Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 516293 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #135 dnia: 27 Styczeń 2014, 11:36:09 »
Preinfuzja jest chyba "wbudowana" w metodę odwróconą? :)

btw. AP jest niesamowity, nie przykładam się za bardzo do całego procesu, a nie zdarzyła mi się jeszcze żadna wpadka.
Celowo wybieram tylko przemiał i ilość wody, reszta z dużą dozą losowości :mrgreen:

No i w biurze się na mnie dziwnie patrzą O0

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #136 dnia: 27 Styczeń 2014, 16:42:36 »
...i za plecami gadają, że strzykawką kawę robisz ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #137 dnia: 27 Styczeń 2014, 16:48:12 »
Pytanie do Aeropresowych wyjadaczy. Czy wam też te wszystkie słodkie, owocowe kawy wychodzą bardziej w tonacjach ciemnoczekoladowych, i z minimalnymi lub żadnymi owocami.

Generalnie drip czy nawet phin daje mi bardziej "kwitne" kawy niż Aeropress. Nie wiem czy tak ma być, czy to ja coś źle robię.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #138 dnia: 27 Styczeń 2014, 16:56:59 »
Stosujecie preinfuzję? Wpływa jakoś na smak naparu?
Stosuję, szczególne przy ustawieniu sitkiem w dół. Bez preinfuzji często lura totalna wychodziła, za krótkie czasy, za szybko ciekło i kawa nie zdążyła się otworzyć.

Zdarza mi się pomijać wstępne zalanie tylko wtedy gdy i tak parzenie będzie trwało wystarczająco długo.


Pytanie do Aeropresowych wyjadaczy. Czy wam też te wszystkie słodkie, owocowe kawy wychodzą bardziej w tonacjach ciemnoczekoladowych, i z minimalnymi lub żadnymi owocami.[...]
Coś w tym jest. Aeropress lubi właśnie w tę stronę pchać kawę. Raczej grubo, lekko i szybko aby orzeźwiający drip wyszedł, ale coś tam czasem się uda.
Aczkolwiek, żaden ze mnie wyjadać :) A i dawno nie robiłem.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #139 dnia: 27 Styczeń 2014, 19:20:08 »
Zadałem pytanie o preinfuzję, konkretnie o jej wpływ na smak naparu, bo ostatnio spotkałem się z jej niekorzystnym działaniem na efekt w filiżance.
Kawa była średnio palona, bardziej w stronę „ciemności”. Przygotowanie, najczęściej przeze mnie stosowane. Czyli metoda odwrócona, temperatura wody 85°C,  preinfuzja 30 sekund i po 90 sekundach przeciskanie. Napar wychodził w miarę dobry, ale bardziej goryczkowaty niż się spodziewałem po doświadczeniach z ekspresem. Dlatego przy kolejnym parzeniu zrezygnowałem z preinfuzji, pozostałe parametry były takie same. No i efekt był znacznie lepszy. Duża część goryczki zniknęła, było więcej czekolady, napar delikatniejszy i słodszy. W sumie zrobiłem trzy próby i kawa się skończyła. W tym przypadku preinfuzja nie była wskazana. ale zwykle jednak jest potrzebna.

Czy wam też te wszystkie słodkie, owocowe kawy wychodzą bardziej w tonacjach ciemnoczekoladowych, i z minimalnymi lub żadnymi owocami. Generalnie drip czy nawet phin daje mi bardziej "kwitne" kawy niż Aeropress.

Jeżeli szukasz w naparze z aeropressa owocowych akcentów, to tak jak pisał @Donkiszot, trzeba grubo mielić i krótko parzyć metodą klasyczną. Czegoś na wzór dripów z aeropressa raczej nie uzyskasz. Te napary są  z natury cięższe, z większym body, bardziej idące w stronę czekoladowych akcentów, niż dripy.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #140 dnia: 27 Styczeń 2014, 19:29:11 »
W tym przypadku preinfuzja nie była wskazana.
Nieustanna walka z goryczą ;)

Czasem się zastanawiam czy jest sens walczyć, czy może lepiej nie kupować takich kaw. Ciągle jednak szkoda mi tego co stracę nie kupując, a potem się męczę i walczę. Co robić, co robić? ???

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #141 dnia: 27 Styczeń 2014, 21:57:40 »
Nieustanna walka z goryczą.
Czasem się zastanawiam czy jest sens walczyć, czy może lepiej nie kupować takich kaw.

Do końca nigdy nie wiadomo na co się trafi. Kupuję kawy do przelewania i do ekspresu. Do aeropressa zwykle trafiają te „ekspresowe”, średnio palone, ale nie wszystkie się w nim do końca sprawdzają. No i nie zawsze z tej samej palarni, dostanę identycznie smakujące ziarenka. Niby wszystko jest tak samo, ale są różnice, czasem bardzo istotne. Poza tym lubię poznawać nowe rzeczy, dlatego chętnie kupuję single czy mieszanki, których jeszcze nie znam.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #142 dnia: 27 Styczeń 2014, 22:45:14 »
Poza tym lubię poznawać nowe rzeczy, dlatego chętnie kupuję single czy mieszanki, których jeszcze nie znam.
O to, to. :szampan:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #143 dnia: 30 Styczeń 2014, 18:21:04 »
No dobrze - czas się wypłakać  :'( pożalić i rady szukać

Uwielbiam Aeropresa jako metodę przygotowania kawy. Kawa jest OK, ale tylko OK. Jakoś nie zachwyca. Zachwyca mnie za to smakowo drip, choć jako metoda mi się nie podoba ;)

I tutaj pytanie - na smak i klarowność kawy z AP mają wpływ filtry. Ta sama ilość kawy z AP i dripa to dwa inne napoje - już nawet takie samo mielenie i temperatury stosuję. Czy ktoś stosował zamienniki filtrów do AP - Antonio ty chyba Chemexowe wycinasz. Czy ktoś bezpośrednio porównał stalowe Able fine i standard???
I kolejne pytanie do praktyków - AP robię tylko metodą odwróconą. Czy jest różnica smakowa przy normalnej i odwróconej (tyle samo kawy, wody, ta sama temperatura i czas)???
Ja na dziś po wypitym wiadrze kawy z AP i dripa mam dość - jutro będę wycinał Jana Niezbędnego pod AP - zobaczymy czy coś to zmieni.

Generalnie moim AP napojom bliżej do FP niż do klarowności dripa.
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #144 dnia: 30 Styczeń 2014, 18:28:01 »
Jan niezbędny ma słabe filtry. Z chemexowymi czy innymi to rozumiem eksperymentować, ale z tańszymi?

Metalowe w tym przypadku bym odpuścił, powinno być jeszcze dalej od dripa niż bliżej.

Moim zdaniem główna różnica w tych metodach to pełne zanurzenie kawy. Spróbuj (oczywiście poza poprzednimi zaleceniami) metody tradycyjnej, preinfuzja i delikatne nalanie reszty wody, aby jak najmniej wzburzyć kawę. Potem delikatne przeciskanie, ot ciężką ręką. Całość poniżej 2 min.

Spróbuj też na 3 filtrach.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #145 dnia: 30 Styczeń 2014, 18:46:28 »
Akurat Jana mam jakieś resztki więc robię co mogę :)

Spróbuję jutro twojej metody - zobaczymy co z tego wyjdzie
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #146 dnia: 30 Styczeń 2014, 19:49:56 »
AP ma taki urok - daje swoistą siermiężność kawie, mocno uwypukla albo kwasowosć albo gorycz. Brakuje niuansów. Ten typ tak ma po prostu ;) Jest to przede wszystkim sprawa filtrów.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #147 dnia: 30 Styczeń 2014, 21:23:13 »
Generalnie moim AP napojom bliżej do FP niż do klarowności dripa.

Napar z aeropressa zbyt klarowny to raczej nie będzie, na przeszkodzie stoi budowa tego urządzenia. W czasie przeciskania jakaś część naparu nie jest filtrowana, tylko uchodzi przez boczne dziurki w plastikowym sitku.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #148 dnia: 30 Styczeń 2014, 21:54:05 »
Jeśli się dobrze dokręci na mokrym filtrze, a nie przeciska się specjalnie mocno, to uszczelnienie tych dziurek filtrem jest wystarczające. A jak nie, to można większy filtr dociąć i dziurki całkowicie zastawić.

Tu raczej chodzi o przepychanie drobin przez filtr zbyt mocnym przeciskaniem. Dlatego mówię o 3 filtrach i delikatności nacisku.
Do tego dochodzi parzenie w pełnej wodzie, a nie przelewającej się przez kawę. Przez co kontakt konkretnej kropli jest raz dłuższy, a dwa jest ona krócej czystą wodą. To drugie zaś ma znaczenie z punktu widzenia chemicznego i rozpuszczalności.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #149 dnia: 31 Styczeń 2014, 10:41:52 »
Ja natomiast testuję dziś metodę klasyczną i odwróconą. Ten sam filtr, ta sama ilość (210g) i temperatura wody (90C), tyle samo kawy (16g), to samo mielenie. W obu przypadkach wsypuje kawę i wlewam całą wodę po czym zamykam AP - w klasycznej odciągam tłok aby nie kapało - nic nie mieszam. Minuta zaparzania, 30 sek przeciskania. Jedno co zmieniłem w moich poprzednich tłoczenich to sam czas przeciskania - wcześniej było to 20 sekund maks, teraz jest delikatniej i dłużej.

Wnioski: przejrzystości nadal brak, za to smak robi się coraz bardziej interesujący. Klasyczna metoda jest jak dla mnie słodsza i bogatsza a smaki i aromaty, bliżej jej do dripa. Odwrócona jest cięższa i bardziej w stronę FP czy może espresso. Czy wpływ na to ma fakt że w odwróconej kawa się będzie mieszać podczas przekręcania AP do wycisku?

Następny test na dziś to użycie 3 filtrów - zobaczymy czy kawa będzie klarowniejsza.

A czy jest sens pył odsiewać? W sumie i tak się drobno mieli więc trzeba by specjalnego sita.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi