Autor Wątek: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX  (Przeczytany 1363 razy)

Offline Kitekawowy

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V60 Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton Pro
Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« dnia: 16 Listopad 2021, 23:50:12 »
Cześć!
Potrzebuje małej pomocy przy wyborze młynka do alternatyw. Który będzie najlepiej mielił pod V60 i Aeropressa? Timemore Slim Pro czy 1zepresso Q2 czy może elektryczna Wilfa Svart Aroma? Wszystkie trzy są podobnej cenie. Czy może lepiej przyoszczędzić 200 zł i kupić Timemore C2 nie widać różnicy? A może lepiej się wstrzymać i sprawdzić czy 1zepresso JX pojawi się w końcu, w którymś z Polskich sklepów albo wjedzie promka na JX-pro? Każda rada będzie dobra. Myslę ostatnio tylko o młynkach!  :chory2:
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2021, 00:07:21 wysłana przez Kitekawowy »

Offline carlo4977

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Kate
  • Młynek: 1zpresso Q2
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2021, 10:10:56 »
Mam Q2 i pod alternatywy jest bardzo dobrze. Gorzej jest przy espresso, bo trzeba się nieźle nakręcić.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2021, 10:25:44 »
A jakie masz doświadczenie z alernatywami?
Q2 i slim mają lepsze żarna niż c2, ale jak bardzo to poczujesz zależy jak bardzo wymagający jesteś. Jeśli nie żal Ci pieniedzy kupuj lepsze, a jeśli się miotasz to będziesz zadowolony z c2. Z tych ręcznych młynków co podałeś z każdego powinieneś być zadowolony.

Offline Kitekawowy

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V60 Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton Pro
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2021, 10:38:56 »

Mam Q2 i pod alternatywy jest bardzo dobrze. Gorzej jest przy espresso, bo trzeba się nieźle nakręcić.

Na szczęście nie planuję mielić pod espresso. :P

A jakie masz doświadczenie z alernatywami?
Q2 i slim mają lepsze żarna niż c2, ale jak bardzo to poczujesz zależy jak bardzo wymagający jesteś. Jeśli nie żal Ci pieniedzy kupuj lepsze, a jeśli się miotasz to będziesz zadowolony z c2. Z tych ręcznych młynków co podałeś z każdego powinieneś być zadowolony.

Doświadczenia dużego bardzo nie mam. Lubię eksperymentować. Zastanawiam się jeszcze nad jakością przemiału w Wilfa Svar Aroma. Czy C2 mieli lepiej?

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad 2021, 13:40:31 »
Tylko główny problem polega na tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeżeli kupisz C2 zaczniesz mielić, interesować się kawą, czytać, oglądać jakieś materiały na YT o kawie, zacznie Ci chodzić po głowy robienie espresso - wtedy stwierdzisz, że potrzeba Ci czegoś lepszego - np 1zpresso JE lub inne świetne młynki.

Jeżeli Twoje potrzeby nie są bardzo wygórowane i będziesz mielił tylko pod przelew to możesz zaoszczędzić i kupić C2

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 601
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopad 2021, 14:21:28 »
Określ budżet. Jak i lubisz eksperymentować i liczysz sie z wydaniem ok 800-1100 - to nie ma się co zastanaiwąc i kup coś od 1zpresso pod przelew i tyle. Jak kupisz coś tańszego to wczesniej czy później będzies chciał wiedizeć jak cos smakuje zmielone większymi żarnami itp...

Offline Kitekawowy

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: V60 Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton Pro
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopad 2021, 14:31:38 »
Określ budżet. Jak i lubisz eksperymentować i liczysz sie z wydaniem ok 800-1100 - to nie ma się co zastanaiwąc i kup coś od 1zpresso pod przelew i tyle. Jak kupisz coś tańszego to wczesniej czy później będzies chciał wiedizeć jak cos smakuje zmielone większymi żarnami itp...

600 złotych to górna granica.

Tylko główny problem polega na tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeżeli kupisz C2 zaczniesz mielić, interesować się kawą, czytać, oglądać jakieś materiały na YT o kawie, zacznie Ci chodzić po głowy robienie espresso - wtedy stwierdzisz, że potrzeba Ci czegoś lepszego - np 1zpresso JE lub inne świetne młynki.

Jeżeli Twoje potrzeby nie są bardzo wygórowane i będziesz mielił tylko pod przelew to możesz zaoszczędzić i kupić C2

Jeśli chodzi o espresso to nie ciągnie mnie w ogóle. Jednak potrzeba sprzętu i miejsca na niego jest dla mnie za duża. Espresso chętnie w fajnej kawiarni. :)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 587
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopad 2021, 14:51:12 »
Mam co prawda Q1 a nie Q2, ale nie zamieniłbym go na inny do tych 300 zł. Do alternatyw jest super jeśli pojemność odpowiada. Duży plus że mieści się do Aeropressa, mały jest. :)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 59
  • Ekspres: Kazak Rota 2, Bialetti Moka Induction, Aeropress
  • Młynek: 1Zpresso JX-Pro, K-Max
Odp: Rozterki Slim pro vs Q2 vs Svart vs JX
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Listopad 2021, 17:30:14 »
Jeśli chodzi o espresso to nie ciągnie mnie w ogóle. Jednak potrzeba sprzętu i miejsca na niego jest dla mnie za duża. Espresso chętnie w fajnej kawiarni.

Mnie też było szkoda miejsca na klasyczny ekspres do espresso kupiłem więc Rotę która jest znacznie bardziej kompaktowa.

A wracając do tematu młynka to kupowałem właśnie JX-Pro, który sprawdza się i przy alternatywach i espresso. Jeśli chcesz tylko do alternatyw to chyba szukałbym używanego Q1/Q2

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi