Autor Wątek: Czyszczenie INOX-a  (Przeczytany 1298 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5503
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Czyszczenie INOX-a
« dnia: 13 Marzec 2021, 12:37:54 »
Zbliża się "sezon owadowy", więc wyjąłem preparat do czyszczenia przedniej szyby w aucie, gdy poczas jazdy (szczególnie szybszej) nastąpi na niej "rzeź niewiniątek". Długo szukałem najlepszego rozwiązania na tę zmorę kierowców, aż w tamtym roku znalazłem, dla mnie jak dotąd najlepszy środek, jaki miałem: www.adbl.eu  "Beetle juice squeezer". A że lubię eksperymentować prysnąłem na inoxa w ekspresie i szok: spryskanie na papierowy ręcznik (bo dziury w podgrzewaczu na filiżanki) i polerka bawełnianym t-shirtem. Jakby ktoś się zdecydował, to lepiej prewencyjnie prysnąć w miejsce niewidoczne, tak jak ja to zrobiłem na zdjęciu i odczekać! U mnie nic niepokojącego się nie dzieje.
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2021, 12:45:50 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Czyszczenie INOX-a
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec 2021, 12:47:21 »
Ja używam w zasadzie do wszystkiego, co nie wymaga silnej chemii wody z octem pół na pół i trochę płynu do naczyń. Mam to w zraszaczu w kuchni i pryskam, przecieram blaty kuchenne, stoły itp. Ekspres też się nie skarży, wygląda dobrze (czyszczę albo papierowym albo bawełnianym ręcznikiem kuchennym) a jest z błyszczącej nierdzewki, ktora jak wiadomo nie jest zbyt łatwa w utrzymaniu czystości..

skansen

  • Gość
Odp: Czyszczenie INOX-a
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec 2021, 12:55:51 »
Używam do czyszczenia stali dedykowanego środka - Weiman Stainless Steel. Nie trzeba stosować go za każdym razem. Jeden duży aerozol wystarcza mi na kilka lat.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5503
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》ALESSI la cupola 1tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Czyszczenie INOX-a
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2021, 12:58:19 »
@Damian
Tylko wiesz, ten kurz jak się zbierze i przylgnie, odciski palców z kremem do rąk, niekiedy strzały przy ekstrakcji, to brzydko wygląda. No chybaże na bieżąco się wyciera. Musi być jakiś składnik, co te tłuste plamy "zniszczy" jak resztki owadów na szybie auta.
》tertium non datur《

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Czyszczenie INOX-a
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marzec 2021, 13:51:06 »
Płyn do naczyń rozpuszcza tłuszcz, ocet to słaby kwas. Może to coś pomaga. Ekspres konserwuje Raz na tydzień, tj mycie obudowy i backflush itd. Codziennie to tylko kolba jest myta i na bieżąco, jak coś się zachlapie. No i mój środek jest w miarę eko. Ekspres po czyszczeniu wygląda ładnie.
Co prawda, nie testowałem środków chemicznych, o których piszesz Ty, czy Skansen, więc nie mogę porównać efektu, być może ekspres wyglądałby jeszcze lepiej. Mocniejszej chemii staram się używać tylko gdy muszę.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi