Autor Wątek: Quick Mill Super Cappuccino  (Przeczytany 40988 razy)

mikey

  • Gość
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Czerwiec 2014, 16:06:42 »
Co do filiżanek, te o pojemności 30ml można dostać w wielu miejscach, chyba niedawno widziałem nawet takie w Duce… wystarczy trochę pogrzebać w Internecie i na pewno coś takiego się znajdzie :) Jeśli chodzi o ekspres to trzeba przyznać, że masz zdolności! Sam połowy z tego bym nawet nie zrobił... W kwestii wytrzymałości, biurowe sprzęty są sprawdzone w bojach i tutaj stanę w obronie Philipsa. U mnie w pracy mamy model z tej marki (już chyba około 3 lata) i wciąż kawa jest z niego tak samo dobra. Myślę, że zrobił już dobrych kilkaset kaw, większość pracowników korzysta z ekspresu po kilka razy dziennie, do tego jeszcze klienci... Za bardzo też o niego nikt nie dba, bo wiadomo - biuro to nie dom, ale czyści się sam po wciśnięciu przycisku, więc z tym nie ma problemu że coś się w środku przytka.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Czerwiec 2014, 17:18:35 »
Tak, serwisant od QM wspominał mi o tych śrubkach, ale jeszcze z braku czasu nie doszedłem do tego. Dzięki, że pamiętasz o mnie doktorze :) W środku wygląda podobnie, bo to prawie to samo.
Mikey, mój QM ma już 17000 kaw na liczniku, jak swoim filipsem zrobisz tyle to możemy pogadać, ale obawiam się, że one połowy tego nie wytrzymają :)
O tego QM też nikt nie dbał.



Dobrałem się już do śrubek, coraz lepiej, tylko już z 300g kawy Mexico zmarnowalem.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2014, 18:04:32 wysłana przez gromog »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec 2014, 17:28:49 »
Muszę się pochwalić, że da się tym sprzętem uzyskać 25/25.  :taniec:
Podczas przedostatniego skręcania młynka, poleciało 25ml w 19 sekund. Po ostatnim skręceniu 25ml w 33 sekundy.
Zastanawiam się jak teraz dozę kawy ustawić by leciało 7g kawy. Ustawione mam raczej na maxa, bo nadwyżkę zgarnia. Nie wiem też czy ekspres wytrzyma, bo po pracy słychać, że nie jest mu lekko.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Czerwiec 2014, 17:34:20 »
A możesz mielić do kieliszka, miseczki - a jak skończy mielić to mu power off zrób i zważ to co zmielił
LMWDP #469

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Sierpień 2014, 16:00:02 »
Witam

Piszę tutaj pierwszy raz ale od dłuższego czasu przyglądam się różnym tematom na tym forum a szczególnie wracam do tego wątku. Jest  to ciekawe więc pytanie do autora: czy spora jest różnica w jakości espresso między Jurą a Quick Mill? miałem kiedyś Gaggie Classic oraz dobry młynek - czasami udawało się zrobić dobre spesspreso  z tego zestawu lecz  mało powtarzalne. Z tego podowu sprzedałem  Gaggie i kupiłem automat Nivone. Na tym sprzęcie nie wychodzi espresso dobre chyba takie sobie - kwaśne , zastanawiam się nad sensem automatów, czy np taki Quick Mill da nam napar porównywalny jak z dobrej kolby?

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sierpień 2014, 16:45:20 »
Z tego co widziałem, słyszałem i piłem, to espresso parzone na nim jest najbliższe prawidłowemu espresso z kolby spośród wszystkich automatów dostępnych na rynku, no jeszcze Mastrena Starbucksowa też daje radę..... ale tej kupić łatwo chyba nie można.

Quick Milla możesz przetestować u dystrybutora, chyba wciąż dostępne są w DJP.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:11:22 »
Pomiędzy ekspresami Jura, a QM różnica będzie znaczącą. Jura pewnie robi espresso zbliżone do Nivona. Jura aktualnie ma u mnie mlynek, skręcony maksymalnie, ale i tak jest za grubo. W QM skręciłem młynek tak, że ekspres pracuje z dużym wysiłkiem, ale daje radę. Espresso wychodzi znacznie lepsze, ale i tak nie zastąpi dobrej kolby, bo nie mamy wpływu na ubicie, ani na temperaturę. Jeśli espresso to jednak kolba jest niezastąpiona. Automat to sprzęt dla leniwych, zapracowanych, niewymagajacych. Nadal  marzę o Rockecie.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Sierpień 2014, 22:26:12 »
Cytat: gromog
Nadal  marzę o Rockecie.
trzeba urealniać marzenia :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Sierpień 2014, 07:06:06 »
Chyba _urzeczywistnić_  ;-)

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Sierpień 2014, 08:11:39 »
Dziękuje za odpowiedzi. Tak właśnie sie domyślam ze automaty dają podobne rezultaty, tak Jak Jura czy Nivona. Z takiej maszynki nie wychodzi zła kawa, nawet całkiem dobra z mlekiem, natomiast espresso mogłoby być lepsze. Ja reguluje tylko fabrycznym ustawieniem żaren, nie chce rozkręcać obudowy z powodu gwarancji, i  tak zostawię. Może kiedyś kupie QM jeśli faktycznie jest spory przeskok jakościowy, tym bardziej ze do kolby chyba nie wrócę
Scalam. fux

Rodzicom zepsuł się stary KRUPS, a, że Quick Mill chodził mi po głowie więc poszukałem, znalazłem i kupiłem dla nich używanego QM za 1/6 ceny nowego. Dzisiaj paczka przyszła -  ekspres działa, tylko nie wiem co z tym młynkiem? Gromog napisz proszę jak ustawiać młynek - ja mam teraz ustawione na 4 stopień zmielenia i kawa bardzo szybko przelatuje chyba z 6-7 sekund, to nawet do espresso z Nivony teraz nie podobne. Pytanie czy im większa cyfra na skali tym drobniej czy odwrotnie? i pytanie kolejne, czy przy ustawianiu młynka musi ekspres mielić kawę?, tutaj jest dziwna sprawa bo o otwarciu tej klapki muszę sobie jakimś długopisem przytrzymać (czujnik klapki) aby mielił kiedy reguluje młynek. Młynek działa - to ważne teraz chyba kwestia ustawień.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2014, 19:32:30 wysłana przez fux »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Sierpień 2014, 16:55:45 »
Aby drobniej mieliło trzeba kręcić w prawo. Jeśli skręcisz do oporu,a efekty będą niezadowalające, to musisz odkręcić śrubkę blokującą przy zarnach. Ją ustawiam na wyłączonym

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Sierpień 2014, 10:27:58 »
Faktycznie regulacja w tym młynku daje spore możliwości, nawet udało mi się zrobić espresso jak z dawnej Gaggi. Raz skręciłem to miałem około 10 s na  25 ml a jak skręciłem zbyt mocno to chyba z 35 s się męczył ( kap kap kap) Czy nastałe wykręciłeś te śrubki ograniczające regulację młynka? Jeszcze jedna sprawa..  Nic nie wiem o programach typu płukanie, czyszczenie, kupiłem niestety bez instrukcji, gdzie można taką instrukcję znaleść w internecie? Mój model to ABS  ten z plastiku.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Sierpień 2014, 14:44:49 »
Wykręciłem na stałe. Mam mocno skręcony młynek.
Odnośnie czyszczenia to spróbuj wcisnąć jednocześnie przyciski program i wrzątek, wtedy powinien na przepłukać samą wodą. A poza tym otwierasz drzwi i masz wszystko na wierzchu i czyścisz wedle upodobania. Środki czyszczące zakupiłem u Rogera. Do odkamieniania Calcinet, a do spieniacza Puly Milk liquid. U siebie sprzątam odkurzaczem z elastyczną końcówką. Od razu po zakupie potraktowałem ekspres sprężarką, ale w domu nie polecam ;)  Podaj maila to wyślę ci instrukcję.

Ile zapłaciłeś za swój ekspres? Ile ma na liczniku? Pochwal się sprzętem, zrób fotki opisz wrażenia.

Offline pali112 Mężczyzna

  • Wiadomości: 298
  • Ekspres: Kazak Rota, Gaggia Classic, Brasilia Lady, alternatywy
  • Młynek: MSJ, Mahlkonig Vario, Ascaso i-1 mini, Lido2, MYM54
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Sierpień 2014, 18:02:14 »
Zapłaciłem 1200 zł, na liczniku jest 2666 ale licznik nie działa więc przebieg nieznany. Mam nadzieje, że nie milion :D Mam wrażenie, że tego Quick Milla trzeba się nauczyć, bo jest sporo niuansów które sprawiają, że albo espresso wyjdzie naprawdę dobre i  można wypić, albo tak złe, że od razu do zlewu. A jak masz ustawioną dozę kawy, na MAX? ciekawe ile to g jest na MAX.. Trudno dozę kawy zsynchronizować z kręceniem żarnami. Leci zbyt wolno, albo zbyt szybko, lub inne historie typu całkowity brak creamy.  Kolejna sprawa to spienianie mleka: spienia dosyć kiepsko. Możliwe, że faktycznie trzeba wyczyścić dysze itp. Czy u  Ciebie też jest tak słabo ze spienianiem? Ja Mam porównanie do NIVONY, która lepiej spienia. Ekspres stoi teraz u rodziców, jak będę u nich, to porobię fotki, wprowadzę trochę regulacji oby na + :) opiszę wrażenia. Dzięki

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Quick Mill Super Cappuccino
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Sierpień 2014, 19:18:05 »
To solidne ekspresy, widać gołym okiem, przebieg nie robi wrażenia. Za dużego pola do popisu z ustawieniami tu nie ma. Dozę na maxa nie ma co ustawiać, bo i tak zgarniacz ściągnie nadmiar kawy. To zobaczysz robiąc kawę przy otwartych drzwiczkach, próbowałem też w czasie mielenia rozgarniać kawę. Właśnie zakupiłem wagę i kiedyś zważę dozę jaka powinna iść, a na razie delektuję się "siuśkami" z chemexa ;)
Spienianie to zależy co masz bo u mnie jest te ustrojstwo automatyczne, a wolałbym tradycyjnie spieniać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi