dnia: 28 Listopad 2016, 14:08:59 »
To i ja się pochwalę. Od kilkunastu lat raz w tygodniu piłka nożna (halowa późną jesienią, poprzez zimę do wczesnej wiosny; w pozostałych okresach Orlik; 2-2,5 h z małymi przerwami – naprawdę małymi). Zimą bezwzględnie narty (mam blisko Beskidy i Tatry, stąd często są to wypady 1-2 dniowe). Kilka razy w roku wypad szlakami w Tatry (w tym zimą z rakami). Raz tygodniu basen (1,5 h, ale w tym min. 30 min pływania, potem sauna, jacuzzi). Sporadycznie rower, raczej z jazdą po lesie – nie występują na wsiach ścieżki rowerowe (nadmieniam, że mieszkam na wsi), a z racji pracy mam awersję do oglądania asfaltu i aut w dniach wolnych (zdarzyło mi się 3 razy zabrać rowery na urlop do Chorwacji – to był mój ekstremalny wyczyn). Mieszkanie na wsi to także inne formy ruchu, podobnie jak wspomniał DrUsagi „spacer z kosiarką”, czasami rąbanie drewna do kominka, spacer z psem, który musi się wybiegać, generalnie zawsze jest coś do zrobienia. Od kilku lat wyjeżdżamy na spływy kajakowe – indywidualne, tzn. jeden kajak, a w nim ja i Ropucha; spływy trwały ok. tygodnia; spływałem m.in. Brdą, Narwią, Biebrzą, Wieprzą z wpłynięciem do Bałtyku i innymi rzekami. Ogólnie mam strasznego „szwędaczka” – w ubiegły weekend przemierzałem plaże Helu i Gdańska. Teraz dostałem w prezencie wyjazd do hotelu SPA w Dźwirzynie – może odpocznę.
Przy tym wszystkim nie wiem czemu „bęben” nie chce zaniknąć. :(
Ja pierdziu i wyszło, żem chwalipięta :redface:


Co do kosiarki, polecam robota automatycznego z  222, już nie trzeba będzie długo spacerować :D
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2016, 17:11:01 wysłana przez DrUsagi »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi