Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 844722 razy)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3255 dnia: 26 Luty 2020, 15:22:22 »
.... moim zdaniem, skoro jesteście klientami tytułowego sklepu, piszcie wprost do nich. Zdaje mi się, że zmieniła się forma prawna firmy, zmienił się personel itp. Być może nikt z nich nie zagląda tutaj, więc taka negatywna pisanina nic nie zmieni.
@Antonio Piszemy tu przede wszystkim dla siebie, a jak przeczytałem o tym że wycinają na swoim FB negatywne komentarze to tu pozostaje jedyne miejsce na trochę prawdy.... Nasze forum nie jest na szczęście od tego by pisać tylko pozytywnie w wątku dostawcy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3256 dnia: 26 Luty 2020, 15:24:19 »
Myślę, że wszystko jest do przyjęcia gdy traktujemy siebie z szacunkiem. Wyzywanie  klientów, sprzedawców, właścicieli, adminów czy copywriterów jest nie na miejscu w każdym przypadku. Dawanie sobie wskazówek co do tego jak możemy ze sobą lepiej działać myślę, że jest ok. Nawet jeśli są to wskazówki typu "źle to robicie, bo.." Ważne szczególnie  jest to uzasadnienie.

Powinniśmy też pewne sprawy ważyć, czy są wartościowe dla ogółu społeczności. Bo jeśli nie powiem bariście, tylko napiszę na forum, że np. w kawiarni X dostałem źle zaparzoną kawę. To co oni mogą z tym  zrobić? Większa wartość takiej uwagi jest bezpośrednio z wykonawcą usługi, za którą płacimy. Potem możemy na forum podzielić się tym, że choć zaczęło się tak sobie, to rozwinęło się tak a tak. Przeważnie jeśli będziemy ok dla obsługi, to oni nie będą mieli problemu żeby przeprosić i się poprawić.

Natomiast działania internetowe sklepu myślę, że jak najbardziej możemy omawiać na forum.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2020, 15:32:11 wysłana przez krystians »

Offline Batonio Mężczyzna

    • ----
  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: Aeropress; Wilfa Pour Over Red; Hario V60-01, 02; Bialetti 3tz, Kruve sifter; Brewista Smart Pour Variable 1.2L
  • Młynek: C40 MK3, Wilfa Svart, Rhinowares Hand Coffee Grinder
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3257 dnia: 26 Luty 2020, 17:44:07 »
Myślę, że wszystko jest do przyjęcia gdy traktujemy siebie z szacunkiem.

Tylko niech to działa w obie strony, apropo's szacunku...
Nie wiem kto teraz pełni funkcję "deskowego", ale wiem, że to jakaś pani i tak się składa, że słabo jej to zastępstwo wychodzi.
Pisałem 17 lutego, bo wysypał mi się czajnik, reklamacja jest już uznana, ale na prośbę o jakiś fajny indywidualny rabacik  na kolejny czajnik, jaki chciał bym zakupić brak odpowiedzi.
Pamiętam jak wcześniej przed ta panią był chłopak, który w mgnieniu oka załatwiał takie sprawy, był rzeczowy i nie zostawiał człeka w niepewności i oczekiwaniu na łaskawe pochylenie się nad problemem, czy propozycją. Potrafił z marszuwygenerowac indywidualny rabat nawet na 15%, nie wiem może innym dawał więcej,  a może dlatego musiał się pożegnać z CD?
Warto by było takie tematy poruszać,  podzielam zdanie komentarzy, to tak jak by na allegro niezadowolony klient miał głaskać i rozpieszczać sprzedawcę,  chociaż został nieuczciwie potraktowany przez sprzedającego.
Pzdr

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3258 dnia: 26 Luty 2020, 18:17:39 »
Ludzie w większości się na to łapią jak leszcze. ...
... Ludzie łapią się na jakieś tam rysunki na kartonach jak leszcze. ...

Ja panom gratuluję szacunku do innych ludzi. Też nie przepadam za metodami CD i zupełnie nie planując, w ostatnim czasie sam tam z rzadka zaglądam tylko to nie powód żeby wyśmiewać się z czyiś upodobań.

Ich metoda prowadzenia sklepu ma swoich zwolenników i uważam, że forum jest właściwym miejscem na roztrząsanie i krytykowanie tego aspektu, od siebie zwrócę uwagę, na to co mnie osobiście odwodzi od CD. Na przykład od dawna nie podobają mi się ich firmowe kartony, zdecydowanie wolę reuse tych, w których sklep dostaje towary, przynajmniej częściowy. Przed ostatnimi świętami, jak mieli promocje "dziennie co innego" i na insta wrzucili stories/filmik z wózków paczek jakie od nich wyjeżdżają, ilość zupełnie niepotrzebnych kartonów jest przytłaczająca. Sama zasada promocji zmieniającej się dzień za dniem powoduje, że niepotrzebnie nakręcamy opcję osobnych zakupów i osobnych przesyłek, znowu wolę kupić za jedną wysyłką to co mnie akurat będzie interesować.

Generalnie mówią często o środowisku, reklamując metody czy zachowania, które są czasami przeciwieństwem rozsądnego gospodarowania, rozumiem że elementy ekologiczne są narzędziem marketingu, szkoda że tylko nim.

Natomiast nie przesadzajmy z ich obsługą, zawsze była świetna, zawsze był kontakt, to że zrezygnowali z udziału w naszym forum nie sprawia przecież, że będą inaczej traktować klientów. Więc @Mr. Sour jak się martwisz o zakupy w CD, to zupełnie nie masz czego, ceny jakie są widać a o dalszy ciąg zakupów, czy ewentualne reklamacje ja się zupełnie bym nie bał i nie uważam ich za kontrowersyjny sklep. Model promocyjno/marketingowy stosują od dawna a zamieszanie pojawiło się po zmianie osób i polityki wobec wok i to to wywołało dyskusje, które zresztą też uważam za słuszne,chodź nazbyt emocjonalne, przecież to dalej jest tylko sklep, no przynajmniej dla mnie :)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3259 dnia: 26 Luty 2020, 22:08:52 »
Przede wszystkim możesz mi pogratulować szacunku do siebie, bo jestem właśnie takim leszczem. Robiłem tam zakupy dziesiątki razy, mój Zenith też od nich pochodzi. Jednak jak poleciłem ten sklep dobrym znajomym, dałem kod rabatowy i po dwóch tygodniach gadaliśmy o zakupach i powiedzieli mi, że później odwiedzili strony gdzie ten produkt wisiał tańszy o 10% bez promocji, bez kodów, to chyba każdy może sobie wyobrazić jak się czułem. :-[

A tu piszecie o jakiś emocjach, ważeniu - kawę sobie lepiej zważmy, chłopaki dajcie spokój. Ktoś się naciął na pseudo promocje, to ktoś inny będzie bardziej czujny.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2020, 22:12:30 wysłana przez kafcio »

Offline magas

  • Wiadomości: 81
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3260 dnia: 26 Luty 2020, 23:19:15 »
Rozkręciliście się , to ja jak zwykle na drugą stronę barykady, jak wy przeciw,  to ja za,  ceny po nowym roku hurtowe mogą być wyższe, niż stare w detalu jak ktoś ma zapas. Ja często kupuję drożej, bo obsługa jest lepsza, bo sami w temacie uczestniczą hobbystycznie i wiedzą jak przechowywać towar, jak o niego dbać, bo firma jest z mojego regionu i włącza mi się patriotyzm lokalny, a szef okazuje się super gościem, taki przykład, robię zakupy w https://www.palarniablend.pl/  kawy espresso, robię to dopiero drugi raz, wszystko tu,  za pośrednictwem forum, potrzebuje też do moich testów kawy bardzo lekko palone, ale najbardziej różniące się od siebie, więc proszę o to właściciela blend, a on mnie wysyła do Antonia, kogo stać na takie zagrywki, no przecież kupił mnie tym, na całe życie. Mi w tym temacie nie chodziło, że CD ma coś złego, tylko jeśli tu na forum się udzielają i prowadzą działalność komercyjną, a na swoim forum wycinają linki do tego forum, to nawet jak będą mieli najniższe ceny na wszystko, to ja nie chcę, lubię się otaczać ludźmi fajnymi, wtedy moje życie jest fajne, łatwiejsze , a mój świat staje się lepszy, bez tego cwaniactwa, które dziś uznane jest za normę, co gorzej za przedsiębiorczość.

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3261 dnia: 09 Marzec 2020, 05:43:04 »
Wiele mówicie złego o Coffedesk, ale dzisiejsza promocja zacna. Rzadko pojawia się Specialita za 1649 (sam taką cenę długo wyczekałem) bądź Comandante za 829 (z newsletterem nawet 799)...
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2020, 06:28:22 wysłana przez Swider21 »

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3262 dnia: 11 Marzec 2020, 11:25:32 »
Specialita w tej cenie tylko w kolorze ciemnozielonym, 4 kolejne żywe kolory za 1749 – nie że źle, ale nie każdemu pasi w kuchni turkus, oranż czy błękit ;)
Za to czarną Specialitę można mieć za 1735 ze sklepu hani.pl na obecnej promce ;)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3263 dnia: 11 Marzec 2020, 11:31:49 »
Tylko pewnie jak klikniesz i zapłacisz to się okaże że dostawa może być za 2 - 3 tygodnie. :)
Ja u siebie na sklepie mam ją w cenie 1754,10 zł. Ale nie jest udostępniona do zakupu bo fizycznie jej nie mam na magazynie. Wczoraj jedna jeszcze była ale już się sprzedała. I to zanim ją udostępniłem. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3264 dnia: 11 Marzec 2020, 12:50:43 »
Pewnie tak, pewnie nie ;)
Wystarczy zadzwonić i zapytać, co uczyniłem - od jutra młynki na stanie i będą wysyłane.

PS. matko z córko, ale larum. sorry za wstawienie linka, poprosiłem moda o wykropkowanie.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2020, 14:17:05 wysłana przez Latte.Fart »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3265 dnia: 11 Marzec 2020, 13:08:24 »
Bo Coffeedesk miał dziś mieć dostawę. Spytaj się jutro czy mają czarną Specialita.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline saslong

  • Wiadomości: 30
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3266 dnia: 11 Marzec 2020, 13:13:05 »
Jak tak sobie poczytałem wątek, to wcale się nie dziwię, że CD się tu nie udziela. Nawet dobrze robią. Poziom roszczeniowości niektórych to dla mnie jakaś abstrakcja. Ktoś prowadzi działalność gospodarczą i liczy swoje pieniądze. Jeśli kasa się zgadza to znaczy, że prowadzi firmę prawidłowo, a tutaj widzę mnóstwo pouczeń co robi źle. Niech każdy z krytykantów założy podobną firmę i zajmie się głaskaniem każdego użytkownika forum. zamiast wylewać tutaj swoje żale. Zobaczymy ile czasu utrzyma się na konkurencyjnym rynku. Małe manufaktury mogą sobie na to pozwolić, ale przy tak szerokim asortymencie to jest nierealne. Firma ma odpowiednie kanały komunikacji: adres, e-mail, telefon. Jeśli ktoś został prawidłowo obsłużony, czyli załatwiono pozytywnie jego reklamację, ale to za mało i pisze tutaj, że brak dodatkowego rabatu na inne zakupy to nieuczciwe traktowanie klienta to sorry, ale to już jest gruba przesada. Pisanie w tym wątku, mimo że gospodarz jest nieobecny, o konkretnych, lepszych ofertach na innych stronach (i podawanie tych stron) to także świadectwo braku kultury dyskusji. Taką informację można podać w odpowiednim wątku dotyczącym danego towaru lub ciekawych ofert - są takie na tym forum. Jeśli ktokolwiek z tego sklepu to przeczyta to brawo za decyzję - dyskusja tutaj byłaby kopaniem się z koniem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3267 dnia: 11 Marzec 2020, 13:26:41 »
@saslong oczywiście z wieloma Twoimi uwagami się zgadzam. Wszyscy musimy się szanować oraz prawa firm do posiadania własnej polityki i podejmowania decyzji.

Teraz jednak spójrz na to z perspektywy innych, wieloletnich użytkowników tego forum. Jakie były przyczyny powstania tej niechęci. Coffeedesk, bardzo chętnie korzystało z zasobów tego forum do tego żeby się rozwijać. Jednak gdy sami urośli, przestali pozwalać na to, aby dzielić się na ich grupie informacjami o tym forum.

Dostęp do forum dla użytkowników komercyjnych jest zupełnie darmowy. Co w skali rozwiniętych, branżowych forów jest rzadko spotykane, bo na ogół za możliwość prowadzenia komercyjnego wątku płaci się. Jednak filozofia tego forum była od początku taka, aby było otwarte i niekomercyjne w swoich działaniach. Nie zabraniające jednak udzielania się osobom komercyjnym.

Od czasu gdy poprzedni pracownik CD, zajmujący się m.in. kontaktem na forum, zmienił pracę, komunikacja sklepu jest szczątkowa, więc ludzie mają względem tego jakieś odczucia. Przecież gdyby CD poinformował, że mają tyle pracy, że nie są w stanie na bieżąco się udzielać na forum i proszą o korzystanie z innych form kontaktu, to nikt by nie miał pretensji. Po prostu komunikacją trzeba zarządzać, im większa firma tym bardziej dokładnie.
« Ostatnia zmiana: 11 Marzec 2020, 14:10:47 wysłana przez krystians »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3268 dnia: 11 Marzec 2020, 14:15:06 »
Jak macie konto w tym sklepie to zobaczcie na Konto i Kody Rabatowe. Jest tam kod na AeroPress ,który łączy się z obecną promocją. Niestety nie można skorzystać jednocześnie z kodu na darmową wysyłkę, ale jak się ukula zamówienie na te 199zł to aero można mieć za 79,20  ;)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3269 dnia: 11 Marzec 2020, 15:00:45 »
@saslon, grzmisz jak pracownik tej firmy lub ktoś z bardzo bliskiego jej otoczenia. Ponad 200 stron postów dot. tego sklepu, przeczytaj wszystkie to będziesz miał pogląd też od innej strony. Bo liczba krytycznych komentarzy zwiększyła się niedawno. Odpowiedz sobie wtedy na pytanie, dlatego gospodarz tego wątku sobie poszedł. Nie, nie dlatego że nie chce się z koniem kopać :) I dlaczego krytyczne uwagi nie mogą być tu zamieszczane? CD na szczęście nie może ich usuwać, jak z innych miejsc w Internecie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi