Autor Wątek: Quick Mill Super Cappuccino  (Przeczytany 40983 razy)

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Wrzesień 2014, 21:41:12 »
Mam go w biurze od 2 miesięcy i faktycznie mimo, że nowy - spienia mleko nie najlepiej.
Strasznie śmieci. Ustawienie parametrów pod coś zbliżonego do espresso powoduje, że przy kolejnych kawach "duża filiżanka lub kubek" (objętość u mnie powyżej ustawień 7) daje efekt bardzo zbitego ciastka kawowego, które potrafi przyblokować się zanim wpadnie do pojemnika na fusy - dobrze, że jest łatwy dostęp do "wnętrzności", ale przy wielu korzystających - przyznaję, że jest to upierdliwe. Zwiększenie grubości przemiału (powyżej 1; normalnie poruszam się w zakresie 0 do 1) i zmniejszenie dozy daje dopiero kruche ciacho.
Po zakupie zauważyłem, że nie mieści się "normalny" kubek - trzeba wyjąć pokrywę tacy ociekowej, jak na "biurowy" sprzęt, to drażni mnie takie rozwiązanie (wiem, że teraz wszyscy zmuszeni są pijać kawę w filiżankach - wzrasta kultura spożycia, ale przyzwyczajenia są różne; sam pijam espresso, a czasami chciałbym latte lub capu do mojego ulubionego kubka, a tu mały zong).
Uzupełnianie wody, to też nie jest szczyt ergonomii.
Uroda teoretycznie nie powinna być omawiana, ale do domu bym go nie wstawił (mam wersję z ABS).

Nie mniej kawę robi przyzwoitą, a to było najistotniejszym kryterium u mnie przy wyborze. Pamiętać należy moim zdaniem, że smak espresso z "dobrej kolby" w QM jest nie do powtórzenia, ani w żadnym innym automacie.
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Wrzesień 2014, 22:35:43 »
Spróbuj obrócić na drugą stronę pokrywę tacki ociekowej  i kubek powinien zmieścić się.

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Wrzesień 2014, 18:19:52 »
Można się pomylić z tą tacką. Kiedy ustawi się wyżej, mieszczą się jedynie niskie filiżanki. Ja swojego Quick Mill po killku dniach tesów oddałem sprzedającemu. Chyba młynek był ściachany bo kawa wychodziła przeważnie lurowata, lub gorzka - niesmaczna. Sprzedający uczciwy człowiek więc ze zwrotem kosztów nie było problemu. Bedę teraz szukał innego ekspresu dla rodziców, skłaniam się do Nivony takiej jak mam ja. Dobry ekspres za rozsądne pieniądze, jednak nówka to nówka.  Dzięki za ciekawą dyskusję.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:23:16 »
Serwisant z którym rozmawiałem mówił, że nie spotkał jeszcze takiego ekspresu z zajechanymi żarnami.

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Wrzesień 2014, 19:34:53 »
Nie wiem właśnie, tak tylko pomyślałem o tym młynku, może coś źle ustawiałem. Kwestia smaku, przy tej samej kawie, jakbym nie ustawił Quick Milla,  Nivona robiła lepszą kawę czy to mleczne czy espresso. Myślałem nawet o tym aby zostawić go - zawieść do serwisu, na przegląd, może kwestia uszczelek, lub czegoś innego, jakieś błachostki, ale nie chciałem się już denerwować.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Wrzesień 2014, 14:46:47 »
Spróbuj obrócić na drugą stronę pokrywę tacki ociekowej  i kubek powinien zmieścić się.
To nic nie zmienia (mam model z br i ABS)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Wrzesień 2014, 15:21:06 »
W instrukcji nic nie wyczytałem, ale pali112 też miał z ABS-u i chyba dało się tam obrócić kratkę, czy też samą tackę.

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Wrzesień 2014, 18:28:19 »
Tak ja miałem z ABS i w zależności jak była ta kratka ustawiona ( odwrotnie lub nie) było albo wyżej albo niżej. Zobacz może tam są jakieś wcięcia gdzie ta kratka wchodzi głębiej. Nie pamietam dokładnie  bo miałem tylko tydzień ten ekspres. Jeszcze przyszła mi myśl czy Twoja Tacka jest oryginalna.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Wrzesień 2014, 10:10:23 »
U mnie wygląda to następująco (sorki za fotki - szybko i telefonem):
Kratka w odwrotnej pozycji, niż prawidłowa wchodzi płycej  :(
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Wrzesień 2014, 10:21:55 »
Ja miałem inną kratkę, metalową z takimi ogrągłymi otworami, to był model quickmill acquaviva.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Wrzesień 2014, 17:15:05 »
Może w serwisie mają jakąś zbędną tacę od jakiegoś szrota. Możliwe, że będą pasować.



Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Grudzień 2014, 16:48:42 »
...zastanawiałem się kiedyś, na ile trzeba być tępym, aby zalać wody...do młynka... dziś i mi się to udało...co prawda nie więcej niż 20ml...mam nadzieję, że mi wybaczy :sciana:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Grudzień 2014, 17:04:37 »
Za twardą wodę masz? ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Grudzień 2014, 18:00:26 »
Nad tym samym się zastanawiam. Czekam aż Gaggia od żony wróci do mnie na serwis. Choć dziewczyny o nią dbają.
LMWDP #469

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Grudzień 2014, 20:48:13 »
...zastanawiałem się kiedyś, na ile trzeba być tępym, aby zalać wody...do młynka... dziś i mi się to udało...
u mnie w przewadze w firmie blondynki i żadnej się to nie udało  ;)
przypomniało mi się o tacce, opisywanej wcześniej - serwis winszuje sobie za nówkę 250 zł brutto (nie pojmuję, czemu nikt mi o tym nie powiedział przed zamówieniem, iż w standardzie jest tylko wysoka tacka - w tej cenie zafunduję wszystkim w biurze nowe, niższe kubki-wiaderka  ;) )
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi