Autor Wątek: waga z Aliexpress  (Przeczytany 61987 razy)

Offline Ness

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Comandante MK3 nitro
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Grudzień 2019, 18:41:55 »
Ciekawe czemu tak żrą... Moja srebrna "jubilerska" (wygląd jak brewista) nie miała wymienianych baterii od nowości, czyli jakoś 3 lata  :D

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #61 dnia: 03 Styczeń 2020, 23:31:43 »
Moja ewidentnie żre baterie nawet gdy jest wyłączona. Pogodziłem się z tym, że cały ceremoniał przygotowania kawy jest dłuższy o włożenie i wyjęcie bateri.  :D
Wkładaj tylko kawałek papieru między baterię a styk, będzie łatwiej szybko wyjąć.

skansen

  • Gość
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Luty 2020, 22:42:51 »
Po długim czasie oczekiwania na przesyłkę (ponad miesiąc) dotarła do mnie waga...
Na plus zaliczam szybkość działania, wbudowany timer, gumową podstawkę:
waga z ali (3).jpg

Waga idealnie mieści się na tacce odciekowej:
waga z ali (2).jpg

Rancik na obudowie wystaje minimalnie bardziej niż szalka z gumową nakładką, dzięki temu waga nawet po dosunięciu do ścianki ekspresu pracuje prawidłowo:
waga z ali (1).jpg

Widzę też pewne niedoskonałości. Osłona wyświetlacza nie jest wykonana z twardego plastiku, będzie ciężko utrzymać ją w czystości. Gumowa nakładka nie ma solidnego mocowania do wagi. Timer nie ma opcji automatycznego startu. Najbardziej szkoda tej ostatniej funkcji, bo jest to tylko kwestia programu... Za cenę którą zapłaciłem (45,95 PLN) można te niedoskonałości zaakceptować.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Luty 2020, 08:56:57 »
Mam "taka samą",  jednak  u mnie nie do końca miesci sie do szota w ocieku.

Generalnie jestem bardzo zadowolony i widzialem że można ją kupić taniej, trzeba zwrócić uwagę na wage jaką jest w stanie "obsłużyć".
 Robie na niej przelewy, więc mam wersje do 3 kg.

Teraz czekam na taka za 20 zł, przypomina bardzo inny markowy produkt  :taniec:

waga_ali.jpg
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2020, 09:06:12 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

avidrock

  • Gość
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Luty 2020, 09:27:14 »

Czy u ciebie też jest niedokładność w mg.? Mnie w tej wadzę to strasznie denerwuję, raz pokazuję 18,0 za moment pokazuję  18,3-18,4 i muszę co chwile podnosić pojemnik z kawą i z powrotem kłaść dokładnie pośrodku. Każdy odcinek na płaszczyźnie  w tej wadzę pokazuję inną  wartość w mg. Omijając  ten minus   wagą spełnia swoją rolę, szczególnie w odniesieniu do jej ceny.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Luty 2020, 10:09:23 »
Jest mała niedokładność ( może nie aż tak duża, gdzieś 0,1 ÷ 0,2 g) jak wrzucam ziarenka przed ważeniem to czasem świruje, ale przywykłem i zostawiam to jako retencje młynka ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2020, 11:15:53 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

skansen

  • Gość
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Kwiecień 2020, 15:13:38 »
Po dwóch miesiącach jestem bardzo zadowolony z wagi. Jak na razie pracuje na pierwszym komplecie baterii. Potrzebuje kolejnej wagi. Fajnie by było, żeby miała funkcję automatycznego startu jak w Acaia Lunar czy Brewista Smart Scale. Czy możecie polecić jakieś wagi z tą funkcją? 

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Kwiecień 2020, 16:18:35 »
Sam nie kupiłem jeszcze takowej, więc mogę wskazać opcję ale bez oceny.
https://pl.aliexpress.com/item/4000570428708.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.36652e0eJqTVei

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Kwiecień 2020, 16:36:15 »
Po dwóch miesiącach jestem bardzo zadowolony z wagi. Jak na razie pracuje na pierwszym komplecie baterii.

Moja wytrzymała 7 miesięcy na pierwszym komplecie, używana codziennie, a właściwie kilka razy dziennie. W cenie z aliexpress to świetne rozwiązanie  :ok:

Offline palko Mężczyzna

  • Wiadomości: 28
  • Ekspres: V60, Gabi, Bialetti Venus, Aeropress + Prismo, FrenchPress, Kazak Rota
  • Młynek: Comandante C40 mk3
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Kwiecień 2020, 18:00:25 »
Po dwóch miesiącach jestem bardzo zadowolony z wagi. Jak na razie pracuje na pierwszym komplecie baterii.

Moja wytrzymała 7 miesięcy na pierwszym komplecie, używana codziennie, a właściwie kilka razy dziennie. W cenie z aliexpress to świetne rozwiązanie  :ok:
Moja na eneloopach już ponad rok bez ładowania, używana codziennie. Niedawno kupiłem drugą taką sama na zapas  :)

avidrock

  • Gość
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Kwiecień 2020, 12:03:48 »
Moja cztery miesięcy już ma i nadal śmiga na tych samych bateriach, a używam naprawdę sporo w ciągu dnia. Za tą cenę nie ma konkurencji

skansen

  • Gość
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Kwiecień 2020, 12:12:16 »
Na wcześniejszej stronie jest kilka postów o szybkim zużyciu baterii. Wygląda wiec na to, że to poprawili :ok:  :ok:  :ok:

Offline Masadania Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Lelit Victoria
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Maj 2020, 07:19:54 »
@Koziołek masz już może tą  wagę z podanego przez Ciebie linku? Potrafisz coś powiedzieć na jej temat?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Maj 2020, 09:25:58 »
Jeszcze nie zamówiłem. Na razie mam jubilerską i taką co wcześniej pokazywałem linka.

Offline szocik

  • Wiadomości: 5
    • http://www.beako.eu
Odp: waga z Aliexpress
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Lipiec 2020, 20:05:00 »
ale to taniej jest z Aliexpress? jak tak to ile mniej wiecej?
*Link Removed*

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi