forum.wszystkookawie.pl
Opinie, testy i porównania => Ekspresy kolbowe => Wątek zaczęty przez: JarekB w 18 Styczeń 2020, 21:45:28
-
Cześć.
Posiadam ekspres Lelit Anna PL41TEM i młynek Baratza sette 30.
Dostałem propozycję wymiany 1:1 na ekspres combo LELIT KATE PL82T.
Stan sprzętów bardzo dobry.
Warto dokonać takiej wymiany?
-
Nie. W wielu tematach możesz przeczytać, aby nie kupować 2w1.
-
Tak myślałem też ale z drugiej strony Kate ma bojler o 50ml większy (Anna 250 a Kate 300) i sterownik Lcc (Anna ma PID).
-
Ale będziesz miał dużo gorszy młynek, a na koniec dnia to jednak on robi różnice.
Przy lepszym ekspresie, a gorszym młynku uzyskasz gorsze rezultaty. Na Twoim miejscu, jeżeli masz taką potrzebę to stopniowo bym wymienił młynek, a później ekspres.
-
W ekspresie Lelit Kate jest zamontowany mechanizm młynka Lelit Fred... Czy jest on dużo gorszy niż Baratza Sette 30 AP? Nie sądzę. Myślę, że jest porównywalny.
Kate oprócz większego bojlera ma również grupę 58mm (zamiast 57mm) i większą grzałkę 1200W (zamiast 1000W).
Natomiast dalszy upgrade rzeczywiście będzie trudniejszy... Różne aspekty ekspresów z wbudowanym młynkiem opisałem we wpisie:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8655
Jeśli wymiana bez dopłaty to ja bym się zamienił...