Autor Wątek: La Pavoni Zip do dripa?  (Przeczytany 1379 razy)

Offline Raph1978

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: V60, Ikea French Press, Technivorm Moccamaster
La Pavoni Zip do dripa?
« dnia: 12 Grudzień 2021, 20:52:27 »
Cześć wszystkim,
mam możliwość kupić używany młynek La Pavoni Zip i chciałem się zapytać, czy oprócz espresso, można w nim mielić też kawę do dripa? Chciałbym kupić 1 młynek do dwóch ekspresów a niestety nigdzie nie mogę znaleźć w tej sprawie info.

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam,
Rafał 

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Grudzień 2021, 09:17:59 »
Można - ale jeden młynek do dwóch metod to nie jest dobre rozwiązanie...
retencja, przestawianie itp... do tego w espresso raczej kawy ciemniej palone a do dripa jaśniej...


kup tego La Pavoni do espresso a do dripa - w cenie ok 200zł kup ręczny Xeoleo 45 lub Timmemore c2
Never Give UP †

Offline Raph1978

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: V60, Ikea French Press, Technivorm Moccamaster
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2021, 11:14:54 »
Bardzo dziękuję za info i poradę. Mam już 1zpresso, którego używam do dripa.

Mam fazy, że przez miesiąc lub 2 piję espresso a potem zmieniam na 1-2 mce na dripa, dlatego myślałem o jednym :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6331
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień 2021, 12:44:41 »
Niestety, w elektrycznym młynku, tak łatwo nie powtórzysz przemiału po zmianie nastawy grubości. W dobrym młynku ręcznym np. 1zpresso to bezproblemowa kwestia, bo nie ma praktycznie retencji.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień 2021, 13:46:20 »
Mam już 1zpresso, którego używam do dripa.
Który model? nawet q1/q2 daje radę - a jak jakikolwiek wyższy model - to jak jesteś zadowolony - nie musisz nic zmieniać :D
Never Give UP †

Offline Raph1978

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: V60, Ikea French Press, Technivorm Moccamaster
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2021, 15:56:28 »
Mam Q2, który kupiłem DAAAAWWWNO temu :) Jest bardzo fajny, ale do espresso się nie nadaje  :(

Online mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2413
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień 2021, 16:15:43 »
Mam Q2, który kupiłem DAAAAWWWNO temu  Jest bardzo fajny, ale do espresso się nie nadaje 

A czemu nie ? Ja mam q2 i doskonale się sprawdza, mieli tak drobno, że potrafi zatkać ekspres a samo mielenie nie jest męczące, używam go jak mam w pełni zasypany hopper i najdzie mnie ochota na zmianę ziarna. Regulacja mogła by być odrobinę bardziej płynna ale to nie dyskryminuje młynka nic a nic.

Offline Raph1978

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: V60, Ikea French Press, Technivorm Moccamaster
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień 2021, 21:46:17 »
Mam Q2, który kupiłem DAAAAWWWNO temu  Jest bardzo fajny, ale do espresso się nie nadaje 

A czemu nie ? Ja mam q2 i doskonale się sprawdza, mieli tak drobno, że potrafi zatkać ekspres a samo mielenie nie jest męczące, używam go jak mam w pełni zasypany hopper i najdzie mnie ochota na zmianę ziarna. Regulacja mogła by być odrobinę bardziej płynna ale to nie dyskryminuje młynka nic a nic.


SERIO???? Kurcze, myślałem, że Q2 jest głównie do grubszego mielenia. Dzięki za doszkoleniem mnie :) . Kupię też ZIP-a, bo za 450 zł to dobra cena a wiem, że jest z dobrej ręki :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Grudzień 2021, 23:58:46 »
SERIO? Kurcze, myślałem, że Q2 jest głównie do grubszego mielenia. Dzięki za doszkoleniem mnie  . Kupię też ZIP-a, bo za 450 zł to dobra cena a wiem, że jest z dobrej ręki
serio ;)
ale... warto kupić w takiej cenie 64mm żarna do espresso :)

ja mam Niche i JX... a i tak do dripa mielę ręcznym, a do espresso elektrycznym - wygoda pod każdym względem
Never Give UP †

Offline Raph1978

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: V60, Ikea French Press, Technivorm Moccamaster
Odp: La Pavoni Zip do dripa?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudzień 2021, 13:10:20 »
SERIO? Kurcze, myślałem, że Q2 jest głównie do grubszego mielenia. Dzięki za doszkoleniem mnie  . Kupię też ZIP-a, bo za 450 zł to dobra cena a wiem, że jest z dobrej ręki
serio ;)
ale... warto kupić w takiej cenie 64mm żarna do espresso :)

ja mam Niche i JX... a i tak do dripa mielę ręcznym, a do espresso elektrycznym - wygoda pod każdym względem


Jutro już powinienem mieć ZIP-a więc ciekawy jestem jak będzie mielił w najbliższym czasie dripa. Jeszcze nie mam ekspresu ale zastanawiam się nad Gaggia Classic. Są w dobrej cenie na OLX,można je modyfikować i podobno robi bardzo dobre espresso :)

Te 64mm żarna to do ZIP-a? Sorry, ale to mój pierwszy młynek elektryczny więc muszę się jeszcze "trochę" podedukować w temacie ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi