Autor Wątek: Kawowa Lizbona  (Przeczytany 13072 razy)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Wrzesień 2016, 18:40:19 »
Panie i Panowie, oficjalnie chciałbym ogłosić, iż pierwszy mini zlot lizbońskiego oddziału WoK odbył się w godzinach (jak dla Pt) ultra porannych!

Skład nie był tak symboliczny jak sądzicie - dwie wielbicielki WoK (jeszcze niestowarzyszone) oraz dwóch pełnoprawnych członków (ale to brzmi, nie Jaro?). Po długiej debacie ustaliliśmy, że obaj będziemy skarbnikami WoK i ukuliśmy już nawet hasło: 'Chcemy Waszego dobra vel dóbr'

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Wrzesień 2016, 22:06:56 »
 :ok:
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Wrzesień 2016, 23:46:42 »
Potwierdzam, to co wskazywał autor wątku - kawę można w Lizbonie wypić w niezliczonej ilości miejsc, ale smaczne espresso udało mi się skosztować wyłącznie w 2 miejscach - za wskazanie tych punktów serdecznie dziękuję KrzychK, rekomendując go tym samym do roli "przewodnika lizbońskiego" nie tylko w temacie kawy - duuuuuży plus!!!
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Wrzesień 2016, 07:01:37 »
 :redface:

mam nadzieję, że nie byłem zbyt natrętny w informowaniu o okazjach czekoladowych/sardynkowych/alkoholowych/widokowych  :kwiat:
jeżeli byłem to przepraszam, ale ich np. sardynki to test dla wielu na patriotyzm  :lol2:

ps. Sr. Sousa mówił w sobotę, że byli u niego inni Polaco :)

Offline MacDermot Mężczyzna

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Aeropress, V60, Bialetti Moka Express, tygielek
  • Młynek: Armin Trösser, Rhinowares
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Luty 2017, 12:02:39 »
Czy miejscowi specjaliści od portugalskich kawiarni mają jakieś informacje dotyczące Coimbry? Niedługo jadę tam na wymianę i zastanawiam się, czy już zbierać pieniądze na 5kg od Antonia.  ;)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Maj 2019, 00:34:18 »
I ciach - odkopuję.
Jako, że odwiedzam to piękne miasto to znalazłem wątek szukając inspiracji - potwierdzam wszystko co chłopcy opisali - świetny sprzęt, kiepska kawa - uogólniając. Nie trafiłem jeszcze do polecanych wcześniej miejsc z kawą specialty, znalazłem za to inne:
Fabrica Coffee Roasters i ich kawiarnie. Jedna nazywa sie Stanislav - ale w środku Stanisława nie było ;). Zamówiłem u nich doppio - mieli jeden młynek z Brazylią - bardzo smaczna, bardzo niebrazyliowa - soczysta i cytrusowa. Po podaniu filiżanki chłopak nieśmiało spytał czy chcę cukier (bo w Portugalii wszyscy słodzą napar z węgla), gdy powiedziałem, że nie, to się uśmiechnął szeroko i skomentował: „My man!”.
W kolejnej ich kawiarni wypiłem Etiopię z drugiego młynka - tym razem też bardzo smaczna, też nie smakowała jak typowa Etiopia - mało kwiatów, raczej jakieś takie pieczywo w smaku. Sprzedają też swoją kawę w ziarenkach - może sprawię sobie taką pamiątkę.
Oprócz espresso w tej drugiej kawiarni mieli ofertę alternatyw, naturalnie widoczny z zewnątrz stał ikej. Mielą do espresso na Kompakach K10, przeciskają na LaMach. Cena doppio to 2€ - adekwatnie do jakości. Nie ma się do czego przyczepić.



Oprócz kawiarni na ulotce jest jeszcze wspomniany Stanislav - na Rua da Santa Marta.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2019, 00:36:33 wysłana przez rubin »

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Maj 2019, 09:32:49 »
W Lizbonie polecam też wdepnąć do https://www.facebook.com/montanalisboa/ - w zasadzie to sklep z farbami do graffitti (ale spokojnie, nie śmierdzi lakierem w środku). Największą zaletą lokalu jest umiejscowienie, fenomenalny widok z "ogródka", do tego kawka z dripa - całkiem przyzwoita i był nawet wybór z kilku ziarenek. Poza kawą i widokiem mozna jeszcze przejrzeć galerię zdjęć murali (a tych w Lizbonie sporo). Taka ciekawostka bardziej niż super-pro kawiarnia, ale to miłe miejsce :).
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Maj 2019, 09:56:51 »
Nie trafiłem w to miejsce - ale jak tylko przelewy to miałem małą motywację ;).

Trafiłem do Copenhagen Coffee Lab - iście skandynawska kawiarnia - w obsłudze dwoje Duńczyków i kilku lokalsów. Kawa bardzo dobra, kanapka z awokado jeszcze lepsza.
Będąc tam taka refleksja mnie naszła - dlaczego w większości kawiarni specialty, a w tej szczególnie, ludzie - zarówno obsługa jak i klienci - są ponurzy, nie pytani się nie odzywają, nawet się nie uśmiechną przy kontakcie wzrokowym. To się tyczy zarówno Portugalii jak i Polski. Jak to jest? Kawa w takiej kawiarni wymaga aż tak dużo skupienia zarówno od obsługi jak i konsumentów, że świata poza tym nie widzą?

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Maj 2019, 12:36:02 »
Chyba niepotrzebnie generalizujesz. W warszawskim coffeedesku na Wilczej obsługa pierwsza klasa. Uśmiechnięta, otwarta, chętnie pogada i doradzi. Już to kiedyś pisałem: sama przyjemność tam wpaść na kawę. Bardzo pozytywne miejsce.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Maj 2019, 14:24:02 »
Ja mam akurat zgoła inne odczucia o warszawskim Coffeedesku - wpasowuje się w moją generalizację. Ale nie bywam tam specjalnie często - moze trafiłem na gorsze dni.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maj 2019, 08:45:34 »
Nie znalazł się taki, który wszystkim dogodzi. Jeden lubi obsługę uśmiechniętą, bezpośrednią i miłą do bólu, a innemu to przeszkadza. Nie każdy barista jest zawsze uśmiechnięty, a czasem po prostu jest takie zamieszanie, że nie ma chwili na większe uprzejmości, trzeba być wyrozumiałym. :)

Ale fakt faktem, w Lizbonie obsługa w każdej z kawiarni czy jakiejkolwiek knajpy była top of the top, a nie byłem w żadnych wymyślnych miejscach. Mam wrażenie, że południowcy są bardziej bezpośredni w naturalny i nienachalny sposób, my mimo wszystko się tego uczymy, bo nie jest to w naszej naturze raczej (spróbujcie być nadzwyczaj mili dla ekspedientów w sklepie, przeważnie spotyka się to z dziwnymi spojrzeniami typu "O co mu chodzi?!") :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Maj 2019, 09:12:49 »
Bycie miłym jest przereklamowane.
Pije ostatnio dużo kaw w Mediolanie. Jest normalnie, tak jak u nas. W sensie obsługi. Jeżeli chodzi o jakość, to Włochy, są lata świetlne przed każdym innym krajem, który odwiedzam. W każdej budzie dostaniesz poprawnie zrobione espresso lub mleczną kawę na jego bazie. 

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Maj 2019, 15:16:38 »
Nie znalazł się taki, który wszystkim dogodzi. Jeden lubi obsługę uśmiechniętą, bezpośrednią i miłą do bólu, a innemu to przeszkadza. Nie każdy barista jest zawsze uśmiechnięty, a czasem po prostu jest takie zamieszanie, że nie ma chwili na większe uprzejmości, trzeba być wyrozumiałym. :)
Żeby była jasność - ja nie narzekam, tylko obserwuję. Pewnie było by fajniej gdyby ci ludzie sie wiecej uśmiechali/odzywali. Ale i tak idę w pierwszej kolejności na jakość produktu - a tu w Coffeedesku nie można sie przyczepić - zawsze kawa jest super!

Cytuj (zaznaczone)
Ale fakt faktem, w Lizbonie obsługa w każdej z kawiarni czy jakiejkolwiek knajpy była top of the top, a nie byłem w żadnych wymyślnych miejscach. Mam wrażenie, że południowcy są bardziej bezpośredni w naturalny i nienachalny sposób, my mimo wszystko się tego uczymy, bo nie jest to w naszej naturze raczej (spróbujcie być nadzwyczaj mili dla ekspedientów w sklepie, przeważnie spotyka się to z dziwnymi spojrzeniami typu "O co mu chodzi?!") :)
Portugalczycy z moich obserwacji są bardziej podobni do nas niż do ludzi z basenu Morza Śródziemnego - dużo w nich twarzy nieuśmiechniętych, zamyślonych. My Polacy dodatkowo mamy taką cechę (odnoszę się do przykładu z ekspedientką), że najchętniej mamy opuszczoną głowę i unikamy kontaktu wzrokowego. Z drugiej strony anglosaski wieczny banan na twarzy to też nie moja bajka - No nie dogodzi mi :).

Czy bycie miłym jest przereklamowane? Wg mnie nie. Odrobina uśmiechu, otwarcia na klienta, zagadania polepsza wrażenia z samej konsumpcji.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Czerwiec 2019, 22:54:18 »
Nie znalazł się taki, który wszystkim dogodzi. Jeden lubi obsługę uśmiechniętą, bezpośrednią i miłą do bólu, a innemu to przeszkadza. Nie każdy barista jest zawsze uśmiechnięty, a czasem po prostu jest takie zamieszanie, że nie ma chwili na większe uprzejmości, trzeba być wyrozumiałym. :)
Żeby była jasność - ja nie narzekam, tylko obserwuję. Pewnie było by fajniej gdyby ci ludzie sie wiecej uśmiechali/odzywali. Ale i tak idę w pierwszej kolejności na jakość produktu - a tu w Coffeedesku nie można sie przyczepić - zawsze kawa jest super!


Czy bycie miłym jest przereklamowane? Wg mnie nie. Odrobina uśmiechu, otwarcia na klienta, zagadania polepsza wrażenia z samej konsumpcji.

Trochę pociągnę ten off top w wątku o Lizbonie. Dziś byłem odebrać zamowienie w na Wilczej w Coffeedesku (a nawet dwa :)), wypiłem też tonic. Zostałem obsłużony przez baristę mocno uśmiechniętego i sobie to bardzo chwalę :D.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Kawowa Lizbona
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lipiec 2019, 10:38:13 »
Nie znalazł się taki, który wszystkim dogodzi. Jeden lubi obsługę uśmiechniętą, bezpośrednią i miłą do bólu, a innemu to przeszkadza. Nie każdy barista jest zawsze uśmiechnięty, a czasem po prostu jest takie zamieszanie, że nie ma chwili na większe uprzejmości, trzeba być wyrozumiałym. :)
Żeby była jasność - ja nie narzekam, tylko obserwuję. Pewnie było by fajniej gdyby ci ludzie sie wiecej uśmiechali/odzywali. Ale i tak idę w pierwszej kolejności na jakość produktu - a tu w Coffeedesku nie można sie przyczepić - zawsze kawa jest super!


Czy bycie miłym jest przereklamowane? Wg mnie nie. Odrobina uśmiechu, otwarcia na klienta, zagadania polepsza wrażenia z samej konsumpcji.

Trochę pociągnę ten off top w wątku o Lizbonie. Dziś byłem odebrać zamowienie w na Wilczej w Coffeedesku (a nawet dwa :)), wypiłem też tonic. Zostałem obsłużony przez baristę mocno uśmiechniętego i sobie to bardzo chwalę :D.



Nie był jakoś podejrzanie za mocno uśmiechnięty?:D



żart oczywiście ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi