Autor Wątek: Pomoc w wyborze automatu.  (Przeczytany 7737 razy)

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Pomoc w wyborze automatu.
« dnia: 03 Lipiec 2015, 16:08:46 »
Od kilku dni nagminnie czytam forum jednak dopiero dzisiaj się zarejestrowałem gdyż poszukuję ekspresu automatycznego w przedziale cenowym 2500 - 3500 zł plus minus.
Dotychczas korzystałem ze starego ekspresu Zelmera za kilkaset sł z kolbą.
Chciałbym kupić coś w miarę sensownego.
Chciałbym aby ekspres parzył dobrą kawę białą, latte, machiatto, posiadał spieniacz automatyczny. Oczywiście młynek, miał regulowaną wysokość wylewki. Miał funkcję samoczyszczenia, odkamieniania, płukania oraz informował o takiej potrzebie. Aby była możliwość choćby częściowego rozebrania go do dokładniejszego czyszczenia bez konieczności wysyłania do serwisu. Możliwość wyboru ilości kawy zużytej na jedno parzenie w gramach (np od 6 gr do 15 gr).By zamiast pojemnika na mleko posiadał wężyk choć zniosę w ostateczności pojemnik. I by działał długo w domu:). Ewentualnie co jeszcze jest ważne?

Troszkę zrobiłem rozeznanie:
Jura F8 lub F55 (wiadomo troszkę droższy ale myślałem o zamówieniu z Niemiec więc cena wyszłaby zbliżona) lub inna Jura która nie ma zbędnych bajerów żeby nie przepłacać.
Nivona 831 lub 845 bo widzę że nawet tańszy
DeLonghi 22.360 S
Saeco Royal Professional / Cappucino
Siemens EQ6 / EQ7
Lub każda inna propozycja. Dodam, że jestem laikiem.

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2015, 20:55:31 »
Z tego co się naczytałem w ostatnim czasie wygląda to tak:

Firmy które można brać głównie pod uwagę (mogą być oczywiście inne których nie znam):

1. Jura - jedyne co to trzeba pamiętać żeby brać "pełną" (np. wymieona F8) a nie Mikro - te miniaturowe wersje są zdaniem wielu mnie wytrzymałe,a część nie ma możliwości wyjęcia jednostki zaparzającej :( - minus oczywiście to cena... F8 to już ponad 5 koła :(
2. Nivona - generalnie ludzie raczej chwalą, spotkałem się też (nie tylko tutaj) ze stwierdzeniem "albo Jura, albo Nivona - na nic innego nie patrzeć".
3. Siemens/Bosh - generalnie zdania są nieco podzielone odnośnie jakości robionej kawy, ale na wielu forach chwali się te wynalazki za wytrzymałość.

Co do Delonghi, Saeco i tym podobnych popularnych marek... bardzo duża zależność od konkretnego modelu - ja np. widziałem i takie zdanie że ekspres zepsuł się po kilkuset kawach, jak i takie że w firmie zrobił już kilka tysięcy kaw i śmiga jak złoto. U mnie w pracy, Saeco Odea Sporty (jakieś 1200 zł kiedy go produkowano) psuł się już kilka razy ale nie były to poważne awarie (jakaś uszczelka zwykle szła) teraz śmiga i oby jak najdłużej :) we wcześniejszej pracy, w głównym oddziale było jakieś DeLonghi z tego co pamiętam (nie najtańszy tylko taki za 5-6 koła) i psuło się to regularnie - średnio co 2-3 miesiące do serwisu :( Wszystko zależy od konkretnego modelu (a tych jest w tych markach od cholery) przez co jest to nieco loteria :(

Jedyna firma której unikałbym jak ognia to KRUPS - generalnie gdzie czytam to jest to samo - ekspresy nie dość że nie wytrzymałe, w większości bez możliwości wyjmowania jednostek zaparzających, do tego mogą być problemy z gwarancją - firma KRUPS nie ma dobrych opinii, przynajmniej w Polsce.

Mam nadzieję że będzie to dla kogoś przydatne :)

Pozdrawiam.

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec 2015, 13:05:04 »
W tej chwili zawężyłem poszukiwania i myślę między Jura F8 , Nivona 845  lub Melitta Caffeo Ci.

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2015, 10:25:28 »
Doradzi ktoś jeszcze? Jura albo Melitta?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2015, 10:38:06 »
A co wolisz Merca (Jura) czy Opla (Melitta) :D

Melitta ma podobno mały pojemnik na wodę i nie ma polskiego menu.

A Jura kosztuje tyle samo co wspomniana Melitta - nad czym się zastanawiać
LMWDP #469

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec 2015, 11:40:51 »
Martwi mnie trochę brak możliwości wyjęcia i umycia bloku tylko konieczność wysyłania ekspresu do serwisu. Oraz trochę niska wylewka. Pojemnij na wodę 1.8 wiec nie taki mały. I wygląd Jury nie zachęca. Choć wybiorę chyba markę i jakość czyli Jurę F8. Jaki może być koszt takiego serwisowania co 3  lata z wymianą uszczelek?
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2015, 11:44:09 wysłana przez mareckiabc »

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2015, 21:01:59 »
I co tu kupić?

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Październik 2015, 21:10:12 »
Nivona 831 lub 845 bo widzę że nawet tańszy
tych modeli już nie ma :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Październik 2015, 23:08:01 »
Niektórzy jeszcze posiadają na stanie chociażby 845.
Czy to może miało oznaczać by kupić Jurę? :)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Październik 2015, 23:10:27 »
nie dlaczego? nowe modele które zastąpiły serię 8xx (czyli 838,848,858) są jeszcze fajniejsze :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline mareckiabc

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Kolba zelmer/szukam automatu
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Październik 2015, 23:11:35 »
Właśnie widziałem, że wyszły nowe z tym że jako świeźynki opinii brak. Co mają nowego i fajnego jeśli kolega wie?

Offline tomek Mężczyzna

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: moka, fp, eva solo
  • Młynek: compak k3 touch
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Listopad 2015, 12:08:03 »
Cześć,

Czy ktoś z Was orientuje się, czy oprócz kwestii "gadżeciarskich" są jakieś istotne różnice pomiędzy Jura F8 a Jura E60? F8/9 jest chwalona na tym forum, ale E60 jest prawie EUR300 tańszy, a wygląda na to, że większych różnic nie ma?

Pozdrawiam,
Tomek

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pomoc w wyborze automatu.
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad 2015, 23:13:54 »
Z pamięci więc mogę się mylić, seria F to już OneTouch a w E trzeba filiżankę przestawiać
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi