Autor Wątek: Lelit William pl72 vs Eureka Mignon Specialita  (Przeczytany 2294 razy)

Offline houdini02

  • Wiadomości: 15
Lelit William pl72 vs Eureka Mignon Specialita
« dnia: 04 Grudzień 2020, 21:02:41 »
Mam możliwość kupienia w bardzo podobnej cenie ww. młynki i chcialbym się dowiedzieć czy poza wielkością żaren są jakieś istotne różnice pomiędzy tymi młynkami, które mogłyby mnie skłonić do wyboru którego z nich. Pije esspresso/cappuccino 50:50 i posiadam Lelit Anna z PID. Po zakupie ktoregos z tych młynków nie zamierzam już gonić kroliczka (nie, nie dopłacę do NZ :) ) i preferowałbym aby ten młynek ostał sie ze mną jak najdłużej. Istotną rzecza której nie jestem pewien to różnica w glosnosci, jesli jest duza to bylby to istotny czynnik.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit William pl72 vs Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2020, 21:34:35 »
Byłem w Twojej sytuacji i wybrałem Williama głównie ze względu na większe żarna.
William to młynek tylko do espresso, więc jeśli bierzesz pod uwagą również alternatywy to jest to jakiś argument za Specialitą...
W Williamie dostęp do żaren i demontaż hoppera nie jest tak łatwy jak w Specialicie.

Temat był już poruszany kilka razy, wpisz w forumową wyszukiwarkę william specialita...

Offline houdini02

  • Wiadomości: 15
Odp: Lelit William pl72 vs Eureka Mignon Specialita
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2020, 08:21:42 »
Dzięki Skansen, Twoje recenzje przesledzilem wczesniej wzdluz i wszerz :)
Natomiast to co odkrylem dopiero teraz to fakt na ktory zwrociles uwage wczesniej - do mojego ekspresu nie bedzie pasowac PL72 tylko drozszy PL72-P, ktory jak rozumiem od PL72 różni sie tylko wlasnie polerowana stala. To iest problem, bo zaczyna robic sie wieksza roznica w cenie...ehh a myslalem ze juz zawezilem swoja short liste...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi