Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 516154 razy)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #150 dnia: 31 Styczeń 2014, 14:32:51 »
A czemu 16g? Skoro chcesz dripa, to czemu nie 12g/200ml?

A mielisz jak do dripa czy drobniej?

Odsianie pyłu mogłoby zapobiec nadmiernej ekstrakcji tegoż. Czyli w efekcie mniej goryczy. Natomiast w drugą stronę może się okazać, że kawa będzie zbyt lurowata, nijaka. Oczywiście wtedy można zwiększyć dozę, albo czas, albo temperaturę, albo wrócić do pyłu. ;)

Offline Metiu

  • Wiadomości: 518
    • M Coffee Accessories
  • Ekspres: Isomac Tea II, La Pavoni Prof.
  • Młynek: Mazzer Mini A Digital, Wilfa, Feldgrind, Comandate Mk3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #151 dnia: 31 Styczeń 2014, 15:02:40 »
Ja stosuję - ok 30 gram wody.
Podobnie jak podczas drippowania,  uwalnia to dwutlenek węgla ze świeżych ziarenek.  :)
Czy potrzebujesz tampera ? - > clik !

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #152 dnia: 31 Styczeń 2014, 15:07:01 »
Te 30ml wody to jako preinfuzja, czy całość?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #153 dnia: 31 Styczeń 2014, 16:46:21 »
A czemu 16g? Skoro chcesz dripa, to czemu nie 12g/200ml?

A mielisz jak do dripa czy drobniej?
A bo ja zazwyczaj daję 7-8g kawy na 100g wody, jak mam mniej to mi za cienka kawa wychodzi ;)

Mielę drobniej niż do dripa.

Te 30ml wody to jako preinfuzja, czy całość?
Chyba preinfuzja - bo coś mało kawy by wscisneło się z takiej ilości wody. Ja się w preinfuzję nie bawię - ale spróbuję.

Właśnie jestem po teście 2 filtrów - to całkiem nie dla mnie. Strasznie płaska kawa wyszła, za dużo smaku filtr zatrzymał.

Plan na jutro to metoda klasyczna z preinfuzją. A potem ewentualnie będę mielić drobniej/grubiej albo z temperaturą do 80C zejdę.
Zobaczymy jaki humor  będzie, bo w międzyczasie mam tiramisu i bezę ala Pavlova do zrobienia. I jakiś sos do pasta fresca :) Czasu nie będzie za dużo na eksperymenty, choć ostatnio tiramisu zamiast 100% espresso dostało 200ml AP i 50ml doppio.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #154 dnia: 31 Styczeń 2014, 17:11:29 »
Jednakowoż zmieliłbym jak do dripa, albo nawet grubiej. Czasy te same, albo i dłuższe przecież, a kontakt z wodą pełniejszy.

Do dripa też dajesz więcej kawy? Do tego do którego smaku dążysz?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #155 dnia: 31 Styczeń 2014, 18:12:07 »
Tak - każdą alternatywę 7-8/g100 traktuję. Mniejsze dawki jakoś cienkie/lurowate jak dla mnie były.

LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #156 dnia: 31 Styczeń 2014, 19:05:32 »
A to ok.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #157 dnia: 05 Luty 2014, 12:25:34 »
Walki z AP ciąg dalszy - nauka nie idzie w las. Kilka swoich błędów znalazłem i po ich wyeliminowaniu, w szklance mam dużo klarowniejszy napój - nie jest to taka klarowność jak z dripa ale jest dobrze. Dzięki wszystkim za rady i sugestie.

A zmieniłem zasadniczo niewiele:
- porzuciłem metodę odwróconą na rzecz klasycznej - główny powód to utrudniona kontrola nad poprawnością dwóch kolejnych punktów.
- po przepłukaniu filtra pilnuję, żeby równo przylegał wszędzie do zakrętki/sitka
- sitko najpierw dokręcam lekko, tak żeby filtra nie ruszyć, a potem dokęcam
- jeśli oba powyższe punkt wykonam prawidłowo to boczne otworki są ładnie uszczelnione i w teorii dużo ciężej się tam kawie przedostać
- i na koniec najważniejsze - przeciskanie trwa u mnie teraz 30 sekund lub nawet więcej - niby zmiana niewielka wcześniej wyrabiałem się w 20 sekund, ale spokojniejsze przeciskanie daje dużo mniej pyłu w filiżance.

Do przetestowania zostało mi jeszcze "odpylenie" kawy - bo wydaje mi się że pył w szklance jest zasługą pyłu z mielenia w Tiamo. Nie za bardzo tylko mam pomysł jak to przesiać - kuchenne sita są za grube. Pomysł na szybko to dolna część AP z filtrem w którym w miejscu każdej dziurki z zakrętki zrobię dziurkę w filtrze za pomocą cienkiej igły do zastrzyków/szpilki.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #158 dnia: 12 Luty 2014, 09:23:34 »
W czasie przeciskania jakaś część naparu nie jest filtrowana, tylko uchodzi przez boczne dziurki w plastikowym sitku.
Przyjrzałem się dzisiaj konstrukcji i chyba nie ma takiej możliwości - czoło "tulei" przylega do obwodu płaskiej części sitka i tylko tamtędy kawa może się wydostać. Nie wiem po co są boczne otwory w sitku ale nie biorą one udziału w procesie parzenia.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #159 dnia: 12 Luty 2014, 11:48:53 »
Moim zdaniem boczne otwory w sitku aeropressa pełnią rolę wentyla bezpieczeństwa. Papierowy filtr ich nie zasłania, dlatego napar może płynąć przez nie do filiżanki. Dobrze to widać przy używanym filtrze, zwłaszcza kilkakrotnie, który się zakleił/zapchał, czyli już słabo filtruje. Wtedy można zobaczyć jak spod aeropressa „sika bokami”, zamiast zasuwać przez papierowy filtr.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #160 dnia: 12 Luty 2014, 12:47:22 »
To chyba kwestia pozostałości drobinek kawy na filtrze po poprzednich parzeniach - wtedy te dwie części już do siebie nie pasują tak idealnie. :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #161 dnia: 12 Luty 2014, 13:19:22 »
Myślałem o tych otworkach.

http://images62.fotosik.pl/648/de2499e42848329a.jpg
Aeropress


Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #162 dnia: 12 Luty 2014, 13:20:29 »
Wiem, ja też o nich piszę ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #163 dnia: 12 Luty 2014, 13:23:28 »
Widać zwiodły mnie te pasujące części ;).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #164 dnia: 12 Luty 2014, 15:00:37 »
Filtr pełni tam rolę uszczelki. Jeśli dobrze dokręcimy, to przy normalnym nacisku tamtędy nie leci. Jednak przy lekkim skręceniu i dużej sile nacisku (drobny przemiał) może się przed papierem napar przeciskać i wtedy leci tymi dziurami.

Można dociąć większy filtr, taki który obejmie cały aeropress, wtedy nie ma mowy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi