Autor Wątek: Kącik audiofila  (Przeczytany 100697 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #240 dnia: 17 Wrzesień 2020, 11:25:54 »
A ja czekam na budżet na obudowy i będzie poskładany mały projekt DIY. A nawet cztery, bo kolumny, DAC, wzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy :D Nie wiem tylko co zrobię z obudowami na to wszystko, no ale czasu trochę mam jeszcze.

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #241 dnia: 28 Wrzesień 2020, 16:14:34 »
Jaki swojski watek..:)
Coz, do dobrego audio jest mi na chwile obecna nieco blizej niz do dobrej kawy. ale tu sie chociaz rozwijam...;)
Glowny system
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2020, 16:22:49 wysłana przez Dukezpol »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #242 dnia: 28 Wrzesień 2020, 17:49:03 »
Jak te lampowe  Mcintosche Twoje to gratulacje :)
Ciepło w domu masz, mimo chłodnej koncówki września  ;)

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #243 dnia: 28 Wrzesień 2020, 18:27:21 »
Tak, 8 lamp mocy na kanal ale nie grzeja sie bardzo, moze dlatego ze maja spory zapas mocy...:)
To tylko kt88 pracujace w PP, nie potezne triody SE:)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #244 dnia: 28 Wrzesień 2020, 18:29:02 »
Zazdroszczę , chociaż moim kiedyś mam nadzieję spełnionym marzeniem będzie końcówka mocy i preamp marki AR ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2020, 18:34:29 wysłana przez PiotrekBM »

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #245 dnia: 28 Wrzesień 2020, 20:03:22 »
ARC b. fajne granie ale nie wszystkie modele.
Mialem kiedys na testach koncowke Stereo Ref150, niestety nie dala rady tym kolumnom a juz mocniejsze monobloki  Ref250 Na Kt120 jak dla mnie troche za duzo cech tranzystora mialy:)

3DSK

  • Gość
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #246 dnia: 28 Wrzesień 2020, 20:11:42 »
Dukezpol, piękny zestaw, gratuluje. Ja gram obecnie na Atc i Leema Tucana, ale chyba będę szedł bardziej w kino na bazie Atc, wzmak z pre in i amplituner.

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #247 dnia: 28 Wrzesień 2020, 20:27:00 »
Bardzo fajnie polaczenie - neutrealne kolumny z firmy o estradowym rodowodzie i gesta elekronika.
Przemyslal bym jednak odejscie od wzmaka stereo - zyskasz kino ale duzo atracisz na... muzyce:)

3DSK

  • Gość
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #248 dnia: 28 Wrzesień 2020, 20:41:35 »
Ze wzmacniacza nie zrezygnuje :), będzie służył jako końcówka mocy na frontach. I wilk syty i nutria cała :)

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #249 dnia: 28 Wrzesień 2020, 20:58:49 »
Aaa ok, przepraszam, nie doczytalem...:)
Mam niezle kino bo miedzy te kolumny z sufitu zjezdza ekran prawie 3m szerokosci na ktory z drugiej strony salonu rzuca obraz jakis wielki projektor Sony ale dzwiekowo musi zadowolic mnie stereo bo po prostu nie mam miejsca na wiecej klockow:)
Tak to kurde jest, jak ma sie 50 pare lamp w torze audio a odtwarzacz CD sklada sie sie z 4 elementow o lacznej wadze z 50kg.... :)
:Bicz:  :sciana:

3DSK

  • Gość
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #250 dnia: 28 Wrzesień 2020, 21:13:48 »
Audio to megagadzeciarstwo :) Ja ma takie skoki, że najpierw nadstawiam klocków, a później redukuję sprzęt :) I cały czas mnie nosi od tego, że pomiary tyko grają i zero audio voodoo po jakieś dziwne kombinacje sprzętowe. Chociaż ostatnio coraz częściej szkiełko i oko :) Mam dość nieszczęsny salon, niby duży, a z miejscem na poprawne ustawienie kolumn słabo. Trochę mi szkoda iść grubiej z budżetem jak wiem, że z g.. bata nie ukręcę. Też myślałem nad projektorem,ale te nieszczęsny warunki, stanęło na 65 oled, do tv mam blisko wiec efekt kina jest :)
Twoje kolumny nie wyglądają na takie, które by miały problem z basem,ale może spróbuj jeszcze do kina podpiąć  jakiś subwoofer i zobacz jak zagra. Audiofilsko nie będzie, liniowo nie będzie, ale w kinie liczy się jeb... cie.  :ogien:

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #251 dnia: 28 Wrzesień 2020, 21:24:37 »
Masz racje, dobra akustyka w tej zabawie to pewnie z 90% sukcesu...
Mam znajomych z porfesjonalnie zaadoptawanymi salkami tylko pod audio, ile bym kasy nie wpompowal w te swoje klocki nigdy nie osiagne tego co oni, regulujac pochlanianie dlugoscia rozwiniecia rolet okiennych, czy dyfrakcje - ustaiwniem kwiatkow...:)

Szkoda tylko ze nie chcialem sluchac i zrozumialem to kilkaset kPLN za pozno...:)

Bas jest z tych kolumn tektoniczny ale moze rzeczywiscie przydalo by sie Czasem do kina jakies nieaudiofilskie mrukniecie...:) tylko gdzie ja mialbym ten woofer podlaczyc? Ogladam Netflixa/HBO z jakiegos Dongla albo TV z UPC...

3DSK

  • Gość
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #252 dnia: 28 Wrzesień 2020, 21:36:17 »
Teraz moda na wszelkiego rodzaju systemy dsp. Lyngdorf robi to od dawna, ale trochę zaczyna oddawać pola dirac, i wszystko to w  purystycznej świątyni stereo :) Nie miałem okazji słuchać tak ustawionych systemów, ale jestem sceptyczny, chyba nic nie zastąpi poprawnie ustawionych kolumn, akustyki pomieszczenia. Ciekawe jest to, że np ATC w instrukcjach obsługi kolum pisze żeby nie stosować dsp do ich kolumn . Argumentuje to tym, że dsp wymyślono do badziewia żeby oszukać braki materiałowe i projektowe :)

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #253 dnia: 02 Październik 2020, 20:19:38 »
Tak, 8 lamp mocy na kanal ale nie grzeja sie bardzo, moze dlatego ze maja spory zapas mocy...

Szacunek. Tutaj tylko Audio Note i stare duńskie Eltaxy. Rozwijanie sprzętu kiedyś wstrzymał mi rozwój dzieci i jakoś tak zostało. Od lat nie mogę się zebrać na dostawienie głośników AN. Zwłaszcza, że większość muzyki słuchana juz dzisiaj albo w biegu z cyfrową kompresją, albo w samochodzie...

To tylko kt88 pracujace w PP, nie potezne triody SE:)

Mam taka ciekawostkę na KT88: słowacką konstrukcję JJ828. Osiem razy KT88 sterowane przez jakąś ich własna specjalną lampę. Strasznie to wymiatało, jak używałem, nominalnie chyba gdzieś pod 60-70W. I w ciemności pięknie wygląda, bo lampy zupełnie na wierzchu + drewno. Ale od lat stoi w skrzynce i czeka na lepsze czasy.

Mam niezle kino bo miedzy te kolumny z sufitu zjezdza ekran prawie 3m szerokosci na ktory z drugiej strony salonu rzuca obraz jakis wielki projektor Sony

To rzeczywiście, tylko kawy brakowało :) Wiem, bo jadę z 4K (faux) z Epsona 9400. Jak widać, kolejność zaspokajania potrzeb zbliżona - lepiej niż u Masłowa.

ale dzwiekowo musi zadowolic mnie stereo bo po prostu nie mam miejsca na wiecej klockow:)

O dziwo, przeszedłem całą drogę do wielokanałowego kina, jeszcze za czasu laserdysków, i ostatecznie uznałem, że w domu mnie to drażni. Trzymam się dzisiaj dwóch kanałów i jest świetnie. Dużo ważniejsze, żeby przy projektorze mieć bat cave i czarną czerń.

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Kącik audiofila
« Odpowiedź #254 dnia: 16 Styczeń 2021, 00:07:23 »
Jaki swojski watek..
Coz, do dobrego audio jest mi na chwile obecna nieco blizej niz do dobrej kawy. ale tu sie chociaz rozwijam...
Glowny system

 A1F7DE61-7359-421D-803D-512CF53A50B8.jpeg (295.1 kB, 1280x958 - wyświetlony 191 razy.)

 4A82B1B3-008D-4D70-BDDC-399D289A0F3C.jpeg (216.06 kB, 1280x958 - wyświetlony 203 razy.)

Dawno mnie tu nie było i..
Fiu fiu Serblin. Dobrze napędzone Ktêmy i jesteś na pewno spełnionym audiomaniakiem :)

Ja przewaliłam z tuzin wzmacniaczy (z pomocą rodzinki oczywiście :) ) były denony, nady, marantze, jakaś polska manufaktura, rotele, iAmp Borysa i żaden nie przypadł mi do gustu na dłużej  ::) Nawet ostatni Denon UK edycja! Vitage też - nie przepadam za japońszczyzną z lat 80 ;)

Aż trafił się mały diy rodem z audiostereo :) Deseczka 'dylek' dała to czego brakowało innym, tyle barwy i zmaterializowane wokale. Cohen i Celina Dion u mnie w pokoju :)
Do pełni szczęścia przydałyby się fajne kolumny. Otwarte, chętne do grania i z dobrym dołem. Zapatrywałam się na nasze Equilibrium Audio ale cenki poszybowały mocno w górę, ehh  [emoji14]
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2021, 00:13:13 wysłana przez Karolinka »
powoli się nawracam!! :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi