Autor Wątek: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic  (Przeczytany 14308 razy)

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Listopad 2018, 06:39:02 »
Ja ze swojego doświadczenia mogę dodać, że o wiele więcej kamienia wyciągałem z ekspresów, które służyły w pierwszej kolejności jako czajnik. Inna sprawa, że tacy użytkownicy często potrafili przeholować zainstalowany filtr o 100%.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Listopad 2018, 22:06:01 »
Zalety to szybkie osiągnięcie ciśnienia, cicha praca.

Do zalet rota-pompy warto dodać fakt, że można ekspres podłączyć pod bezpośrednie źródło wody (co się wiąże z dodatkowym kosztem filtrowania) - to duża wygoda.

Tzw kultura pracy (jest cicha) jest przereklamowana. Jak mamy kogoś zbudzić to i tak zrobimy to młynkiem. No chyba, że mielimy ręcznie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Listopad 2018, 22:12:18 »
Też nie spodziewałem się wiele po wylewce wrzątku, ale okazało się, że jest to jedna z najpraktyczniejszych funkcji ekspresu: gdy wśród kilkorga gości jest jedna osoba, która pije americano albo herbatę, wylewka to naprawdę ogromne ułatwienie.

Ja sobie bardzo chwalę wylewkę wody - nikt u mnie nie pije americano, ale: można szybko zrobić herbatę, jest gorąca woda do gotowania na już (jak mi dziecko krzyczy, że chce parówkę i umiera z głodu to do garnka woda z ekspresu, parówka pyk i prawie gotowe), ogrzewa się szybko filiżanki.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Listopad 2018, 23:12:27 »
Do zalet rota-pompy warto dodać fakt, że można ekspres podłączyć pod bezpośrednie źródło wody
Są ekspresy z pompką wibracyjną (Flouidotech) podłączane do sieci wodnej. Na pompce jest elektrozawór, a i pompka nie jest taka zwyczajna.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #94 dnia: 05 Listopad 2018, 23:14:52 »
pompką wibracyjną (Flouidotech)
Nie jestem pewien, czy Ulka też takiej nie robi - zdaje się, że jest w Xenii.

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Listopad 2018, 00:13:09 »
Jak najbardziej Ulkę też można tak podłączyć, trzeba tylko użyć elektrozaworu i reduktora ciśnienia. Chociaż działać będzie też bez obu tych rzeczy (sprawdzałem), jednak producent Ulki stawia sprawę jasno.

Halik

  • Gość
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Listopad 2018, 08:35:25 »
Dziękuję za Waszą pomoc. :poklon:
Decyzję już niemal podjąłem - będzie to nowy Rancilio Silvia.
Zobaczę, czy to w ogóle moja bajka i jeśli bym się wkręcił, zawsze ewentualnie mogę w przyszłości wymienić ekspres na lepszy/droższy.
Na młynek będę polował. Nie mam potrzeby posiadania nowego i pewnie w końcu wyhaczę coś ciekawego z drugiej ręki, albo kupię ręczny od Kazaka. Ewentualnie Niche Zero, choć mam obawy, co w przypadku awarii.

Halik

  • Gość
Odp: Oscar 2 vs Rancilio Silvia vs Gaggia Classic
« Odpowiedź #97 dnia: 07 Listopad 2018, 15:32:28 »
Silvia już w drodze, więc czekam, jak na szpilkach. :D
Dziękuję Wam raz jeszcze za wszystkie porady. :ok:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi