Autor Wątek: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"  (Przeczytany 27072 razy)

Offline chemex

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Saeco
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Październik 2015, 17:35:29 »
Mam podobny problem... Otwieram malutki lokal w Bytomiu gdzie dobra kawa to co najwyżej Lavazza. Jestem po lekturze tego forum i wątków o ekspresach, myślałem początkowo o ekspresie automatyku ale... no właśnie 20 kaw dziennie ? Ofertę chcę skierować do studentów. Dlatego chcę mieć u siebie dobrą kawę. Mam dylemat co kupić, w co pójść. Dużo dał mi do myślenia ten artykuł: niepoddawajsie.pl/jaki-ekspres-do-kawy-kupic/ po którym trafiłem na to forum. Autor tam pisze o ekspresie przelewowym i kawiarce. Czy na prawdę mi to wystarczy? Czy lepiej pójść jednak w tani ciśnieniowy?
Ahh kwota... mam na ekspres niecałe 1500zł. Będę wdzięczny za pomoc.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Październik 2015, 17:49:03 »
Wisi na Forum Carimali + młynek ( nie zapomnij o nim bo to podstawa ) w promocyjnej cenie za 2000 zł. Jeżeli zaczniesz z alternatywą,  to szybciej zrozumiesz kawę od podstaw a i klienci docenią twoje zaangażowanie się w temat.

Offline freshlygrinded

    • All Good
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Chemex, V60, Aeropress
  • Młynek: Skerton
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Październik 2015, 22:31:45 »
Mam podobny problem... Otwieram malutki lokal w Bytomiu gdzie dobra kawa to co najwyżej Lavazza. Jestem po lekturze tego forum i wątków o ekspresach, myślałem początkowo o ekspresie automatyku ale... no właśnie 20 kaw dziennie ? Ofertę chcę skierować do studentów. Dlatego chcę mieć u siebie dobrą kawę. Mam dylemat co kupić, w co pójść. Dużo dał mi do myślenia ten artykuł: niepoddawajsie.pl/jaki-ekspres-do-kawy-kupic/ po którym trafiłem na to forum. Autor tam pisze o ekspresie przelewowym i kawiarce. Czy na prawdę mi to wystarczy? Czy lepiej pójść jednak w tani ciśnieniowy?
Ahh kwota... mam na ekspres niecałe 1500zł. Będę wdzięczny za pomoc.

Myślę, że ekspres przelewowy byłby dla niebie najlepszym rozwiązaniem przy takim budżecie, kawa przelewowa ma dużo kofeiny a ta im się bardzo przyda:), do tego dobra kanapka i kawiarnia Ci się kręci jak trzeba:). Za rok będziesz miał kasę na ekspresu kolbowy:).

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Październik 2015, 10:38:05 »
Mam podobny problem... Otwieram malutki lokal w Bytomiu gdzie dobra kawa to co najwyżej Lavazza. Jestem po lekturze tego forum i wątków o ekspresach, myślałem początkowo o ekspresie automatyku ale... no właśnie 20 kaw dziennie ? Ofertę chcę skierować do studentów. Dlatego chcę mieć u siebie dobrą kawę. Mam dylemat co kupić, w co pójść. Dużo dał mi do myślenia ten artykuł: niepoddawajsie.pl/jaki-ekspres-do-kawy-kupic/ po którym trafiłem na to forum. Autor tam pisze o ekspresie przelewowym i kawiarce. Czy na prawdę mi to wystarczy? Czy lepiej pójść jednak w tani ciśnieniowy?
Ahh kwota... mam na ekspres niecałe 1500zł. Będę wdzięczny za pomoc.

Kup przelewowy Fetco czy Moccamaster i wystarczy.

PS. Pamiętaj o tym, że w przypadku Moccamastera naczynie na kawę nie ze szkła, a z metalu.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik 2015, 10:43:58 wysłana przez malkos »
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Październik 2015, 11:00:25 »
Moim zdaniem większość tych pieniędzy powinieneś wydać na jakiś młynek w wersji sklepowej, a resztę na proste, niedrogie zabawki do przelewania, typu V60 (Hario, Tiamo itp.) albo Aeropress, filtry, konewki, dzbanki, wagi. Sam możesz urządzić stację na drippery. Możesz wokół tego zrobić trochę szumu... Bardziej to intryguje ludzi niż Moccamaster nawet kolorowy.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Październik 2015, 11:24:59 »
Pytanie jaki charakter ma mieć lokal ? Wszelkie przelewy to raczej dla klientów na wyższym poziomie wtajemniczenia, dobre w kawiarni z ambicjami. Większość jednak klientów lokali gastronomicznych oczekuje kawy z ekspresu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Październik 2015, 11:29:20 »
Pewnie jeszcze z mlekiem. Nie wiem jednak czy wiecie, że początki słynnej kawiarni Kafo w Gliwicach były czysto manualno-przelewowe? Na początku pewnie też nie było tam żadnych wtajemniczonych... ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Październik 2015, 12:21:19 »
Był jeden, najważniejszy: Paweł!

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Październik 2015, 09:30:45 »
donkiszot, znasz Pawła to wiesz, że WODA była najważniejsza  :)
ale muszę się zgodzić z grain - średnia statystyczna pijacza kawy w PL (mowa o tych bez wąsów/brody/okularów zerówek oraz skarpety na głowie) to kawa z ekspresu "debezd"
przelew nie będzie wśród nich popularny (na początku)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Październik 2015, 13:23:32 »
Tym bardziej bez wody i Pawła. Niestety i ja się zgadzam.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prośba o pomoc w wyborze ekspresu automatycznego do "mikro kawiarni"
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Październik 2015, 15:04:23 »
Off-Topic:
Skoro temat dotknął wody i Pawła, to na marginesie dodam swoje trzy grosze w formie anegdotki dotyczącej innego z kawowych guru. Słyszeliście o naszym włoskim znajomym, sympatycznym Rubensie Gardellim? Na pewno tak. Wkrótce chłop pojawi się w Polsce i będzie świecił swoją osobą :).

Ela zna go od lat. Poznaliśmy się na włoskich zawodach roastingu. Potem do chwili WBC, gdy Rubens zabłysnął w zawodach Brewers Cup w Rimini, Ela konsultowała z nim różne sprawy, a w zasadzie odwrotnie, Rubens dyskutował z Elą, pytając ją o różne sprawy. Rubens przygotowywał się zarówno do Brewers i do Roasting Challenge. W tych konsultacjach pojawił się też Paweł wraz ze swoją ideologią specjalnej wody. Jak spojrzycie na występ Rubensa, to spostrzeżecie, że pojęcie specjalnej wody było jednym z hitów jego występu. Ale o Pawle ani mru mru... Eeeh, a zgadnijcie kto podpowiedział/przepowiedział mu handlowy sukces w Polsce i nawet wskazał kontrahenta? ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2015, 15:35:16 wysłana przez Antonio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi