Autor Wątek: Piwo - przy kawie o piwie.  (Przeczytany 132919 razy)

Tottoro

  • Gość
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #390 dnia: 03 Czerwiec 2021, 17:06:29 »
Ciekawy blog dotyczący szerokiego tematu browarnictwa mojego kolegi.
http://browarnik.blogspot.com/

Imponujący dział recenzji. To się nazywa rzetelna kwerenda źródłowa! :)
http://browarnik.blogspot.com/p/ocenione.html


Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #391 dnia: 30 Październik 2021, 21:59:16 »
Kolejne piwko Maltgarden tym razem  warzone wspólnie z Pinta. Co mogę powiedzieć, tylko tyle że nie da się opisać jakie to dobre, trzeba samemu spróbować :piwko:

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #392 dnia: 30 Październik 2021, 23:16:45 »
Dlaczego reklamujesz tu piwo, które uwarzone zostało ponad rok temu i praktycznie nie ma go już na rynku?

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #393 dnia: 31 Październik 2021, 09:39:50 »
Dlaczego reklamujesz tu piwo, które uwarzone zostało ponad rok temu i praktycznie nie ma go już na rynku?
To może opowiem jak to było. Otóż co jakiś czas idziemy z żoną do naszego ulubionego pubu w  Kołobrzegu, a że mają mega wybór piw za każdym razem jak wychodzimy prosimy szefa żeby nam coś polecił na wynos. Tym razem padło na w/w piwo. Spróbowałem w domu i tak mi zasmakowało, że nie powstrzymałem się i umieściłem na forum które szanuje wzmiankę o tym piwie. Nie wnikałem i nie dopytywałem kiedy było warzone i czy można obecnie go kupić, dla tego serdecznie przepraszam.   Mam obecnie jeszcze jedną puszkę która zostawiam na rok leżakowania, powiedziano mi nie patrzyć na datę ważności bo to piwo jak wino im dłużej leży tym lepiej smakuje. Sprawdzę za rok czy prawda czy fałsz😉

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #394 dnia: 31 Październik 2021, 11:37:08 »
Zepsuć się nie zepsuje ale taki słodziak z dodatkami dużo raczej nie zyska z leżenia, ciężko się przebić przez to wszystko co już do niego dodali ;)

Z poleceniem takich kraftów trzeba faktycznie uważać bo większość to jednorazowe wypusty, niemniej ani te  browary nie są niszowe a i pastry stout to aktualnie popularny styl, więc jak smakowało, to wiesz czego szukać następnym razem :)

A do leżakowania kup sobie np portera z komesa, kilka butelek to żadna inwestycja i zostaw na 2-3 lata, bez żadnych ceregieli, poprostu zostaw w szafce. Potem porównaj z świeżym i to jak się zmienia powinno zaskoczyć

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #395 dnia: 31 Październik 2021, 12:50:50 »
A do leżakowania kup sobie np portera z komesa,
Dziękuje za radę na pewno skorzystam, szczególnie że dopiero uczę się  dobrego piwa. Jak na razie jestem na etapie świadomości iż te markowe to nawet nie leżały obok prawdziwego piwa, w sumie podobnie jak z kawą 😉

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #396 dnia: 31 Październik 2021, 13:15:31 »
nooo to jest podobnie jak z kawami, też tak uważam :) I tu i tu giga korporacje zredukowały rynek do tego, co jest najbardziej nijakie i najłatwiejsze w utrzymaniu w produkcji a nastepnie "wytłumaczyły" ludziom, że tak ma być :(

ten cały rynek pastry stoutów, czyli mocnych słodkich i na bogato z dodatkami za to otwarł nieco kraftu dla ludzi spoza kręgu ścisłego zarachowania, sam za nimi nie przepadam ale ja jestem z tych starych zakutych łbów, co to z trudem trawią tak słodkie stouty czy niegorzkie ipy ;)

Leżakowanie takiego pastry zyska w krótkim okresie 1-2 roku, gdzie powinno wygładzić i lepiej ukryć alkohol, którego trochę tam jednak jest, chodź wcale nie musi, bo te piwa swoje już w browarach leżą. W dłuższym okresie piwo się utlenia, co w ciemnym i mocnym dalej takie przyjemne aromaty suszonych śliwek, wiśni czy skórek owocowych i to się właśnie ciężko będzie przebijać przez dodatki. Dlatego sam polecam np komesa za dobrego na poznanie tych efektów, jest powszechnie dostępny, relatywnie tani i naprawdę ładnie się starzeje w tych właśnie 2-3 latach ale to też nie jest bez końca, po 4-5 już się nic z nim ciekawego nie dzieje, nie ma większego sensu go trzymać dłużej. Za to możemy wejść w jeszcze ciekawsze piwa, ostatnio otwarłem puristę z recraftu, klasyczny ris, mocny, cieżki, gorzki i palony jak kawa z neapolu ( co tu akurat nie jest obelgą ;) ) po paru latach staje się takim gentle giant :)
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2021, 14:40:32 wysłana przez trez »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #397 dnia: 31 Październik 2021, 14:18:26 »
ulubionego pubu w  Kołobrzegu,
Adresik poproszę.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #398 dnia: 31 Październik 2021, 16:12:37 »
https://www.facebook.com/MaltgardenBeerFood

jeżeli ok., to nie warto nie wspomnieć.
Test za parę dni.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #399 dnia: 01 Listopad 2021, 18:50:56 »
Tym razem padło na w/w piwo. Spróbowałem w domu i tak mi zasmakowało, że nie powstrzymałem się i umieściłem na forum które szanuje wzmiankę o tym piwie. Nie wnikałem i nie dopytywałem kiedy było warzone i czy można obecnie go kupić, dla tego serdecznie przepraszam

To ja przepraszam. To piwo w tydzień po wypuście "już się skończyło" Nie myślałem, że gdzieś w jakimś pubie coś się uchowało. Ze stoutami tak jest, że jeśli piwo jest już dobrze ułożone, to leżakowanie już mu nie pomoże. Ciekawy efekt, może przynieść leżakowanie porterów bałtyckich. Pozdrawiam.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #400 dnia: 11 Listopad 2021, 09:04:32 »
Maltgarden.

Ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają kolendrę i nienawidzą.
U nas jest pełna demokracja; ja uwielbiam, Żona nie.

Pytanie o dwa dania, mule z kolendrą i rybkę w panierce piwnej.
Co przynosi kelner? Rybę i frytki oprószone kolendrą.
 :picardpalm:

Na szczęście do odseparowania ale...  :ogien:

Deska piw do degustacji wg uznania kelnera. Przeniczne z posmakiem banana to IMHO nieporozumienie. 4x125 ml 40 zł
 :NO:

Generalnie szału nie ma.

Rybka, mule, miseczka owoców morza na przekąskę, herbata, i rzeczona deska piw-147 zł



I raczej tam powtórnie nie zawitam.

CDN.

 :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 11 Listopad 2021, 09:07:38 wysłana przez Fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #401 dnia: 11 Listopad 2021, 10:49:08 »
Rybka, mule, miseczka owoców morza na przekąskę, herbata, i rzeczona deska piw-147 zł
Ceny to nie są tanie, ale wiem na pewno że jakości produktów na najwyższym poziomie. Twoja opinia tylko potwierdza fakt, iż co do gustów to każdy ma swoje. Mi i mojej żonie bardzo pasuje  to miejsce, więc kierowałem się swoimi wrażeniami jak polecałem tobie za co przepraszam 🥴

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #402 dnia: 11 Listopad 2021, 13:13:13 »
Fux wedle definicji hefeweizen (pszeniczne) ma aromaty banana
" Other more typical but less assertive flavour notes produced by Weißbier yeast include "banana" (amyl acetate), "bubble gum", and sometimes "vanilla" (vanillin)."

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #403 dnia: 11 Listopad 2021, 14:27:19 »
Fux wedle definicji hefeweizen (pszeniczne) ma aromaty banana
Tak jak piszesz, na dole opis pszenicznego Maltgarden oraz pinty w obu podają smak banana. Najważniejsze, że smak ten jest uzyskiwany bez zbędnych aromatów. Dowiadujemy się, że dobre piwo ma dużo walorów smakowych, tak jak kawą😉

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Piwo - przy kawie o piwie.
« Odpowiedź #404 dnia: 11 Listopad 2021, 14:32:04 »
Opis

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi