Autor Wątek: Timemore Sculptor  (Przeczytany 48670 razy)

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #420 dnia: 29 Styczeń 2024, 16:19:14 »
Miałem to samo w okolicach właśnie 5kg, więc przerzuciłem się na V60/aeropress, i po powrocie po tygodniu alternatyw do espresso mnie wywalił z kapci… także już niedaleko, myślę że będzie warto bo ja jestem zachwycony.

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #421 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:13:05 »
5kg i praktycznie w każdym szocie kanałowanie przy krawędzi sitka (w okolicach 3kg było raczej w środku sitka).

Miałem podobnie na 064S. Nagle tamper zaczął "wysysać" ciastko z sitka. Nie wiem do tej pory czy to była kwestia samej kawy czy może właśnie młynka, ale wtedy zacząłem ubijać w ramach testu z puck screenem na kawie. Pomogło. Gdy wróciłem za jakiś czas do ubijania tradycyjnego problemu nie było i nie ma do teraz.

Offline kszychooo

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Graef CM800
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #422 dnia: 04 Luty 2024, 20:40:54 »
A jak właściciele wersji bez S? Bo coś słychać tu tylko o wersji pod espresso.

Ja ze swojego 078 jestem naprawdę bardzo zadowolony. Szybko, cicho i z jedynie minimalną ilością pyłu (na najniższych obrotach). Jedyne co mnie nieco irytuje to fakt, że przycisk start/stop nie zawsze działa, ale to w sumie drobnostka.
Cześć, ja jestem bez S czyli 078. Jak przyszedł to faktycznie korzystam tylko z niego do moccamastera czy drippa. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, mam porównanie do Settle 270 (z filtrowymi zarnami) i Timemore C2. Do jakich kaw, jaka metoda i jakie ustawienia stosujesz?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #423 dnia: 04 Luty 2024, 20:58:39 »
V60 - 15g - 5x50g wody, mielenie 14,5
Clever Dripper - 24g, mielenie 16,5 - odsiewam pył
Orea V3 -15g - 50g, 100g, 100g wody, mielenie 8-9

To tak z podstawowych ustawień bo oczywiście opcji jest bez liku 😉

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #424 dnia: 05 Luty 2024, 09:41:06 »
Ciekawe jak się ma skala 078s do 078 (pewnie nijak), bo dla mnie już 12 było za dużo i clevera robię pomiędzy 10 a 11.

BTW - najbardziej bezproblemowa kawa jaką mieliłem w życiu - passalaqua - przypomniało mi się, że w ogóle nigdy nie wymagała żadnej pracy nad dystrybucją i faktycznie, gdy "palarniane" sikają na lewo i prawo passalaqua płynie pięknie :) na trochę zostanie aż młynek skończy układanie się, przeproszę się ze smolistym wypałem ;)

Offline manos.csw Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Timemore Sculptor 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #425 dnia: 05 Luty 2024, 10:21:24 »
Ciekawe jak się ma skala 078s do 078 (pewnie nijak)

Dokładnie, 078 i 078s mają inny skok gwintu  :)

Offline MarcinWu

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto III
  • Młynek: Timemore Sculptore 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #426 dnia: 11 Luty 2024, 19:03:50 »
Tez posiadłem 078s zamieniając moją dobrą eurekę oro SD z kaprysu bardziej niż z konieczności, bo dobrą była żoną :) ale wiecie, facet wzrokowiec i timemore jakoś zgrabniejszy. I ciszej gada.

Ale do rzeczy. Jestem w trakcie sezonowania. Na chama przepuściłem w partiach około 3kg kawy i jest znacznie lepiej niż przed pierwszym kilogramem. W końcu zmiana ustawień grubości mielenia idzie w parze z logiką i szła już od około 2kg zmielonej kawy, więc pragnę uspokoić tych, którzy boją się sezonowania.

Póki co chyba wstrzymam się z dalszym sezonowaniem "na chama", bo rezultaty są dobre. Jeszcze nie wspaniałe, ale z pełną odpowiedzialnością za słowa powiem, że praktycznie każdy szot pomimo lekkiego kanałowania jest co najmniej smaczny. Kawa od Mastro Antonio czekoladowa fala wstrzeliwuje się w smacznym oknie na mieleniu 3.5 przy standardowo zamocowanym pinie.

Co do moich spostrzeżeń, to chętnie podzielę się co mnie się podoba, a co nie.

Podoba:
- wygląd i jakość wykonania
- chicha praca
- wygoda w workflow
- smak finalnego produktu
- bardzo niska, albo prawie zerowa retencja. Ile włożę, tyle wyciągnę.
- mimo wszystko pokrętło od pstrykania resztek kawy sprawia frajdę większą niż gumowa harmonijka
- wymiary
- stabilność całej konstrukcji
- uniwersalność, bo nawet i przelew da się tym ukręcić przyzwoity

Nie podoba:
- zdecydowanie hopper i brak wygody przy praktykowaniu RDT. Mógłby mieć większy kąt ku żarnom, może inny materiał, powodujący mniejsze przyklejanie się wilgotnych ziaren. Póki co zrezygnowałem z RDT i mimo wszystko nie pyli się wokół aż tak.
- brak wyraźnego wskaźnika na podziałce grubości mielenia, poza tym podziałka jest też dość ciasno zaprojektowana. Wolałbym dłuższy skok
- plastik od hoppera jest rysolubny
- wyjmowanie żaren i deep cleaning nie sprawia specjalnej trudności, ale jest upierdliwy i czasochłonny.
- słoiczek na magnes mógłby być wygodniej zaprojektowany do portafiltra. Może jakiś rant i ogólnie coś podobnego do mojej byłej eureki, która owy słoiczek miała idealny

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, uważam, że warto dać temu młynkowi szanse, póki żarna się nie wysezonują do końca. Jestem zadowolony.

Offline MarcinWu

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto III
  • Młynek: Timemore Sculptore 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #427 dnia: 15 Luty 2024, 13:59:59 »
Udało mi się po około 3,5kg zmielonej kawy przez Sculptora zrobić perfect szota na NPF bez absolutnie żadnej kropli wokół filiżanki. W smaku kawa wyborna - Etiopia od Antona.

Offline Girion

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Cream & Wood
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Ivory, DF64V Dark Grey
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #428 dnia: 15 Luty 2024, 16:20:30 »
Powiedzcie mi, orientuje się ktoś czy jest szansa, że wersja 078s będzie w jakimś polskim sklepie? Bo aktualnie widzę tylko model bez „s” u naszych rodzimych sprzedawców.

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #429 dnia: 15 Luty 2024, 18:41:08 »
Pewnie dopiero jak z Kickstartera wszyscy dostaną- bo nadal część ludzi czeka na swoje młynki. Brak informacji kiedy maja trafić do regularnej sprzedaży. Najwcześniej spodziewałbym się w okolicach wakacji.

Offline MarcinWu

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto III
  • Młynek: Timemore Sculptore 078s
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #430 dnia: 15 Luty 2024, 19:13:34 »
Powiedzcie mi, orientuje się ktoś czy jest szansa, że wersja 078s będzie w jakimś polskim sklepie? Bo aktualnie widzę tylko model bez „s” u naszych rodzimych sprzedawców.

Będzie na konesso ponoć pod koniec lutego :)

Offline MarVald

  • Wiadomości: 256
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #431 dnia: 15 Luty 2024, 22:08:11 »
@MarcinWu - gratuluję. Bez żadnych zabiegów jak wdt, blind shaker, leveling tool?

Ja generalnie cały czas walczę w temacie uczuć względem 078s. Nie pisałem nic w tym temacie przez pewien czas cały czas testując to i owo. Dla mnie ten młynek to wciąż zagadka. Przeszło przez niego 8kg i wciąż wiem, że nic nie wiem ;) Pomimo takiej ilości kawy to w przypadku tego młynka nie jestem w stanie osiągnąć stabilnego przepływu stosując jedynie leveling tool ;) Tak zupełnie w tzw. międzyczasie wrócił w necie trochę temat blind shakera, które kiedyś zakupiłem, ale jak się okazało, nie potrafiłem z niego korzystać. No cóż wpadki się zdarzają. Mogę powiedzieć, że dopiero blind shaker dał mi zdecydowaną powtarzalność (tak się na ten moment wydaje) w temacie stabilności przepływu. Nawet zakupiłem Umikota i o dziwo jest mniej stabilnie niż na blind shakerze ;)
Dalej będę próbował z innymi kawami i zobaczymy jakie będą losy naszego związku ;) Na ten moment popełniłem dwie inwestycje: wskaźnik z etsy i kabel zasilający kątowy aby mniej miejsc na blacie zajmował młynek ;)

Offline Girion

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Cream & Wood
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Ivory, DF64V Dark Grey
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #432 dnia: 16 Luty 2024, 08:32:03 »
Będzie na konesso ponoć pod koniec lutego
O, dobra informacja. :) Ja właśnie szukam czegoś głównie (choć nie tylko) do espresso pod single dose. Myślałem też o Niche Duo, ale jednak wolałbym coś z polskiego sklepu ze względu na łatwiejszą obsługę gwarancyjną w razie potrzeby.

Offline cpu

  • Wiadomości: 338
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #433 dnia: 16 Luty 2024, 09:14:54 »
Będzie na konesso ponoć pod koniec lutego
O, dobra informacja. :) Ja właśnie szukam czegoś głównie (choć nie tylko) do espresso pod single dose. Myślałem też o Niche Duo, ale jednak wolałbym coś z polskiego sklepu ze względu na łatwiejszą obsługę gwarancyjną w razie potrzeby.


@Girion zerknij sobie tutaj bo akurat jest porownanie uzytkownika ktory mial rownolegle 078s i DF64 v2 https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9296.msg294177;topicseen#new

Offline Girion

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Ascaso Dream PID Cream & Wood
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita Ivory, DF64V Dark Grey
Odp: Timemore Sculptor
« Odpowiedź #434 dnia: 16 Luty 2024, 10:05:21 »
@Girion zerknij sobie tutaj bo akurat jest porownanie uzytkownika ktory mial rownolegle 078s i DF64 v2 https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9296.msg294177;topicseen#new
Oki, dzięki, poczytam. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi