Autor Wątek: Maespresso 58 Pro  (Przeczytany 316 razy)

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Maespresso 58 Pro
« dnia: 29 Maj 2024, 16:33:40 »
Cześć :)

Ostatnio natknąłem się na Kickstarter manualnego ekspresu Maespresso 58 Pro i chciałbym poznać wasze opinie na temat tej nietuzinkowej maszyny ;)
https://www.kickstarter.com/projects/maestrihouse/maespresso-58-pro-pneumatic-manual-espresso-maker

Założenie jest takie, że do grupy kawowej podpinamy źródło ciśnienia - nabój CO2 (lub innego gazu) albo elektryczną pompkę do roweru. Do zagrzanej kolby sypiemy 16-20g kawy, wlewamy do 80ml wrzątku, odkręcamy zawór (lub włączamy pompkę), profilujemy ciśnienie wg. naszego uznania, średnio ciepłe espresso gotowe :)

Żeby zatrzymać shot, można kliknąć zawór za grupą - ciśnienie natychmiast spadnie do 0.
W przypadku ciśnienia które już tylko czeka na użytek - nabój CO2 lub inne - odkręcamy zawór i nabijamy tyle ciśnienia ile nam pasuje.
Preinfuzja na 2 bar? bez problemu. Od początku 9 bar i opadające ciśnienie do końca shota? bez problemu.
Jeśli ciśnienie wytwarzane jest z pompki, będzie rosło pewnie nieco wolniej niż w przypadku naboju.

Silikonowa wkładka do kolby, którą wkładamy nad ubitą mielonkę redukuje utratę ciepła do kolby (ale i tak wypadałoby ją zagrzać).
Kolba ma swój własny design i dwa sitka na start - high i low flow, przykręcane od spodu. Nie jest to typowe 58mm - nie da się zainstalować przesadnie drogiego sitka.
Kolba posiada zintegrowane w rączce WDT, trzymane chyba magnetycznie?
Do dziwacznej kolby dostajemy pasujący tamper.

Co o tym myślicie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5442
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Maespresso 58 Pro
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj 2024, 19:18:24 »
Czego to nie wymyślą => fajne :ok:
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1174
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Maespresso 58 Pro
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2024, 20:40:08 »
Fajny pomysł i wygląda na porządnie wykonane i przemyślane.

Takich pomysłów było już kilka, na myśl od razu przychodzi mi Rossa PG Air Espresso i Espresso Forge.

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 86
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Maespresso 58 Pro
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2024, 22:19:21 »
Nie wiedziałem o istnieniu tych które wymieniłeś, chociaż w porównaniu z tytułowym, calkiem drogaśne.

Na KS mam zaklepany early bird za 209 dolarów, myślę że sobie zostawię.
Wygląda całkiem obiecująco, a prześledziłem historię urządzenia i wygląda na to, że w 2023 sprzedawali już to urządzenie, miało nieco inny system mocowania sitek. Kilka osób na reddicie pisało że dostali maila, że kolba jest niebezpieczna i może wybuchnąć - ze 2 tygodnie temu osoby dostały usprawnione kolby, a teraz wypchnęli to na Kickstarterze.
Mam nadzieję że espresso wyjdzie lepsze niż z delonghi dedica :mhh:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi