forum.wszystkookawie.pl
Opinie, testy i porównania => Ekspresy automatyczne => Wątek zaczęty przez: Soares1900 w 29 Sierpień 2016, 23:18:23
-
Witam.
W niedługim czasie zaczynam działać z mobilnymi uslugami i potrzebuję do tego dobrego ekspresu.
Miał być typowy gastronomiczny kolbowy ale odpada u niego ta mobilność, więc zostaje porządny automat.
Ważne jest zeby miał zewnętrzna dysze do spieniania mleka
Ale również możliwośc zrobienia porzadnego latte czy cappuccino automatycznie.
Zaproponowano mi Saeco Aulika Top ale z tego co widzialem w Internetach przegrzewa mleko do granic możliwości i kawy nie wychodzą takie jakie powinny być...równiez opinie ma średnie.
Tak więc licze na pomoc.
Budżet-najlepiej do 5ooozl
Pozdrawiam.
-
Na czym ma polegać Twoja mobilność? Czy to ma byc coś jak "bike cafe" czy po prostu wstawiasz ekspres na imprezy wewnątrz pomieszczeń?
-
Dokładnie, chodzi o tą drugą opcje.
-
Ktoś ma jakieś propozycje ???
-
Ja bym brał Rocketa albo coś w ten deseń, ale z młynkiem będzie ciężko w tym budżecie, no i to nie automat (swoją drogą, dlaczego automat miałby być bardziej mobilny?), ale cappu i latte można zrobić znacznie lepiej niż na automacie.
-
A jak w takim rozwiąże problem podłączenia do bieżącej wody ???
W auto tego problemu nie będzie....
-
Nie trzeba, jest zbiornik, nalewasz z baniaczka i już.
Zresztą, podłączenie pod większy baniak zewnętrzny gastro maszyn to też nie problem, w najgorszym wypadku potrzebujesz dodatkowej pompki.
Ścieki i tak lepiej wyprowadzić do wiaderka czy innego baniaczka.
-
Czyli chcesz powiedzieć ze w tym Rockecie jest taki sam zbiornik-bojler, jak w tych automatach ???
Czyli bez podlaczenia do bieżącej wody normalnie można smigac?
Tylko prąd i jazda ?
-
Yhy, w gruncie rzeczy to domowe ekspresy, ale nie jedna impreza została już obsłużona kawowo przy pomocy podobnych zestawów.
Można podłączyć pod wodę, a można działać na zbiorniku. Nie wiem czy tyczy to wszystkich modeli, ale generalnie tak.
A i są na zwykły prąd.
-
To było by genialne rozwiązanie :)
A mozesz zarzucić jakims linkiem do takiego w miare dobrego modelu i młynka do niego ?
Moge dla takiego rozwiązania nagiac trochę budżet ;)
-
Niestety, tu moja wiedza się kończy, ale pewnie zaraz ktoś pomoże. W między czasie możesz przejrzeć sklepy.
Młynek, w zasadzie jakikolwiek do espresso, używki gastro mogą zaoszczędzić $$$, żarna 64mm, ale to raczej punt wyjścia rozważań niż konieczność.
Pytanie też ile kaw na godzinę i z jakim natężeniem potrzebujesz serwować?
-
Hmm dosyć trudne pytanie ile kaw i z jakim natężeniem...
Załóżmy ze impreza ma 150 osób ile w godzinę mogę wydac kaw ? Zależy od wielu czynników...
-
Wprawny barista na jednogrupowej maszynie klasy domowej pewnie koło 60-80 mlecznych wyciśnie. Ale to będzie wyścig. Espresso raczej mało kto będzie pił. Raczej dużą czarną. A na dużą to przelewowiec gastronomiczny będzie najlepszy. A i zawczasu można 2 litry kawy przygotować aby na konkretną godzinę była.
Moim zdaniem zaczynasz że złej strony. Najpierw dowiedz się ile masz osób, jakie kawy statystycznie pijają i w jakim czasie ich masz obsłużyć. Co innego przerwa kawowa na konferencji, co innego targi, co innego wesele.
Wtedy będzie wiadomo czego szukać aby takie założenia spełnić.
-
A no sytuacja wygląda tak że taki mobilny barista to jest nowość w moim województwie i nawet nie mam jak przeprowadzić wywiadu...
Założenia są właśnie takie jak powiedziales: (wesela,targi firmowki)
Co do wesel myślę że można to rozwiązać w sposób taki,ze
Dostawiam samowar szkło kawę i kto chce zwykłą czarną to sobie robi a kto coś lepszego podjeżdża do mnie ;)
-
Tylko w 5000 PLN będzie ciężko, bardzo cięzko. :nienie:
Gastronomiczny przelew dostaniesz za 500-1000 PLN, do tego młynek (Wilfa, Severin) za 300-400 PLN - myślę że taka maszyna obsłuży 75% męskiej części kawoszy i 50% żeńskiej.
Kolba 5000 PLN, młynek do kolby 800-1500 PLN (w zależności od źródła i opcji) - zobacz na bazarku jest ładna dwugrupowa dźwignia z młynkiem, choć nie wiem czy dźwignia to nie motyka na słońce w twoim przypadku.
Do tego na akcesoria zarezerwuj sobie z 500 PLN (tamper, dzbanki, chemia, filtr, odbijak/kosz, itp.) + porcelana. O jakimś blacie/wózku do postawienia tego też bym pomyślał.
Wnioskuję że doświadczenia nie masz - więc koniecznie idź na kurs gdzie zdobędziesz wiedzę. Co z tego że będziesz miał sprzęt jak kawa będzie do :ohyda: Jak pójdzie fama że kawa dobra to i o klienta łatwiej.
A jak już masz kawę to i herbata by się przydała. Jakiś warnik i można szaleć.
-
A no sytuacja wygląda tak że taki mobilny barista to jest nowość w moim województwie i nawet nie mam jak przeprowadzić wywiadu...
Obstawię słaby wywiad :ups: Inna rzecz, że nikt się do województwa nie ogranicza. Iwenty to gałąź przynajmniej ogólnopolska, nigdy nie wiesz gdzie zaprosi kolejny klient.
Tak teraz opacznie myśląc, każda pomoc z naszej strony może być niedźwiedzią przysługą.
Dzień z życia baristy eventowego. (http://www.blog.coloursofcoffee.pl/dzien-z-zycia-baristy-eventowego/)
-
Mówiłem ze jeśli kolba to mogę przekroczyć trochę limit ;)
Myslalem nad tym Rocketem a konkretniej
Rocket Espresso Cellini Classic kosztuje 4500zl
Czemu uważasz że motyka ? W sensie że.moge sie nie wyrabiać ? ;)
Co do kursu to raczej nie.potrzebuję bo pracowalem na kolbowych w restauracjach i jedyne co mi potrzeba to latte art ale to samemu trzeba się nauczyc ;)
-
Dźwignia to motyka na słońce może być. Trochę inaczej się nią pracuje. Wszystko kwestią doświadczenia.
-
Spokojnie tak jak.powiedziałem województwo mi wystarczy :).
Dobra Kawa i herbata to będzie tylko dodatek do moich usług.
A co myślicie o tym modelu który podalem ? Sprawdzi się ?
Bo teoretycznie jest On najtańszy z tych Rocketow czyli najgorszy ?