;

Miklas - zdj. VI.2018r.


10 Gości, 2 Użytkowników
 
10 Gości, 2 Użytkowników
kazlew1502, Antonio
użytkowników
  • Użytkowników w sumie: 3977
  • Najnowszy: Pierotez
Statystyki
  • Wiadomości w sumie: 140047
  • Wątków w sumie: 4896
  • Dziś online: 19
  • Najwięcej online: 86
  • (15 Grudzień 2017, 10:45:57)

Kalendarz

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
W czasie długiego weekendu czerwcowego, tj. w dniach 16-18.06.2017 r. organizujemy w Łodzi Spotkanie forum.wszystkookawie.plObecnie pracujemy nad szczegółowym planem spotkania, ale wszyscy zainteresowani już dziś mogą sobie wpisać w kalendarz tą datę i zacząć rezerwować noclegi. Możemy Wam zdradzić jedynie, że będzie ciekawie i bardzo kawowo!
Z grubsza wygląda to tak:

Piątek 16 Czerwca w Euro Cafe u Gorana
- indywidualne szkolenia ( espresso, latte art, cup sensoring ) pod egida Fresh Cup. Plan szkoleń jeszcze do ustalenia a wtedy i jakieś zapisy będą.

17.06 - Spotkanie u Gorana
- Spotkanie integracyjne uczestników Forum WoK a między innymi :
   * Prezentacja 1000Hills i plantacji Muhondo z Rwandy ( Cup of Excellence dwa lata temu ). O uprawie kawy opowie Ivan i poprowadzi cupping
   * Prezentacja kaw Specialty w Brazylii poprowadzi ktoś z AW Brokers bo Alexandre Figueiredo niestety nie będzie w tym terminie w Polsce. Trochę szkoda, bo była by to prezentacja na wysokim poziomie, nie tylko ze względu że Alexandre jest bardzo wysoki ( grał czynnie siatkówkę) ale jest i po studiach związanych z Agrokulturą.
   * Wpływ temperatury zaparzenia espresso poprowadzi Davor Arsić z Serbian Barista School przy dwugrupowym ekspresie Dalla Corte na którym istnieję możliwość dokładnego ustawienia temperatury zaparzania do 0,1C* . Ukaże również na inne ważne aspekty przyrządzania espresso.
- porównanie młynków ręcznych
- porównanie  kilku elektryków - tańsze vs. gastronomiczne
- cupping tego co zmielimy w oparciu o wybrane jedno ziarno
- cupping kilku różnych ziarenek (nauczmy się wspólnie prowadzić cały proces degustacji)
- alternatywy

18.06 - Spotkanie u Janusza
- 10:00 - 11:00 informacja o nowościach w ofercie ASCASO i planowanych zmianach w produkowanych modelach, prezentacja nowych modeli przywiezionych z Targów w Budapeszcie
- 11:00 - 12:00 prezentacja nowych ekspresów small professional (Mały HX) z firmy NOVESEINOVE
- 12:00 - 14:00 spienianie mleka i podstawy latte art - szkolenie i pokaz prowadzone przez Agnieszkę Rojewską "Rojes" Mistrzynię Polski Latte Art - sukcesy Agnieszki to:
    Mistrz Polski Barista 2016
    Mistrz Polski Latte Art 2016
    Mistrz Polski Barista 2015
    Vice-Mistrz Polski Barista 2014
    Zwycięstwo w III Pucharze Latte Art w ramach Festiwalu Kawy w Łodzi w 2014 roku
    Mistrz Polski Latte Art 2014
    Zwycięstwo w Ogólnopolskich Zawodach Baristów w ramach Festiwalu Kawy w Łodzi w 2013 roku
    II Vice-Mistrz Polski Latte Art 2011
    Osiągnięcia międzynarodowe:
    Reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Latte Art 2016 w Szanghaju - gdzie weszła do finału i zajęła 5. miejsce.
    Zwycięstwo w Milano Latte Art Challenge 2015
    Reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Baristów 2015 w Seattle
    Reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Świata Latte Art 2014 w Melbourne - gdzie zajęła 17. miejsce.
- 14:00 - 16:00 mielenie kawy na potrzeby przygotowania espresso, test monety, dystrybucja, testy smaku w zależności od różnych parametrów w procesie przygotowywania espresso (poszukujemy chętnego, do poprowadzenia tego panelu!)


Jeśli macie jakieś pomysły, chcecie się włączyć w organizację - serdecznie zapraszamy na PW (@Spinacz). Możemy tez podyskutować tutaj. W miarę aktualizacji planów spotkania ten wpis będzie uaktualniany.

Wielka kawowa majówka już 6-7 maja w Kołobrzegu!

Hektolitry kawy, lokalne smakołyki, najlepsi polscy bariści, oficjalne mistrzostwa Polski Brewers Cup, międzynarodowe gwiazdy kawowej sceny, wykłady z mistrzami, a to wszystko w ramach Kołobrzeskiej Majówki 2017. Kilka tysięcy miłośników kawy z całej Polski, którzy odwiedzili nas w zeszłym roku, nie może się mylić. Musisz tu być! W tym roku Kołobrzeg stanie się przez dwa dni kawową stolicą… a co tam, Europy! :D A to wszystko zorganizowane przez Coffeedesk.pl, sklep z kawą, herbatą i akcesoriami najwyższej jakości, zarówno do domu jak i dla baristów :)

MISTRZOSTWA POLSKI BREWERS CUP 2017

Oficjalne mistrzostwa baristów to aż 6 różnych kategorii, a w Kołobrzegu odbędzie się parzenie metodami alternatywnymi. Na scenie głównej RCK pojawią się Chemexy, Dripy, Aeropressy, French Pressy i inne wymyślne urządzenia, w rękach najlepszych baristów z całego kraju, którzy zmierzą się w dwóch wymagających zadaniach. Po pierwsze muszą zaparzyć kawę, której próbkę otrzymali zaledwie dzień wcześniej, w najlepszy możliwy sposób, a jej walory oceniają sędziowie, nie wiedząc czyją kawę testują. Kolejne wyzwanie to ugoszczenie sędziów wybraną przez siebie kawą, dowolną metodą parzenia i ciekawą prezentacją. Ich występ to efekt nieraz miesięcy przygotowań, a na stole pojawiają się kawy, które pretendują do tytułu najlepszych ziaren na świecie. Nowy Mistrz Polski Brewers Cup 2017 będzie reprezentował Polskę już w czerwcu, podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie!

FESTIWAL KAWY

Na scenie letniej RCK pojawią się najlepsze polski i zagraniczne palarnie kawy oraz herbata najwyższych lotów. A to wszystko po to by poznać nowe smaki kawy, wypróbować alternatywne metody parzenia i odkryć swoje ulubione ziarna. A to oznacza, że przez cały dzień będziemy częstować Was niezliczoną ilością kawy i herbaty!

PIKNIK ŚNIADANIOWY

Dzięki współpracy z inicjatywą Projekt Kołobrzeg, obok kawowych stoisk pojawią się lokalne smakołyki, znane z poprzednich edycji Pikniku Śniadaniowego. Piknik + mnóstwo kawy + kawowe atrakcje = idealny sposób na udany weekend! :)

KAWOWE WYKŁADY Z EKSPERTAMI

Chcesz się dowiedzieć więcej o kawie? Na sali warsztatowej Coffeedesk zaplanował szkolenia i warsztaty prowadzone przez mistrzów kawowej branży! To unikalna okazja by o ulubionej kawie porozmawiać z Mistrzami Polski Baristów. Szczegóły ogłosimy już wkrótce :)

http://oi66.tinypic.com/30kdjif.jpg
Tegoroczna edycja  Mistrzostw Polski Baristów oraz Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits organizowana przez SCA Poland odbyła się 25-27 marca w Katowicach podczas Sweet Targów. Mamy nowych mistrzów.

Nowa Mistrzyni Polski Barista 2017: Natalia Piotrowska
Vice Mistrzyni: Ewelina Kania
Drugi Vice Mistrz: Wojtek Białczak
4 miejsce: Iza Otręba
5 miejsce: Ania Bera
6 miejsce: Mariusz Szyszka
Natalia ma na swoim koncie dwukrotny tytuł Mistrzyni Irlandii Baristów oraz 7 miejsce na Mistrzostwach Świata 2016 w Dublinie. Będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Baristów 2017 w listopadzie w Seulu.

Mistrzem Polski Coffee in Good Spirits 2017 został Mateusz Szuchnik z El Koktel!
Vice Mistrz: Kamil Utzig
Drugi Vice Mistrz: Adrianna Siuda
4 miejsce: Joanna Szataniak
Mateusz będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w czerwcu w Budapeszcie.

Finały Mistrzostw Polski Baristów oraz Coffee in Good Spirits  można sobie obejrzeć online.
Tegoroczna edycja Mistrzostw Polski Baristów oraz Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits organizowana przez SCA Poland odbędzie się 25-27 marca w Katowicach podczas Sweet Targów.

Oficjalnym ekspresem zawodów jest Victoria Arduino Black Eagle, a oficjalny młynkiem Mythos One. Mistrz Polski Barista 2017 będzie reprezentował nasz kraj na World Barista Championship, które tym razem odbędą się w Seulu w Korei Południowej w listopadzie 2017. Mistrz Polski Coffee in Good Spirits wystąpi podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie w czerwcu 2017.Plan zawodów:
25.03, sobota
Eliminacje Mistrzostw Polski Barista 2017
Eliminacje Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits 2017

26.02, niedziela
Finały Mistrzostw Polski Barista 2017
Eliminacje Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits 2017

27.03, poniedziałek
Finały Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits 2017

Lista zawodników Mistrzostw Polski Barista:
1. Natalia Piotrowska - Bless Coffee Roasters
2. Mariusz Szyszka - Green Caffe Nero
3. Tomasz Gajda - Etno Cafe Okrąglak
4. Wojtek Białczakk - Five Elephant Berlin
5. Anna Bera - Cukiernia Sowa
6. Paweł Koza - Botanika
7. Ewelina Kania - Prufrock London
8. Mateusz Karczewski - PO CO / Audun Coffee
9. Iza Otręba - Synergia Dobre Miejsce
10. Arkadiusz Domurad - Colours of Coffee / Coffee Design

Lista zawodników Mistrzostw Polski CIGS:
1. Ewelina Kozłowska - Kita Koguta
2. Michał Jaworski- Kofeina 2.0
3. Jarek Kapusta - Cukiernia Jarzyna
4. Adrianna Siuda - Delicje
5. Arkadiusz Domurad - Colours of Coffee
6. Kamil Utzig - Etno Cafe
7. Joanna Szataniakk - Combi Co z o.o.
8. Marcin Makiato Wójciakk - Makiato
9. Mateusz Szuchnikzuchnik - El Koktel
Lista rezerwowa
1. Jakub Brzycki - Główna Osobowa

Wstęp dla publiczności na wszystkie wydarzenia odbywa się w ramach biletu na Sweet Targi. Więcej informacji: http://www.sweettargi.fairexpo.pl/visitors.php
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8

Ostatnie posty


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi