Autor Wątek: Jura model F8 vs E6  (Przeczytany 5833 razy)

Offline Agy

  • Wiadomości: 1
Jura model F8 vs E6
« dnia: 13 Październik 2015, 21:20:00 »
Witam,

już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu ekspresu do kawy. Niestety czasu mam jak na lekarstwo i na pewno ekspresy kolbowe nie wchodzą w grę. Przeczytałam już chyba wszystkie najbardziej aktualne wpisy w temacie ekspresów automatycznych na forum i zdecydowałam się na Jurę. Byłam nawet w sklepie, żeby zobaczyć różnicę między modelami F8 i C60, i kupić jeden z nich. Ale pan w sklepie zachwalał nowy model E6 (wg sprzedawcy ma nowy młynek i system parzenia, dlatego robi o wiele lepsze espresso niż F8). I nie wiem, co wybrać. Czy ktoś z Was ma może model  E6, albo miał mozliwość porównania kawy z E6 i F8? E6 ma coś co się nazywa inteligentny system wody (I.W.S.) ale nie do konca rozumiem jak on dziala. Czy po pewnym czasie użytkowania, ekspres nie zaparzy kawy jeśli nie wymienię filtra(nawet jeśli będę wlewała przefiltrowaną wodę)? Podejrzewam, że częsta wymiana filtrów nie jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Ktoś z Was ma może model F8, i zauważył jakieś irytujące wady(oprócz wymienionych w poniższym poście:
LINK: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1011.msg48535#msg48535 ?
Czy lepiej kupić sprawdzony, starszy model, czy postawić na nowość? Boję się, że nowe modele mogą mieć jakieś niedociągnięcia (albo jakże ostatnio popularną tendencję urządzeń do psucia się zaraz po okresie gwarancji)? Czy w przypadku Jury to jest raczej nierealne?

Z góry dziękuję za komentarze.

Pozdrawiam,
A.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura model F8 vs E6
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2015, 10:18:02 »
pan w sklepie zachwalał nowy model E6 (wg sprzedawcy ma nowy młynek i system parzenia, dlatego robi o wiele lepsze espresso niż F8). I nie wiem, co wybrać.
Jak pan tak zachwalał to niech zaparzy ci kawę w każdej z tych maszyn - niech smak zdecyduje. System parzenia faktycznie się zmienił - nie leci woda ciurkiem tylko pulsacyjnie - Jura na to jakiś ciekawy skrót wymyśliła, chyba PEP. Co do młynka to dopytaj co nowego w nim jest - a najlepiej obejrzyj żarna. IWS wykrywa obecność filtra a raczej to czy on jeszcze filtruje ;) wody inteligentną nie czyni - jak dla mnie bzdet, który jak się zepsuje (mała dioda) to narobi problemów.

A co do wyboru sprawdzony (F) czy nowy (E) - wolałbym jednak sprawdzoną konstrukcję bez wad wieku młodzieńczego i bez dziwnych wynalazków.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi