Autor Wątek: Przedłużacz też jest istotny :(  (Przeczytany 15108 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Marzec 2017, 17:18:51 »
można być to podciągnąć pod stwarzanie bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia lub życia
Przede wszystkim musimy się wszyscy nauczyć zdrowego rozsądku i myślenia. Kto uważa, że można coś kupić za ułamek wartości komponentów, chyba jest delikatnie mówiąc naiwny. Rozumiałbym gdyby ktoś kupował UŻYWANY przedłużacz za część wartości, ale nowy?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5102
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Marzec 2017, 17:52:59 »
Eh, a liczyłem na to, że dyskusja nie pójdzie w tym kierunku, ale oczywiście masz rację. A podchodząc od tematu z innej strony, nie każdy musi się na wszystkim znać i to, że dla Ciebie jest oczywiste, że taki kabel musi kosztować 2-3 razy więcej niż ten, nie dla każdego jest tak oczywiste - i dlatego sprzedawca nie powinien kłamać co do jakości sprzedawanych przedmiotów.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 440
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Marzec 2017, 17:55:48 »
Tylko kto by się z przedłużaczy doktoryzował. I jaka jest "wartość komponentów"? Szczerze mówiąc gdybym poszukał w piwnicy, to bym w ~1h miał porządny (ale bez swiecącego wyłącznika) - na 100% mam tam zapas przewodów na ~10 lat ;), wtyczki pewnie też bym znalazł... Ale wlazłem na alledrogo, posortowalem po ilości kupionych, z tego wyszło, ze ceny z pierwszej strony nie za bardzo się różnią, więc kupiłem pierwszy z brzegu z dostawą paczkomatami... Zresztą cena porządnych części przy większym zakupie raczej ewidentnie wyższa by nie była (?). 

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Marzec 2017, 18:49:50 »
Tylko kto by się z przedłużaczy doktoryzował.
Nie ma takiej potrzeby. Moim zdaniem nie da się znać na wszystkim, ale wystarczy odrobinę pomyśleć przy zakupie czegokolwiek. Czy kupiłbyś kawę ziarnistą za 15zł 1 kg? Nie do dekupażu czy innego zastosowania, do zmielenia i zrobienia naparu. Raczej nie. Myślę, że nie kupiłbyś też jajek po 5 groszy, chleba za 1zł 1kg czy lakieru do podłogi za 10zł litr.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 440
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Marzec 2017, 21:56:12 »
Z tym doktoryzowaniem to chodziło mi o cenniki, cena 8.8 wygląda jednak na realną, np. pierwszy z brzegu przewód OMY 3x1mm 1.30PLN/metr http://www.przewody.net.pl/przewod-omy-300-300v-h03vv-f-3x1-100-mb.html

Jeśli napisali, że 16A, to mając taki bezp. główny w instalacji załozyłem, że ~6A wytrzyma, jak widać błędnie ;)

Kiedyś nawet bawiłem się w jakąś podstawową elektronikę, inst. elektr. w domu od zera tez zrobiłem z ojcem (który nawet miał upr. SEP), ale już dawno zauważyłem, że części są droższe od gotowych chińskich produktów (+ zazwyczaj nie udaje się od jednego sprzedawcy kupić, co jeszcze zawyża koszty). Niczego typowego nie opłaca się już robić samemu :(.




Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3175
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Marzec 2017, 14:39:07 »
Kto uważa, że można coś kupić za ułamek wartości komponentów, chyba jest delikatnie mówiąc naiwny.
Wybacz, ale mylisz pojęcia. Współczesny marketing w przeważającej większości opiera się na prymacie niskiej ceny nad zdrowym rozsądkiem. Wszyscy wszędzie są mamieni niską ceną. Jeśli do tego przedłużacz ma na opakowaniu wszystkie stosowne certyfikaty, to czemu klient ma wietrzyć podstęp lub oszustwo? A że Allegro ma w nosie, czy bierze prowizję za podróbki czy oryginały, to inna sprawa.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #51 dnia: 06 Marzec 2017, 15:11:42 »
Wszyscy wszędzie są mamieni niską ceną.

Racja, ale trzeba odrobinę rozsądku jednak zachować i pomyśleć zanim wyda się swoje pieniądze na coś co mogło w sumie spowodować pożar. Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że nie jesteśmy krezusami (przynajmniej nie wszyscy) i patrzymy na cenę z większą uwagą niż na jakość, ale pomyśl czy warto. Kogo będziesz oskarżał, że sprzedał Ci potencjalną minę zagrażającą Twojemu życiu? Sprzedawca może mieć spore szanse na wybronienie się w sądzie. Nie znam się na prawie, ale może moja ostrożność bierze się z przewidywania różnych sytuacji w życiu. To jak gra w szachy. Im więcej ruchów przeciwnika przewidzisz, tym większa szansę masz na skuteczną obronę. Kiepską to mogę sobie kupić wycieraczkę pod drzwi, ale nie coś, co może mi zagrażać. Ponawiam pytanie, na które wcześniej nie dostałem odpowiedzi
Czy kupiłbyś kawę ziarnistą za 15zł 1 kg? Myślę, że nie kupiłbyś też jajek po 5 groszy, chleba za 1zł 1kg czy lakieru do podłogi za 10zł litr.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 3010
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #52 dnia: 06 Marzec 2017, 17:11:50 »
Dyskusja dryfuje od przedłużacza w kierunku kawy a więc pora zamykać. ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

skansen

  • Gość
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Listopad 2020, 21:23:51 »
Zasilanie kącika kawowego rozwiązałem w ten sposób, że pod blatem znajduje się listwa do której wpięty jest ekspres, młynki i ozdobny lightbox. Urządzenia kontrolują inteligentne wtyczki. Listwa była przykręcona do jednej ze ścianek szafek.  Szczegółowo opisałem tamto rozwiązanie w wątku Programator elektroniczny wygoda i oszczędność prądu (wersja 1 i wersja 2).
Pomimo, że zastosowałem dobrą jakościowo listwę to pod ciężarem wtyczek okazało się, że "pogorszył się kontakt"-ciężkie kable z wtyczkami nadwyrężyły gniazda listwy zasilającej. Dla pewności postanowiłem zmienić listwę a nową listwę położyć poziomo.
Sfrustrowany cenami i niedopasowaniem standardowych korytek - organizerów kablowych "pod biurko" postanowiłem zakupić przemysłowe korytko kablowe. Ku mojemu zdziwieniu dwumetrowej długości korytko kablowe wraz z wysyłką udało się kupić za mniej niż 35 złotych :o
Po upiłowaniu krótkiego odcinka i montażu dwóch kątowników wspierających zamontowałem listwę w sposób w jaki powinienem był ją zamontować od razu  :redface:
mocowanie.jpg


skansen

  • Gość
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Grudzień 2022, 17:52:16 »
Co prawda nie przedłużacz a gniazdko, ale uznałem, że nie ma co zakładać oddzielnego wątku :)
Pojawiły się ostatnio takie gniazdka... Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe podwójne, ale po bliższym przyjrzeniu widać, że takie zwyczajne to one nie są :) Można do nich podłączyć dwie wtyczki kątowe i kabel nam będzie elegancko schodził w dół, bez meandrów... Dodatkowo mają one niezmienność faz-układ PE/L/N jest taki sam w gniazdu górnym i dolnym... Na zdjęciu Ospel Aria.   
ospel aria.png

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Przedłużacz też jest istotny :(
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Grudzień 2022, 09:20:54 »
Szkoda, że nie mogą być stosowane w systemach ramkowych.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi