Autor Wątek: Ekspres De'longhi EC 156.B i młynek ostrzowy - czy wystarczy do kawy z mlekiem?  (Przeczytany 4388 razy)

Offline UserProfile

  • Wiadomości: 15
Dokładnie jak w tytule. Młynek ostrzowy taki z niedrogiego robota kuchennego niby z przeznaczeniem do kawy, ale jednak działający za pomocą ostrzy, więc to przeznaczenie pewnie nie ma zbyt wielkiego znaczenia [emoji38] Niewykluczone, że w przyszłości dokupię jakieś sensowne minimum młynkowe ;) aby jakoś wpłynąć na całość smakowo. Jednak ZAWSZE będzie to kawa z mlekiem.

Szukałem dość intensywnie na forum odpowiedzi i o ile doczytałem, że do kawy z mlekiem tytułowy ekspres się nada bo mleko dość mocno tuszuje niedoskonałości "obróbki" kawy, to jednak już trudno znaleźć było mi konkretną odpowiedź na to, czy w tym przypadku młynek ostrzowy spełni jakieś minima. Mniej więcej wyglądało to tak, że w jednym wątku czytałem, że kawa mielona drobno młynkiem ostrzowym będzie zapychać jakieś mechanizmy, a w innym z kolei, że właśnie kawa pod ekspres powinna być zmielona bardzo drobno.

Pozdrawiam,
Łukasz

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Niestety ale trudno Ci się będzie wstrzelić w odpowiednią miałkość tym młynkiem.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline UserProfile

  • Wiadomości: 15
O, dzięki za odpowiedź i to tak szybką :) a jakie są konsekwencje w przypadku, kiedy mielenie nie uda się właśnie w sposób, jaki opisałeś, a jednak zastosuję tak zmieloną kawę w ekspresie?

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Młynek ostrzowy taki z niedrogiego robota kuchennego (...) zastosuję tak zmieloną kawę w ekspresie
ostrzowy jakoś tam mielić zmieli, ale baaaardzo nierówno, częśc przemiału będzie gruba a inna część jak pył. Nawet w przelewach takie mielenie bardzo pogarsza jakość naparu.
Jeśli masz bardzo mało funduszy to podstawowy żarnowy młynek ręczny (np. Hario Slim) sprawdzi się znacznie lepiej.
Do ekspresu kolbowego młynek ostrzowy to już w ogóle pomyłka.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec 2018, 18:19:38 wysłana przez grex »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Konsekwencją będzie kiepska kawa.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Hej,

Mam ten ekspres i espresso na 3/4 kliku rhinowares (ok 150zł) wychodzi bardzo spoko, ale trzeba dobrze tampować (ubijać).

Ogólnie nie podoba mi się spieniaczka w tym ekspresie, więc jeżeli nie kupiłeś jeszcze to odradzam. Jeżeli już masz to mówie "da się" ale nie bez walki :)

Młynka rhino też specjalnie nie polecam :D

Offline Jemek Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: Uno Prof Black
  • Młynek: I1 mini
Używałem młynka ostrzowego przez pare tygodni gdy przerzuciłem się z kawy sklepowej mielonej na ziarnista z palarni forumowych i powiem tak, mielić mieli, ale praktycznie nie ma takiej opcji, żeby uzyskać taki sam stopień mielenia za każdym razem. Już nie wspominając o tym, ze nawet przy jednym mieleni część kawy była mielona na popiół i przyklejała się do ścianki, a reszta która się nie przykleiła, była dużo grubiej zmielona.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Jeżeli jeszcze nie masz tego ekspresu - są duużo lepsze sposoby wydania ~350zł na sprzęt do parzenia kawy, tylko że nie będzie słowa "ekspres" w nazwie.
Jeżeli już masz ten ekspres, koniecznie chcesz go używać i nie możesz sobie pozwolić na inny młynek niż ostrzowy - kupuj małe porcje kawy i proś o zmielenie do ekspresu - efekt będzie lepszy niż z ostrzowego.

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Od, dodam appendum:

Co do ekspresu, espresso jest OK, nie musisz "maskować" "niedoskonałości" kawy, ale z drugiej strony do kaw mlecznych ta dysza jest dość słaba (albo ja mam słabą technikę)

Co do ostrzowego to musiałbyś odsiewać tę drobniejsze cząstki, a grubsze mielic dalej. Trochę się nie opłaca. Rozejrzyj się za jakimś używanym młynkiem lepszej klasy, albo ręcznym albo elektrycznym (nawet bardziej elektrycznym) oraz za lepszym ekspresem jeżeli zależy ci na lepszej kapuczynie :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Co do ekspresu, espresso jest OK
Nie zgodzę się...
Kiedyś, w zamierzchłych czasach miałem dl 820. Nawet bez młynka byłem przekonany, że robię świetne espresso. Potem dokupiłem porządny młynek i i przekonałem się, że to co piłem do tej pory to był jakiś żart. Później kupiłem 20 letni ekspres gastro (żeby było śmieszniej, kosztował mniej niż nowy 820) i przekonałem się, że to coś co DL nazwało "ekspres do kawy" wcalenie powinno się tak nazywać.
Także wszystko zależy od tego, co to znaczy dla Ciebie "espresso jest OK" ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Off-Topic:
Przestaje mi się podobać kierunek dyskusji. Proszę o zaprzestanie personalnych wycieczek słownych bo zamiast ostrzeżeń posypią się bany.

Wątek posprzątałem

LMWDP #469

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Wątek posprzątałem
A szkoda ;)

Dla wyjaśnienia dodam, że moja powyższa wypowiedź była w całości skierowana do autora tematu i miałą na celu przedstawienie punktu widzenia odmiennego do autora poprzedniego postu.
Dyskusji na poziomie, jaki jeszcze przed chwilą mogliśmy tu zaobserwować nie będę prowadził, gdyż obawiam się, że mógłbym zostać pokonany doświadczeniem.

kawka

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Urażone święte krowy. To forum to dno :)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Szanowny kolego, zgodnie z regulaminem konkursu wygrywasz zakaz pisania. Mamy nadzieję, że ta wspaniała nagroda pozwoli Ci odbić się od dna.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
 :brawa:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi