forum.wszystkookawie.pl

Opinie, testy i porównania => Ekspresy kolbowe => Wątek zaczęty przez: lian w 08 Styczeń 2025, 20:38:59

Tytuł: Pytanie serwisowe - bojler HX nie napełnia się wodą
Wiadomość wysłana przez: lian w 08 Styczeń 2025, 20:38:59
Taki temat. W trybie serwisowym Faema E61 Legend załącza pompę do napełnienia bojlera wodą. Ale to się nie kończy, bo faktycznie bojler się nie napełnia. odkręcam rurkę doprowadzającą wodę do bojlera i odpalam proces. Woda z rurki leci, czyli również powinna wypełniać bojler po jej przykręceniu. Ale aktynie jest tak, że wody w bojlerze nie przybywa. Odkręcam inną rurkę od wskaźnika poziomu wody (który jest pusty) od bojlera. Ten otwór jest na wysokości rurki napełniającej. Odpalam proces. Woda z tego otworu nigdy nie poleci.

Jak to jest możliwe?

Czy woda z rurki doprowadzającej wodę po podłączeniu do bojlera napotyka ciśnienie (nie wielkie), które uniemożliwia napełnianie wodą? Sugerowało by to uszkodzenie pompy?
Czy jest możliwe żeby w samym bojlerze były kosmicznie wielkie bryły kamienia i np. zatykały przypadkowo te otwory?
Tytuł: Odp: Pytanie serwisowe - bojler HX nie napełnia się wodą
Wiadomość wysłana przez: siewcu w 09 Styczeń 2025, 11:34:23
Uszkodzona pompa, zatkana rurka, niedrożny zawór... Wróżenie z fusów.
Tytuł: Odp: Pytanie serwisowe - bojler HX nie napełnia się wodą
Wiadomość wysłana przez: Gmtb w 24 Styczeń 2025, 11:52:11
Z tego co napisałeś mogą być dwie przyczyny.

Pierwsza to zakamieniony bojler, kamień mógł zatkać wlot wody do bojlera - możesz odkręcić rurkę bezpośrednio od bojlera i poluzować od góry zawór odpowietrzający, woda powinna wyciekać.

Druga to uszkodzony lub zatkany zawór 2-drożny - jeżeli sprawdzałeś czy woda jest przed nim to możliwe że on się nie otwiera.