Autor Wątek: Ninja Coffee Bar Auto-IQ Brewer With Glass Carafe CF060UK  (Przeczytany 1768 razy)

Offline jacki666

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Technivorm Moccamaster
  • Młynek: Eureka Mignon
Ninja Coffee Bar Auto-IQ Brewer With Glass Carafe CF060UK
« dnia: 07 Lipiec 2018, 13:23:14 »
Cześć, miał może ktoś z Was do czynienia z tym Chinolem?
Wydaje się mieć sporo opcji, sam dozuje wodę, można dźwignia zatrzymać przelew, opcja filtra stałego lub papierowych (stożek), wyłączenie podgrzewacza, można parzyć bezpośrednio do kubka. Prysznic wielootworowy. Moc ok 1700w. Przy wybraniu single cap cały proces jest na tyle wolny, że wg mnie powinno być ok przy mniejszych ilościach naparu, a na tym mi zależy.

Przymierzam się do zakupu ekspresu przelewowego. Z początku rozważalem moccamaster oraz miletta aroma elegance deluxe, polecane tutaj, ale chyba żaden z nich nie daje takiego pola manewru jak Ninja, a cena jest wyższa. Pytanie jakie z tego będą napary.

Cel jaki chce osiągnąć to 250ml szybkiej, dobrej kawy z rana, przy jak najmniejszym wysilku, okazjonalnie większe ilości.

Mój młynek to eureka mignon. Kolba nie wchodzi w grę, nie chcę też się bawić w alternatywy, gdy się śpieszę.

Proszę o porady i sugestie.

Dzięki!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ninja Coffee Bar Auto-IQ Brewer With Glass Carafe CF060UK
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2018, 13:31:42 »
Ja dzisiaj w swojej Melicie zrobiłem dripa z jakoś 230 g wody wlanej do zbiornika, 12 g kawy i suchy filtr. I wyszło smacznie. Co prawda cudów nie było, bo grubość mielenia ustawiona na pałę, no ale...

Offline jacki666

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Technivorm Moccamaster
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Ninja Coffee Bar Auto-IQ Brewer With Glass Carafe CF060UK
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2018, 23:44:50 »
Dzięki, padło na moccamastera, narazie z nim walczę, a raczej z młynkiem, pierwsze 4 dripy już za mną, ale niezbyt dobre. Trochę kwaśne, cierpkie i rzadkie, a smak zbyt długo pozostaje na języku.

 Mam wersję z regulacją przepływu więc może w krótce uda się coś wykombinować. Proporcja 6/100. Koło 2 minut z preinfuzja to odpowiedni czas na 300ml wody?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ninja Coffee Bar Auto-IQ Brewer With Glass Carafe CF060UK
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipiec 2018, 00:50:37 »
Ja bym celował raczej w czas zaparzania między trzy a cztery minuty.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi