Autor Wątek: FAEMA FAEMINA piękna maszyna  (Przeczytany 9662 razy)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Marzec 2022, 15:21:42 »
Jaki sens kupować GS3 żeby symulować dźwignie jak można kupić za 1/3 ceny ACS lub za minimalnie więcej Londinum 24

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Marzec 2022, 22:42:51 »
cała trzecia fala espresso ,jasene palenia itp. dość różnie,mówiąc łagodnie wychodzi smakowo jeśli używamy wloskiego standardu 9BAR 14Gram 28 sek bo ta biblia espresso sprawdza się we włoskich barach na ciemnych paleniach przy dużym przemiale klienteli i kawie z robustą.

Można używać „włoskiego  standardu” z singlem ― arabiką oczywiście ― i  biblia espresso sprawdzi się,  przy ciemniejszym  paleniu (Full City) i jak jak najbardziej  w domu. Trzeba tylko popracować nad doborem singla do espresso. Niektóre jasne single będą tylko udawać espresso. Nie  wszystko co udaje espresso jest espresso. Czasem to tylko mała kawa.


Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Marzec 2022, 23:35:44 »
Zgadzam się , nie sprecyzowałem , oczywiście jak najbardziej ciemne palenia na singlach można zrobić wzorcowo po włosku w domu ale do tego nie będzie potrzebne profilowanie i inne cuda , ciemne palenie dużo wybacza ale czasami w tych ciemnych paleniach i włoskich mieszankach można odnaleźć istotę espresso bo przy całym marketingu I jasnych paleniach które nakręcają sprzedaż tego całego ustrojstwa (profilowan,WDT,OCD, sitek ,puck screenow itp) zapominamy jak espresso powinno smakować :) .

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #63 dnia: 31 Marzec 2022, 00:06:34 »
Zgadzam się , nie sprecyzowałem , oczywiście jak najbardziej ciemne palenia na singlach można zrobić wzorcowo po włosku w domu ale do tego nie będzie potrzebne profilowanie i inne cuda , ciemne palenie dużo wybacza ale czasami w tych ciemnych paleniach i włoskich mieszankach można odnaleźć istotę espresso bo przy całym marketingu I jasnych paleniach które nakręcają sprzedaż tego całego ustrojstwa (profilowan,WDT,OCD, sitek ,puck screenow itp) zapominamy jak espresso powinno smakować :) .

Zgadzam się w 100%, przy ciemnych kawkach obniżenie temperatury do  90 stopni nawet do 89 daje lepsze wrażenia smakowe niż profilowanie.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5348
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Listopad 2022, 18:01:13 »
Umknęł mi ten drip w Faeminie:
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2022, 18:08:10 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 799
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Listopad 2022, 18:32:55 »


... przy całym marketingu I jasnych paleniach które nakręcają sprzedaż tego całego ustrojstwa (profilowan,WDT,OCD, sitek ,puck screenow itp) zapominamy jak espresso powinno smakować :) .

Czyli jak ma smakować?






Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5348
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Listopad 2022, 20:38:01 »
》tertium non datur《

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Listopad 2022, 10:38:14 »
Czyli jak ma smakować?
http://www.espressoitaliano.org/en/The-Certified-Italian-Espresso.html
wątek dotyczył jasnych i ciemnych paleń jako ze pierwsze espresso były historycznie na ciemnych paleniach więc jako pierwotna formę wzorcowego espresso na ciemnym paleniu we włoskim stylu można uznać coś z powyższego linku (tak ogólnie ) Ja osobiście uważam ze rasowe espresso bez udziwnień to czekoladowo karmelowe -kokosowy w smaku oleisty gęsty shot o ratio max 1:2 zaparzone z ziaren palonych ciemno lub medium ,sam pijam 70%espresso z jasnych wypadów w ratio 1:2.5 - 1:3

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Listopad 2022, 18:39:08 »
Trudno się z tym nie zgodzić.

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 114
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Luty 2024, 21:48:06 »
Czy ktoś miał okazję wymacać ten sprzęt na żywo? Mam możliwość zakupu w bardzo atrakcyjnej cenie ale dość mocno boję się z myślami, bo mowa niestety o wersji z automatycznym spieniaczem :(

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Luty 2024, 13:03:08 »
Czy ktoś miał okazję wymacać ten sprzęt na żywo? Mam możliwość zakupu w bardzo atrakcyjnej cenie ale dość mocno boję się z myślami, bo mowa niestety o wersji z automatycznym spieniaczem :(

Miałem możliwość „pomacania” Faeminy przez dwa dni podczas festiwalu kawy w moim mieście. Primulator miał stoisko na tym evencue. Ekspres był uruchomiony i można było testować do woli.
Ekspres nowoczesny, ładny, cieszy oko bez wątpienia.   Zniechęciła mnie zupełnie do niego cena. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie oferty jaką otrzymałem, ale oscylowała w 2022 roku na poziomie ok 26 tys. Za tę kwotę można było wtedy kupić Dalla Corte Mina, który bije na głowę wszystkie inne ekspresy w tej cenie swoimi możliwościami i VA Eagle One. Zdecydowanie jak bym miał wtedy wydać taką kwotę, wybrał bym DC. Ostatecznie wybrałem LAMĘ Mini. I przy „Lamach” raczej zostaję na dłużej  :)
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2024, 13:07:16 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 114
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Luty 2024, 13:07:49 »
Czy ktoś miał okazję wymacać ten sprzęt na żywo? Mam możliwość zakupu w bardzo atrakcyjnej cenie ale dość mocno boję się z myślami, bo mowa niestety o wersji z automatycznym spieniaczem :(

Miałem możliwość „pomacania” Faeminy przez dwa dni podczas festiwalu kawy w moim mieście. Primulator miał stoisko na tym evencue. Ekspres był uruchomiony i można było testować do woli.
Ekspres nowoczesny, ładny, cieszy oko bez wątpienia.   Zniechęciła mnie zupełnie do niego cena. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie oferty jaką otrzymałem, ale oscylowała w 2022 roku na poziomie ok 26 tys. Za tę kwotę można było wtedy kupić Dalla Corte Mina, który bije na głowę wszystkie inne ekspresy w tej cenie swoimi możliwościami i VA Eagle One. Zdecydowanie jak bym miał wtedy wydać taką kwotę, wybrał bym DC. Na szczęście wybrałem LAMĘ Mini, pokochałem szybko prostotę.


Czy mieli też ekspres w wersji z autosteam? Nie ma za dużo filmików opisujących działanie. Jeśli jest to tylko opcja automatyczna, bez żadnej kontroli nad spienianiem to niestety to dyskwalifikuje u mnie zakup.
Niedaleko mojego znajomego z IT ktoś sprzedaje go za ok 10k PLN, co czyni taki zakup bardzo kuszącym. Nie zastanawiałbym sie, gdyby tylko była to normalna wersja z wajchą do spieniania :/

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1132
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Luty 2024, 13:41:45 »
Czy ktoś miał okazję wymacać ten sprzęt na żywo? Mam możliwość zakupu w bardzo atrakcyjnej cenie ale dość mocno boję się z myślami, bo mowa niestety o wersji z automatycznym spieniaczem :(

Miałem możliwość „pomacania” Faeminy przez dwa dni podczas festiwalu kawy w moim mieście. Primulator miał stoisko na tym evencue. Ekspres był uruchomiony i można było testować do woli.
Ekspres nowoczesny, ładny, cieszy oko bez wątpienia.   Zniechęciła mnie zupełnie do niego cena. Nie pamiętam w tej chwili dokładnie oferty jaką otrzymałem, ale oscylowała w 2022 roku na poziomie ok 26 tys. Za tę kwotę można było wtedy kupić Dalla Corte Mina, który bije na głowę wszystkie inne ekspresy w tej cenie swoimi możliwościami i VA Eagle One. Zdecydowanie jak bym miał wtedy wydać taką kwotę, wybrał bym DC. Na szczęście wybrałem LAMĘ Mini, pokochałem szybko prostotę.


Czy mieli też ekspres w wersji z autosteam? Nie ma za dużo filmików opisujących działanie. Jeśli jest to tylko opcja automatyczna, bez żadnej kontroli nad spienianiem to niestety to dyskwalifikuje u mnie zakup.
Niedaleko mojego znajomego z IT ktoś sprzedaje go za ok 10k PLN, co czyni taki zakup bardzo kuszącym. Nie zastanawiałbym sie, gdyby tylko była to normalna wersja z wajchą do spieniania :/


Nie nie mieli wersji a autosteam. Fakt cena bardzo kusząca. Ciekawe, dlaczego taka cena, może gdzieś ekspres był mocno katowany w jakimś punkcie ze sprzedażą kawy. Ja bym się systemu autosteam nie bał, zapewnia on stabilne, powtarzalne spienianie w odpowiedniej temperaturze. Może warto się wybrać i looknąć jak masz niedaleko.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2376
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Luty 2024, 13:53:51 »
Za Autosteam każą dopłacić. Auto Steam Milk4 pozwala na całkowitą kontrolę ilości, temperatury i tekstury mleka za naciśnięciem jednego przycisku, w oparciu o 4 programowalne, wstępnie ustawione preferencje, sterowane za pomocą panelu dotykowego po lewej stronie głowicy.

https://youtu.be/eu47NyDDeUw?si=nVH_EHpDAAtbKzXq

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 114
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: FAEMA FAEMINA piękna maszyna
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Luty 2024, 14:55:15 »
@ranGo chyba przelał szalę filmem, którego ja nie znalazłem. Ten system faktycznie nie wygląda źle. Jeśli da się go dopracować ustawieniami to tym bardziej.
Sprzęt jest ponoć nowy. Sprzedawca tłumaczył, że miał być używany w kawiarni ale pomysł na biznes upadł i został z maszyną.

Prawdopodobnie zaryzykuję. Dam znać i napiszę recenzję, jeśli tak się stanie i sprzęt trafi do mnie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi