Autor Wątek: Materiał z którego wykonano bojler/termoblok  (Przeczytany 9910 razy)

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Materiał z którego wykonano bojler/termoblok
« dnia: 03 Styczeń 2018, 13:29:29 »
Cześć.
Mam pytanie odnośnie materiału, z którego wykonany jest bojler/termoblok.
Myślałem nad zakupem lepszego ekspresu, np Gaggia New Baby lub Classic lecz okazuje się, z tego co czytam, że użyto w nich aluminium do produkcji elementów grzewczych. Czy nie wpływa to szkodliwie na zdrowie? Wiem, że woda ma krótki kontakt z tymi elementami, ale jednak aluminium nie jest zbyt mile widziane w gastronomii. Sam pozbyłem się kiedyś swojej Poemii na rzecz Saeco Aroma ze stalowym bojlerem.
W Rancillo z tego co widzę jest boiler mosiężny - chyba już przyjaźniejszy materiał? W moim Saeco z kolby zszedł już chrom i wychodzi goły mosiądz, ale tutaj większość osób kazała się nie przejmować.
Ewentualnie czy ktoś się orientuje jaki materiał "siedzi" w Ascaso Basic?

PS. Nie jestem jakimś hipochondrykiem, ale jest to ogólnie zastanawiające odnośnie tego aluminium, czy powinno się to stosować.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2018, 20:10:26 wysłana przez pafcio0 »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Styczeń 2018, 14:20:11 »
niestety, rzadko która marka przejmuje się zdrowiem klientów... Dopiero w najnowszych modelach pod presją różnych organizacji konsumenckich zwraca się uwagę na te sprawy.
 
Starsza gaggia to aluminium, używane boilery potrafią wyglądać tak: https://www.google.pl/search?q=gaggia+classic+boiler+inside&safe=off&tbm=isch&tbs=rimg:CZvRVOq-hR69IjiKCXfD-G1oKEWoXWvETX4I9FcYZ_1NylQeOJzDGU8x54aFHRT3gqubQGG6o8hc94wIUvRXeLMTYvSoSCYoJd8P4bWgoEQ_1a0bmyxzYCKhIJRahda8RNfggRXbSl28u904cqEgn0Vxhn83KVBxG1JYCdHzWkzyoSCY4nMMZTzHnhERnsumlo5a-PKhIJoUdFPeCq5tARO_13KoqnpHYcqEgkYbqjyFz3jAhF45FFDl3KA0CoSCRS9Fd4sxNi9EW-P9fygijsE&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwjvgo-i8LvYAhUQ6qQKHTrcBeoQ9C8IHg&biw=1862&bih=937&dpr=1.38#imgrc=_
najnowsza ma boiler stalowy ale nie wiem czy pozostałe elementy mają jakieś certyfikaty. Ascaso i lepsze modele Graef mają stalowe rurki wodne w termobloku, pierwsza z tych marek chwali się że ma certyfikaty na wszystkie elementy które mają kontakt z wodą. Silvia bodajże dopiero w najnowszym modelu ma jakiś stop mosiądzu "bezpiecznego", wcześniej widać tego nie było bo przy zmianie modelu podkreślano tą zmianę. Mosiądz też nie jest obojętnym materiałem i takie bojlery również potrafią nieźle "wyglądać" od środka: https://www.google.pl/search?q=rancilio+silvia++boiler+inside&safe=off&tbm=isch&tbs=rimg:CY3XyBiFBbNZIjjs5oWElceQI9qudeYUTZSh5LN0bJLT79IUvRXeLMTYvSWkTqAKu8BJIlZStHVh-wIMAmNfNpVD-CoSCezmhYSVx5AjEXQTLz38NiYmKhIJ2q515hRNlKERooHlSObsHuEqEgnks3RsktPv0hHG42WJ4Cat6SoSCRS9Fd4sxNi9EW-P9fygijsEKhIJJaROoAq7wEkRdBMvPfw2JiYqEgkiVlK0dWH7AhH8svVCE_1kvvioSCQwCY182lUP4EaSuffYxwALG&tbo=u&sa=X&ved=0ahUKEwiinIjq8LvYAhXOzaQKHV8-DB8Q9C8IHg&biw=1862&bih=937&dpr=1.38
Bojler to nie koniec, grupa kawowa i inne elementy też potrafią nieźle "zarosnąć": http://farm8.staticflickr.com/7410/11958933934_cc5fa6fba7_z.jpg

Najprościej jest... w przypadku zaparzaczy alternatywnych (moka, phin/slowpresso, drip, tygielek itp.itd.) lub prostych ekspresów dźwigniowych (np. Flair). Utrzymanie czystości i higieny jest w nich banalnie proste. Prawie każdy występuje w wersji wykonanej ze stali/szkła/ceramiki, przy każdym użyciu lejesz świeżą wodę i ma ona króki kontakt z naczyniem. W bojlerze nie bardzo jest to wykonalne.
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2018, 14:52:47 wysłana przez grex »

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2018, 11:29:03 »
Dzięki za odpowiedź.
Niestety właśnie mam wątpliwości co do tego aluminium. W obecnym, budżetowym ekspresie mam boiler ze stali i czuję się w miarę bezpiecznie. Pojawiła się opcja przesiadki na lepszą Gaggię, ale tam siedzi aluminiowy.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń 2018, 11:36:57 »
Rozważ Ascaso z termoblokiem lub QuickMill'a. Tam układ mieści tylko kilkadziesiąt ml. i woda ta jest w rurkach z nierdzewki. Dopiero te rurki są schowane w aluminiowym termobloku. M.in. z tego właśnie powodu nie chcę zdecydować się na inną firmę. Widziałem sporo zdjęć bojlerów aluminiowych i miedzianych z różnymi osadami i nalotami i nie przekonuje mnie to. Nawet regularne czyszczenie nie wyeliminuje tutaj problemu, to tak moim zdaniem.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2018, 14:43:11 »
grex,

tylko gdybyś zrobił zdjęcia wnętrz ekspresów wykonanych całkowicie ze stali a używanych przez tych samych ludzi to wyglądały by identycznie. Ok nie było by wżerów z kamienia w ściankach po usunięciu ale reszta była by taka sama. To co tam widać to kamień kotłowy, osady organiczne i oleje z kawy. Gdyby to był duży problem to we Włoszech była by plaga zatruć metalami ciężkimi (ołów z mosiężnych bojlerów), miedzią i aluminium.

W elektronice też zrezygnowano z ołowiu bo wody miały go wypłukiwać z lutów na wysypiskach. Ołowiu już nie ma (poza wyjątkami np. aparatury medycznej) za to hałdy śmieci elektronicznych dzięki temu wzrosły kilkukrotnie.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2018, 14:51:39 »
Dla grexa te zdjęcia to taki fetysz. On już milion razy wrzucał w kółko to samo i nadal mu nie przeszło. Widać musi go to podniecać  :lol2:

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń 2018, 18:42:01 »
najlepiej niech zainteresowani tym sprzętem sami ocenią czy chcą korzystać z tego tyypu materiałów w kuchni. Niejeden bojler tak wygląda od środka i założę się, że poza kilkoma pasjonatami przeciętny użytkownik nie stosuje się wzorcowo do zaleceń producentów odnośnie czyszczenia wnętrza, ani nie używa regularnie drogich specjalistycznych preparatów. Zresztą te preparaty też uszkadzają powierzchnię metalu, która z czasem koroduje coraz mocniej. Z zewnątrz ekspres lśni, kawa wychodzi dobra, kogo obchodzi co on tam ma schowane w środku... czyż nie?
Poza tym...jakoś nikogo nie dziwi, że od dawna nie używa się w kuchni czajników, garnków czy choćby sztućców z aluminium/mosiądzu. Ciekawe czemu.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń 2018, 19:50:57 »

Poza tym...jakoś nikogo nie dziwi, że od dawna nie używa się w kuchni czajników, garnków czy choćby sztućców z aluminium/mosiądzu. Ciekawe czemu.

Alu tanie, nietrwałe, kruche, miękkie, śniedzieje, mosiądz to samo co alu tylko jest w cenie kwasówki.  Dlatego zastosowana kwasówka do wyrobów garnków, widelców itp. jest wskazana bo nie posiada cech negatywnych które występują w alu i w mosiądzu.
Ekspres jest maszyną specjalistyczną, wszelkie przypisywanie zależności materiałowych występujących w innym środowisku nie powinno mieć miejsca.

Czystość bojlera w części wewnętrznej,  jest wskazana bardziej niż na zewnątrz. Moim zdaniem.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń 2018, 20:29:15 »
Mnie osobiście nie przeraziły akurat te zdjęcia lecz zdjęcia z zagranicznych forów przedstawiające wżery w bojlerach Gaggia Classic.
Opisują wszyscy, że bojlery te składają się z części aluminiowej oraz mosiężnej. Mosiądz oddziałuje na aluminium jak elektroda lub coś takiego, pod wpływem wody powodując jego utlenianie. Dlatego, jak piszą właściciele, w tych Gaggiach często na miejscu łączenia aluminium ze spodem z mosiądzu występuje ubytek materiału.
Jednak to wszystko jest dla mnie i tak nie aż tak ważne.

Kwestią ważną pozostaje czy aluminium przedostaje się do filiżanki w tych ekspresach i ewentualnie czy to szkodzi, bo jeśli tak, to ja zostaję przy swojej budżetówce, ale z bojlerem ze stali nierdzewnej.
Oczywiście, że w tym bojlerze może być "syf", choćby wiele razy widziana "breja" z wymieszanego kamienia i odkamieniacza. Jednak to ciągle nie są pewne podkłady aluminium :) Niektórzy z kolei piszą, że nie ma możliwości, żeby bojler jakkolwiek oddziaływał na wodę przez niego przepływającą w takim stopniu by stało się to jakoś zauważalne dla zdrowia.
Sam nie wiem i ciągle się zastanawiam czy nie lepiej zbierać na jakiegoś Ascaso.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń 2018, 21:09:02 »
Kup sobie HX z bojlerem miedzianym. Genialne stare jak świat rozwiązanie cały czas w nowym ekspresach jest stosowane.
Jak uważasz, że termoblok jest lepszy bo jest "zdrowszy" to go kup.

Pamiętaj, co Ciebie nie zabije to Ciebie wzmocni. ;)  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Styczeń 2018, 23:01:49 »
Zbierać specjalnie nie musisz, bo w cenie Gaggii dostaniesz coś na termobloku. Ostatnio trafiłem na taki test :

Nie wiem, na ile obiektywny ale kto wie...
Sam mam Arc'a na którym rozpocząłem swoją przygodę z espresso i nie żałuję. Kawa wychodzi bardzo dobra, tylko wymaga to wprawy. Teraz idę krok dalej i na dniach zawita do mnie Steel Pid. Ale to wciąż termoblok i tego się trzymam.

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń 2018, 07:32:16 »
 Z ciekawości zajrzałem kiedyś do bojlera w Gaggi. Oprócz wżerów było tam jakieś szaro-czarne, śmierdzące błocko. Pewnie mieszanka wody, środka do odkamieniania i tego co się z bojlera wyżarło. Gaggia stoi sobie w piwnicy. Nie zamierzam jej nawet sprzedawać coby kogoś na sumieniu nie mieć  :).

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń 2018, 08:43:14 »
Nie wiem, na ile obiektywny ale kto wie...

Ja bym z takim testem nie wyjechał. Dlaczego, zapodam w kawę więcej % robusty i Ascaso wygrywa, dam więcej arabiki Rocket górą. Do tego dojdzie jeszcze stopień palenia ziarna. Jest wesoło.   :mhh:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń 2018, 08:51:15 »
Z ciekawości zajrzałem kiedyś do bojlera w Gaggi. Oprócz wżerów było tam jakieś szaro-czarne, śmierdzące błocko. Pewnie mieszanka wody, środka do odkamieniania i tego co się z bojlera wyżarło. Gaggia stoi sobie w piwnicy. Nie zamierzam jej nawet sprzedawać coby kogoś na sumieniu nie mieć  :).
Co to była za Gaggia tak z ciekawości?
Pewnie jakbym w moim starym Saeco z boilerem stalowym otworzył to też by to błotko było, to raczej często spotykane, kwestia co w tym błotku jest.

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Materiał z którego wykonano boiler/termoblok
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Styczeń 2018, 09:30:45 »
Gaggia Selecta Delux. Bojler aluminiowy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi